Srbija Portoriko uživo prenos livestream Olimpijske igre

Srbija deklasirala Portoriko u 2. kolu olimpijskog turnira i ostvarila prvi trijumf u Lilu.

Srbija Portoriko uživo prenos livestream Olimpijske igre Izvor: STEFAN STOJANOVIĆ/ MONDO

Košarkaši Srbije deklasirala su e Portoriko 107:66 u meču drugog kola grupe C Olimpijskih igara.

"Orlovi" su tako stigli do prvog trijumfa na turniru. Mnogo bolje sou otvorili meč u već nakon nešto više od pet minuta igre stigli do dvocifrene prednosti (17:6), a čak 10 od tih 17 poena postigao je Filip Petrušev. Nakon 10 minuta igre, bilo je 24:12 za "orlove", a zatim na poluvremenu 52:35. I u trećem kvartalu tim Svetislava Pešića je dominirao, otišao na "plus 28" (79:51) i bilo je jasno da će Srbija deklasirati Portoriku-

Nikola Jokić je predvodio Srbiju, uz 14 poena, upisao je i 15 skokova i devet asistencija, nedostajalo mu je jedno dodavanje da postane četvrti igrač u istoriji Olimpijskih igara sa ostvarenim tripl-dablom. Jokić nije ulazio u igru u posljednjoj četvrtini, a kada su u finišu željeli da mu pruže šansu da upiše još jednu asistenciju, on je to odbio i ostao na klupi.

Naredni meč Srbija igra protiv Južnog Sudana u subotu od 21 čas.

Pratite meč uz MONDO klikom na karticu "Razvoju događaja".

19:06

Gotovo je, Srbija je pregazila Portoriko

Konačan rezultat je 107:66! Nikola Jokić je stao na asistenciju do tripl-dabla (14 poena, 15 skokova, 9 asistencija) i nije želio da forsira, jer je u završnici sjeo na klupu i ustupio mjesto Urošu Plavšiću, trećem centru Srbije koji je i poentirao za "stotku" u završnici.

19:05

Atrakcija i stotka Srbije!

Rezervni srpski centar Uroš Plavšić ušao je na teren i poentirao za ogromnih 100:62 u pretposljednjem minutu meča!

19:00

Miriše na Jokićev tripl-dabl

Srbija vodi 74:49 u 29. minutu. Iako je srpski tim za sada ubacio samo četiri trojke, Nikola Jokić je sa 14 poena, devet asistencija (i 15 skokova) apsolutno našao način kako da lopta kruži i kako da napadi budu tečni i atraktivni.

Izvor: Mondo/Stefan Stojanović

18:36

Sve je pod kontrolom, Srbija ima "plus 27"

Dok Srbija ima četvoricu dvocifrenih (Petrušev 15, Bogdanović 11, Jokić i Avramović po 10) i dok ima čvrstu i sve vrijeme fokusiranu odbranu - nema problema. I naravno, dok je na čelu srpskog tima najbolji košarkaš svijeta. Sredina je treće četvrtine i "orlovi" vode 70:43

18:09

Na poluvremenu, Srbija vodi 52:35

Strijelci: Petrušev 13, Jokić 10, Bogdanović 9, Milutinov 6, Micić 4, Avramović 4, Dobrić 3.

18:06

Jokić "iz zgloba" za maksimalnih "plus 22"

MVP lekcija Portorikancima od najboljeg košarkaša svijeta. Poeni iz reketa, za novo maksimalno vođstvo Srbije.

18:02

Odlična, sigurna igra Srbije

18:02

Petrušev i Jokić za "plus 21"

Srpski centri poentiraju sa linije penala za ogromno vođstvo srpskog tima, 46:25. Prvi put je probijena granica od 20 poena u 18. minutu.

17:58

Srbija povećava prednost pred poluvrijeme

Na početku 17. minuta, "orlovi" imaju prednost 41:23 i stvari idu baš kako smo i željeli. Bogdanović sa devet i Micić sa šest poena pridružili su se Petruševu u napadačkom učinku

Raste vođstvo Srbije, 33:18

Vasilije Micić pogodio je poslije prodora za velikih "plus 15" na početku 14. minuta utakmice.

17:39

Tako igraju majstori, Milutinov!

Vasa Micić asistirao je Nikoli za zakucavanje - najatraktivniji potez na meču! "Orlovi" vode 24:12 na kraju prve četvrtine!

17:37

Portoriko se vraća, "orlovi" stegnuli odbranu

Srbija vodi 20:12 na početku 10. minuta, a Nikola Jokić odlazi na zasluženi odmor sa kapitenom Bogdanovićem. U reketu je sada Nikola Milutinov, a na terenu su i Gudurić, Dobrić, Jović i Micić.

17:31

Aleksaaa!

Raste prednost srpskog tima, trojka Alekse Avramovića u 6. minutu za vođstvo 17:4.

Izvor: MONDO/Stefan Stojanovć

17:28

Moćan početak Petruševa!

Poslije pet minuta utakmice, Srbija vodi 14:6, a Filip Petrušev već je ubacio dvocifreni broj poena.

17:19

Startna petorka Srbije!

Za srpski tim u Lilu večeras počinju Avramović, Bogdanović, Marinković, Petrušev, Jokić

17:10

Spremite se za spektakl

16:47

Alvarado je tu!

Najbolji igrač Portorika igraće protiv srpskog tima. Svetislav Pešić je posebno govorio o njemu u najavi utakmice. "Orijentisani su ka napadu, stigao im je i Alvarado, koji ima izuzetan status u Nju Orleansu. On je njihov najbolji odbrambeni igrač i šuter, mijenja ritam igre i rezultata. Nije običan NBA košarkaš. Oni su od prošle godine ostali isti, samo se pojačali sa njim", rekao je selektor "orlova".

Izvor: Eurosport/Printscreen

16:36

Ovako stoje stvari u grupi

Posle utakmice Srbije i Portorika, u dvorani u Lilu od 21 čas igraju Sjedinjene Države i Južni Sudan. I taj meč bi mogao da ima veliki značaj za dalji rasplet u grupi. U posljednjem kolu, 3. avgusta, igraće Srbija - Južni Sudan (21 čas) i Portoriko - Sjedinjene Države (17.15 časova).