LIGA BIH: Zrinjski perfektan (VIDEO)

Mostarci upisali i sedmu uzastopnu pobjedu u domaćem prvenstvu.

Hercegovački derbi Lige BiH za košarkaše pripao je Zrinjskom, koji je na svom parketu u Mostaru savladao Široki 75:66 (19:12, 21:18, 12:16, 23:20).

Mostarcu su tako upisali sedmi uzastopni trijumf i zadržali perfektan učinak na domaćem terenu.

Već u prvom poluvremenu bilo je jasno da će bodovi ostati u dvorani "Bijeli brijeg". Zrinjski je dominirao u prvoj četvrtini, imao sedam poena prednosti na prvom predahu, a onda dodatno uvećao vođstvo do poluvremena.

Široki je bio bolji u trećem kvartalu, ali nije uspio da stigne prednost rivala.

Kapiten Vedran Princ, sa 16 poena i po četiri uhvaćene lopte i asistencije, bio je prvo ime u taboru domaćih, dok su dvocifren učinak zabilježili još Marko Ramljak (15), Torion Bramit (13 plus devet skokova), Marko Šutalo (11) i Aleksandar Sokolović (10). Kod gostiju, po 15 poena ubacili su Mateo Čolak i Dario Drežnjak.

...

Iza Zrinjskog, drugo mjesto dijele Sparsi i Kakanj sa skorom od pet pobjeda i porazom.

Na začelju tabele i dalje je Bošnjak bez trijumfa, te Student, koji je do sada odigrao samo pet mečeva.

Slobodan: Student

TABELA: Zrinjski 7-0, Spars (-1) 5-1, Kakanj (-1) 5-1, Bosna (-1) 4-2, Sloboda (-1) 3-3, Široki (-1) 3-3, Mladost (-1) 2-4, Radnik (-2) 3-2, Vogošća 1-6, Bošnjak (+1) 0-8, Student (-2) 1-4.