Kanada zaledila Zmajeve na -18

Košarkaši Bosne i Hercegovine upisali i treći poraz na turniru u Trstu.

Poslije ubjedljvih poraza od Srbije i domaćina Italije, mjeru izabranicima Duška Ivanovića uzeli su košarkaši Kanade slavivši sa 18 poena razlike - 84:66.

Zmajevi su loše počeli utakmicu, pa je prvi period praktično i odlučio - 15 koševa prednosti stekli su Kanađani u prvih 10 minuta (27:12). U nastavku su igrači BiH uzvratili i smanjili zaostatak nakon što su drugu četvrtinu dobli rezultatom 26:20.

Izjednačena borba vodila se u trećem kvartalu, pa je Ivanovićev tim uspio da u posljednjihh 10 minuta uđe sa minusom od osam pogodaka.

Međutim, umjesto da dodatno zapnu u odlučujućem periodu, BiH je izgubila posljednjih 10 minuta sa isto toliko razlike (20:10) za konačnih 84:66.

U našim redovima najefikasniji bio je kapiten Mirza Teletović sa 17 poena i Elmedin Kikanović sa pet poena manje.