Ubjedljiv poraz Borca u "Pecari": Širokobriježani držali čas košarke Banjalučanima

Već nakon prve četvrtine bilo je jasno da se "crveno-plavim" ne piše dobro u Širokom Brijegu.

Široki - Borac Izvor: ABA liga j.t.d/Dragana Stjepanović

Već treći put ove sezone Borac je poražen od Širokog, večeras najubjedljivije do sada.

Širokobriježani su u duelu 4. kola Lige 6 pred domaćom publikom u "Pecari" ostvarili ubjedljiv trijumf 82:67, a već nakon uvodne četvrtine bilo je jasno da će Banjalučani teško do bodova u Hercegovini.

ŠIROKI - BORAC 82:67 (26:7, 15:19, 22:14, 19:27)

Sjajnom igrom na početku meča Široki je stekao ogromnu prednost nakon prvih deset minuta (26:7), da bi se Banjalučani probudili u drugoj četvrtini, koju su riješili u svoju korist rezultatom 19:15.

Ipak, u trećoj igri ponovo bolja igra domaćina (22:14), koji je na isteku 30. minuta imao maksimalnih "plus 23" (63:40). U posljednjem kvartalu gosti su uspjeli da smanje zaostatak, ali ne i da ugroze sigurno vođstvo Širokobriježana.

Martin Junaković bio je najefikasniji na susretu sa 18 poena, 15 je dodao Karlos Pepin uz samo dva promašena šuta, dok su dvocifren učinak imali još Tim Tomazić (11 poena) i Dominik Vujanović (10). Odličan je bio i Josip Jukić, koji je osim šest poena imao i 13 skokova.

U poraženom sastavu Džerod Vest ubacio je 17 poena, a po deset dodali su Sani Čampara i Vuk Bošković.

Oba tima sada imaju po dvije pobjede i isto toliko poraza, Sloboda je na vrhu sa skorom 3-1, dok je jedina neporažena ekipa Igokea, koja zbog obaveza u ABA ligi (poraženi od Partizana u polufinalu plej-ofa) svoj duel sa Bosnom igra 24. aprila.