Jokić "režirao" nemogući preokret, Bogi i Bjelica vodili Kingse do trijumfa

Srpski reprezentativci imali su zapažene role na duelima NBA lige u noći između petka i subote

Denver je priredio pravi spektakl ljubiteljima košarke u noći između subote i nedelje. Na meču protiv Filadelfije pred domaćim navijačima slavio je veliku pobedu rezultatom 100:97, napravivši jedan od najvećih preokreta u istoriji u NBA lige.

Glavnu rolu u tom podvigu imao je Nikola Jokić.

Nagetsi su u poslednjem kvartalu gubili čak 21 poen razlike, kada je Jokić preuzeo stvar u svoje ruke, i uz pomoć Džamala Mareja priredio spektakl. Uspeli su ne samo da nadoknade najveći minus, već i da ostvare trijumf, koji je obezbedio Jokić, 1,2 sekunde pre kraja meča.

Pogodio je iz veoma teške situacije za vođstvo 98:97, a onda je Vil Barton sa penala "zakucao" pobedu.

Jokić je u poslednjoj četvrtini u istorijskom preokretu Denvera postigao čak 16 poena.

Završio je meč sa učinkom od 26 pogodaka (šut iz igre 10/22, šut za tri 2/9), imao je 10 skokova, šest asistencija, uz dve ukradene lopte i blokade i jednu izgubljenu za gotovo 38 minuta provedenih na parketu.

Jokićev koš za pobedu
Izvor: Youtube/ NBA BandWagon Fan

"Pre početak poslednje četvrtine na klupi Marej mi je rekao 'Hajde da se dignemo' i to smo i uradili. Uspeli smo to najviše zahvaljujući jakoj odbrani koju smo odigrali", rekao je Jokić po završetku meča.

Jokić 26 poena protiv Filadelfije
Izvor: YouTube/Denver Nuggets

Marej je postigao 22 poena, uz 11 asistencija, a Vil Barton je ubacio 20 poena i imao je sedam skokova.

Denver je tako stigao do šeste pobede u sezoni, uz dva poraza.

Filu, koja je doživela treći poraz, nakon pet pobeda, predvodio je Džoel Embid sa 19 pogodaka i 15 skokova.

Odličnu partiju prethodne noći ostvarili su i srpski asovi iz redova Sakramenta, Bogdan Bogdanović i Nemanja Bjelica. Kingsi su pobedili Atlantu 121:109, a Bogi i Beli ukupno su postigli 33 poena.

Bogdanović je ubacio 20 (šut iz igre 6/9, šut za tri 5/6, slobodna bacanja 3/3), a imao je i četiri skoka, pet asistencija i po ukradenu loptu i blokadu, uz dve izgubljene lopte za gotovo pola sata igre.

Bogdanović 20 poena protiv Atlante
Izvor: Youtube/DownToBuck

Bjelica je na terenu proveo 20 minuta i za to vreme upisao je 13 poena (šut iz igre 5/7, za tri 3/4), tri asistencije, ukradenu i izgubljenu loptu.

Sakramento sada ima skor 3-6.

U redovima Atlante, koja ima poraz manje, najbolji je bio Tre Jang sa 30 poena.

Marko Gudurić ostvario je skroman učinak u porazu Memfisa od Orlanda - 86:118.

Postigao je šest pogodaka, i to dve trojke iz tri pokušaja, a imao je i tri skoka i asistenciju za 25 minuta na parketu.
Orlando je sa druge strane predvodio Nikola Vučević sa 23 poena, 16 skokova i šest asistencija.

Luka Dončić prikazao je još jednu fantastičnu partiju, iako njegov Dalas nije uspeo da pobedi Njujork - 102:106.

Slovenac je ostvario tripl-dabl - 38 poena, 14 skokova i 10 asistencija, a imao je i osam izgubljenih lopti.
Boban Marjanović na tom meču nije dobio priliku da zaigra.

Uz Dončića u redovima poraženih istakao se i Kristaps Porzingis sa 28 poena i devet uhvaćenih lopti, dok je kod Njujorka najzapaženiju rolu imao Markus Moris sa 29 pogodaka.

Košarkaši Bruklina pobedili su Portland u gostima rezultatom 119:115. Netse su do pobede vodili Spenser Dinvidi sa 34 i Kajri Irving sa 33 poena, dok Portlandu nije pomogla ni partija karijere Demijanda Lilarda koji je ubacio 60 poena.