Barsa se trgla posle Arene

Katalonci na kvalitet, visoke igrače i na sjajnog Tajrisa Rajsa (18 p) savladali kod kuće Bamberg - 78:74.

Poraz od Crvene zvezde mts, pa pobeda nad Bambergom.

Ekipa Jorgosa Barcokasa stekla je evroligaški skor 2-2, savladavši nemačkog predstavnika na svom terenu, samo dva dana posle neuspeha u Kombank areni.

Tajris Rajs postigao je 18 poena, uključujući i devet odlučujućih u poslednjem kvartalu, za pobedu "Blaugrane" odbranjenu u poslednjem minutu.

BARSELONA - BROSE 78:74 (19:19, 21:19, 19:19, 19:17).

Viktor Klaver postigao je 13 poena, Stratos Perperoglu i Ante Tomić po 11 u drugom trijumfu Katalonaca, "overenom" poenima Aleksandra Vezenkova sa linije penala nekoliko sekundi pre kraja.

Prečesto dekoncentrisani Bamberg bio je blizu, dočekao poslednji minut sa minusom od četiri poena (72:76), ali je sa koracima Danijela Tajsa nestala i šansa za iznenađenje.

Upravo je nemački krilni centar zajedno sa Fabijanom Kozerom predvodio otpor gostiju (obojica po 19 poena). Međutim, to je bilo nedovoljno za nešto više od "tesnog" poraza na teškom gostovanju.