• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Vlade Đurović otvoreno o Partizanu: Jednog igrača mi je baš žao... Ako sad izgube - tragedija!

 Bojan Jakovljević
Autor Bojan Jakovljević

Vlade Đurović prokomentarisao je trenutnu formu Partizana i šanse pred meč sa Fenerbahčeom.

 Vlade Đurović o Partizanu Izvor: TV Arena sport/MN Press

Srpski trener Vlade Đurović istakao je da Partizan večeras mora da pobijedi Fenerbahče u "Beogradskoj areni" ako planira da se plasira u plej-of. U ovom trenutku Partizan je na 7-10, nalazi se u nepovoljnoj situaciji u donjem dijelu tabele, a oslabljen će na megdan Fenerbahčeu (10-6) koji želi da iskoristi nešto slabiju formu crno-bijelih u posljednje dvije nedjelje. 

"Lično, ne sviđa mi se Fenerbahče, nešto tamo ne štima, iako ne bih da kritikujem Jasikevičijusa...", rekao je Đurović gostujući na TV Arena Sport: "Oni su neke utakmice odigrali fenomenalno, ali neke baš slabo. Idu gore-dole i prenervozan je Šaras, ne znam... Težak je ovo protivnik za Partizan. Prošli su dvije-tri utakmice neopaženo slabo, a sad su došli sebi i bilo bi lakše za Partizan da su ranije igrali sa njima".

Podsjetivši da je Željko Obradović upravo sa Fenerbahčeom pravio nevjerovatne rezultate, i sa njim je osvojio svoju posljednju od devet titula Evrolige, osvrnuo se i na činjenicu da je Šarunas Jasikevičijus njegov učenik i da će iz tog razloga meč biti izuzetno interesantan. A ulog je veliki.

"Iz rezultatskog ugla, Partizan ima veće šanse da pobijedi Fenerbahče nego Zvezda Barselonu. Ako Partizan izgubi, onda ne vidim šta još više može. I ta pobjeda nije korak unaprijed, nego korak u mjestu. Ako izgubi - veliki korak unazad. Moraš da dobiješ ovaj meč, a opet ne dobijaš mnogo", rekao je Đurović i poručio da Partizan mora da smanji veliki broj grešaka - poput loše ubačenih lopti iz auta, pet sekundi i tako dalje.

"Jedno vrijeme je najstandardniji igrač Partizana bio Karlik Džouns, a Sterling Braun cijele sezone nekako najstandardniji po broju poena, procentu šuta i formi. Takođe, Balša Koprivica mora da se otkravi i igra više. Žao mi ga je, ušao je kasno i onda te lopta pogodi u koljeno, ispadne mu... Baš mi ga je žao. Ne smije da pada psihički. Ima svoje kvalitete i centri Partizana će da skaču i da se bore, tu prije svega mislim na Tajrika Džounsa. Brendon Dejvis se uzda u šut, a mora mnogo više da skače i u napadu i odbranu. To je za snimanje kako šutira. Lijepo to i pogađa, samo mora više da rije po terenu. A Tajrik je taj koji zapravo rije po terenu, gura, udara, busa se u grudi. Kada bi Dejvis imao te energije, bilo bi mnogo bolje za Partizan."

Prema riječima poznatog srpskog trenera, Partizanu mnogo nedostaju povrijeđeni igrači, prije svih kapiten Vanja Marinkvoić, ali bez obzira na to - moraju da se bore: "Nema šta, ako Partizan vidi da im ne ide, moraju da uđu u rat i da se bije. Ne smije da dozvoli da Fenerbahče ode sa pobjedom. To bi bila tragedija za Partizan!", zaključio je Đurović koji dotakao i Nemanje Nedovića, kao i o razlici između Kodija i Jaga.

Partizan i Fenerbahče sastaju se večeras od 20.30 u "Beogradskoj areni" u okviru 18. kola Evrolige.

Možda će vas zanimati

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

NAJNOVIJE

Kolumna - Nebojša Šatara

Navijači

FK BORAC

RK BORAC