• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Oglasio se i selektor "zmajeva" poslije žrijeba: Da dođemo spremni na žrtvu i rad!

 Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Selektor košarkaške reprezentacije Adis Bećiragić prokomentarisao žrijeb grupne faze Eurobasketa 2025.

 Adis Bećiragić o žrijebu Eurobasketa 2025 Izvor: FIBA

Reprezentacija BiH igraće na Eurobasketu 2025 a “zmajevi” su danas saznali i protivnike u grupnoj fazi.

Selekcija Adisa Bećiragića igraće u Grupi C žrijeb koja će se igrati u Limasolu zajedno sa Kiprom, Grčkom, Gruzijom, Italijom i Španijom.
Povodom današnjeg žrijeba oglasio se i selektor Bećiragić i ocijenio da je njegova ekipa dobila tešku grupu.

"Pozdrav svima koji vole ovu državu i reprezentaciju. Izvlačenje je završeno, idemo na Kipar. Teška grupa, zato bih prije svega svojim igračima i ljudima koji rade u reprezentaciji poželio zdravlje, da dođemo spremni na žrtvu i rad, da obradujemo ljude koji nas podržavaju, a za koje se nadam da će doći u velikom broju na Kipar", rekao je Bećiragić, prenio je sajt Košarkaškog saveza BIH.

Prvi meč će „zmajevi“ igrati protiv domaćina – selekcije Kipra 28. avgusta. U drugom kolu BiH će se sastati sa Španijom (30. avgust) dok će dan kasnije na megdan Italiji.

Drugog septembra "zmajevi" će igrati protiv Grčke dok će posljednje kolo grupne faze igrati dva dana kasnije protiv Gruzije.

Najbolje četiri reprezentacije iz svake grupe će se plasirati u osminu finala koja je na rasporedu 6. i 7. septembra u Rigi.

Možda će vas zanimati

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

NAJNOVIJE

Kolumna - Nebojša Šatara

Navijači

FK BORAC

RK BORAC