Borac poslije drame do 1:0 u polufinalu plej-ofa! Božović promašio šut za produžetak u Boriku

Crveno-plavi su savladali Sarajlije poslije dramatične završnice.

Košarka polufinale plej ofa Borac pobijedio Bosnu  Izvor: KK Borac Banja Luka

KK Borac Banja Luka je poveo rezultatom 1:0 protiv Bosne u polufinalu plej-ofa!

Iako dva tima nisu bila napadački raspoložena, uz veoma loše procente šuta, na kraju smo vidjeli dramu iz koje je banjalučki tim izašao kao pobjednik:

BORAC BANJA LUKA – BOSNA MERIDIANBET 60:57
(15:10, 17:15, 12:20, 16:12)

Najveća prednost Banjalučana u prvom poluvremenu iznosila je devet poena (32:23), poslije čega je domaćin kontrolisao prednost sve do posljednjih minuta treće dionice.

Tada su "studenti" trojkom Harisa Ćurevca smanjili na 40:38, a onda u posljednjim sekundama tog kvartala trojkom Jure Zupca prvi put stigle do vođstva nakon 3:6 na startu.

Minimalnu prednost "studenti" su zadržali poslije polaganja istog igrača u posljednjim sekundama trećeg kvartala – a onda je u završnoj dionici viđena drama.

Sani Čampara je na četiri i po minuta prije kraja pogodio trojku za 50:47, mini-serijom Milivoja Božovića Bosna je došla do 50:52, da bi odmah zatim kapiten domaćih Srđan Gavrić postigao trojku za egal (53:53).

BORAC BANJA LUKA: Gavrić 6, Čampara 6, Šešlija 12, Vest 13, V. Bošković 11, Ateljević, Dragojević, Protić, Grubelič, Bojanić 4, Šarić 4, S. Bošković 4. Trener: Zoran Kašćelan.

BOSNA MERIDIANBET: Ilić 11, Božović 12, Pašalić 2, Zubac 14 (12 skokova), Hadžifejzović 2, Jovanović, Šalić 5, Ćurevac 8, Karuters 3, Mašić, Verlašević, Džafić. Trener: Aleksandar Damjanović.

Imao je tim Zorana Kašćelana potom napad za vođstvo, ali ga nije iskoristio, poslije čega je Vojin Ilić iz kontre poentirao za 53:55.

Crveno-plavi su na 50 sekundi do kraja došli do minimalne prednosti trojkom Vuka Boškovića (56:55). Bosna je potom imala dva napada za vođstvo, ali nakon što ekipa Aleksandra Damjanovića nije bila precizna, Bošković je pogodio dva bacanja za 58:55.

Poslije tajm-auta Damjanovića, Bosna je brzim poenima Vojina Ilića smanjila na 58:57, Vest je na drugoj strani pogodio dva bacanja za 60:57, da bi na Božović promašio trojku za produžetak.

Druga utakmica igra se u srijedu (22. maj) u Skenderiji, a pobjednik ove polufinalne serije će u borbi za titulu, koja se igra na tri pobjede, odmjeriti snage sa boljim iz drugog polufinala, u kojem se sastaju Igokea m:tel i Široki.

Prvi meč, igran večeras u Laktašima, završen je trijumfom "igosa" rezultatom 96:82.

KOŠARKAŠKA LIGA BiH - polufinale plej-ofa (prve utakmice)

Borac Banja Luka – Bosna Meridianbet 60:57

Igokea m:tel – Široki 96:82

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!