Iako su Aleksandrovčani pružili dostojan otpor favorizovanoj Budućnosti, vodeća ekipa ABA lige slavila je u Laktašima i stigla do šestog ovosezonskog trijumfa, istovremeno nanijevši timu Dragana Bajića šesti neuspjeh na Jadranu.

Košarkaši Igokee dobro su se držali tri četvrtine duela sa liderom ABA lige, ekipom Budućnosti, ali su favorizovani gosti "dodali gas" u odlučujućem kvartalu i zabilježili šesti ovosezonski trijumf, u isto vrijeme nanijevši timu Dragana Bajića šesti poraz u sedam kola.

IGOKEA - BUDUĆNOST 72:83 (20:19, 22:26, 16:14, 14:24)

Domaći su tokom većeg dijela susreta imali nadmoć pod koševima, više skokova, što im je omogućilo da drže rezultatski priključak za Podgoričanima.

Rašad Von odigrao je još jedan odličan meč, ali njegovih 20 poena nije pomoglo Igokei da izbjegne šesti poraz u sezoni. Ipak, iza Bajićevog tima je izuzetno težak raspored, pa se očekuje da u nastavku sezone uslijede i pobjede.

Đorđe Gagić imao je zapažen debi. Na terenu je proveo 18 i po minuta, tokom kojih je ubacio 14 poena, te dodao četiri uhvaćene lopte. Sigurno će iskusni centar mnogo značiti ekipi Igokee kada uđe u takmičarsku formu, jer je već u prvom meču pokazao da će biti veliko pojačanje.

Kinan Evans dodao je 12 poena i to je bilo to što se tiče igrača sa dvocifrenim učinkom, dok je u redovima Podgoričana bilo mnogo više raspoloženih košarkaša.

Uvodnih 30 minuta meča ekipe su se smjenjivale u vođstvu, da bi početkom odlučujućeg kvartala serijom 12:3 Budućnost najavila trijumf.

Uslijedila je "rupa", niti jedna od ekipa skoro četiri minuta nije uspjela da postigne koš, što je odgovaralo ekipi Budućnosti, koja je tako uspjela da sačuva prednost.

"Igose" je "zakopao" izuzetno loš šut za tri poena, pa sa samo pet ubačenih trojki iz 21 pokušaja nije se ni moglo očekivati nešto više u duelu sa liderom ABA lige.

Nikola Ivanović bio je najefikasniji u pobjedničkom taboru. Ubacio je 18 poena, Džastin Kobs dodao je 13, Skot Bemfort 11, a Suad Šehović 10 poena, koji je imao i šest skokova, svih šest ostvarenih ispod svog koša.

Pogledajte najzanimlivije detalje sa susreta u Laktašima...

Igokea - Budućnost 72:83
Izvor: YouTube/ABA j.t.d.

IGOKEA: Rajt 3, Evans 12 (6 sk), Simeunović, Talić, Lešić 4, Kariniauskas 4, Grin 6 (8 as), Stević, Von 20, Ilić 9 (6 sk), Kočić, Gagić 14.

BUDUĆNOST: Kobs 13, Ivanović 18 (4 as), Bamfort 11, Šehović 10 (6 sk), Starovlah, Martin 4 (5 sk), Ilić 2, Z. Nikolić 6, Božić 7, Popović 4, Majers 3, D. Nikolić 5.

Detalje susreta potražite u odjeljku RAZVOJ DOGAĐAJA.

Cibona - Krka (18.00)

TABELA: Budućnost 6-1, Cedevita Olimpija 5-1, FMP 5-1, Crvena zvezda 4-2, Partizan 4-2, Primorska 4-2, Mornar 3-3, Krka 3-3, Cibona 1-5, Mega 1-5, Igokea 1-6, Zadar 0-6.

18:48

KRAJ!

40 - Kraj utakmice, sigurna pobjeda Budućnost 83:72.

18:47

Sve je gotovo

40 - Novi poeni Kobsa, sve je riješeno.

18:46

Kobs, preko ruke!

39 - Sjajni poeni Kobsa preko Grina, vjerovatno odlučujući na meču, 72:81.

18:45

Ponovo Von!

39 - Von vraća nadu, četiri brza poena Alesksandrovčana, trener Budućnosti Petar Mijović na minut i po do kraja traži tajm-aut. Njegov tim vodi 79:72.

18:43

Ivanović počeo, Ivanović završio!

38 - Skoro četiri minuta nije bilo poena, a onda je Ivanović sjajnom trojkom iz ugla prekinuo crni niz oba tima. Zanimljivo, isti igrač postigao je poslednje poene uoči pomenute "rupe". Njehovih 18 poena za "plus sedam".

18:41

Tri i po minuta bez koša!

38 - Tri i po minuta publika u Laktašima nije vidjela poene.

18:40

Odbijen napad Igokee

37 - Uspjeli su gosti odbiti napad Aleksandrovčana, te u posljednja tri minuta ulaze sa osam poena prednosti - 68:76. Već par minuta obruči miruju.

18:36

Raspucani Podgoričani

35 - Budućnost je za četiri minuta u četvrtom kvartalu postigla tri poena više nego za kompletnu treću četvrtinu.

18:35

Von drži Igokeu!

34 - Prvo trojka Ilića, pa lagano poentiranje Vona. Njegovih već 18 poena. Prepolovljen zaostatak za gostima.

18:33

Serija gostiju 12:3!

33 - Velika serija Budućnosti, 12:3 u četvrtoj četvrtini, za prvu dvocifrenu prednost (51:61)!

18:32

Trojka na trojku!

32 - Ivanović, pa Božić uzvraćaju trojkama, Budućnost prvi put večeras ima "plus osam" - 61:69!

18:31

VON!

32 - Von uzvraća trojkom, još jedna njegova odlična utakmica.

18:30

Serija Budućnosti za 40 sekundi!

31 - Za samo 40 sekundi, gosti postižu dva lagana koša (Ivanović i Božić) i odlaze na pet poena prednosti 58:63.

18:26

Samo 30 poena za 10 minuta

30 - Neefikasna treća četvrtina, sa svega 30 poena. Igokea je ovaj kvartal dobila rezultatom 16:14, pa u odlučujuću četvrtinu ulazi s poenom zaostatka - 58:59!

18:24

Sjajna blokada Martina!

30 - Na ulasku u posljednji minut treće četvrtine Martin sjajno blokira Kariniauskasa. Šehović je fauliran na drugoj strani.

18:23

Lešić 2/6 sa linije penala

29 - Sava Lešić ima problema sa slobodnim bacanjima. Sada je promašio oba, pa trenutno ima 2/6 sa linije penala.

18:21

Poen za poen

28 - Nakon mini-seriju gostiju, sada se igra poen za poen. Trenutno je 58:59.

18:17

Trojka Bemforta

27 - Skoro četiri minuta gosti nisu postigli koš, a onda je crnu seriju trojkom iz ugla prekinuo Bemfort. Ponovo imamo egal, 55:55.

18:15

Budućnost tri minuta bez poena

25 - Gosti bez poena tri minuta. Koristi to Von i trojkom vraća prednost na stranu domaćina - 53:52.

18:12

Pogledajte taj detalj

18:10

Tehnička greška - Bajić!

23 - Martin je sjajno zakucao, a trener Igokee burno reagovao smatrajući da je košarkaš Budućnosti napravio korake. Kažnjen je tehničkom greškom.

18:05

Sjajni Gagić!

22 - Odlična igra Gagića, prvo u fazi odbrane, a zatim i u napadu.

18:03

Ilić!

21 - Ilić laganim poenima otvara drugo poluvrijeme.

17:49

POLUVRIJEME: 42:45

20 - Crnogorski tim na pauzu nosi tri poena prednost.

Najbolji strijelci: Evans 10, Von 7, Grin 6 (Igokea) - Šehović 10, Ivanović 7, Kobs, Bemfort i Nikolić po 5 (Budućnost).

17:48

Sedma trojka Budućnosti

20 - Nova, sedma trojka za goste.

17:48

Topi se prednost gostiju

20 - Gagić je pogodio jedno od dva slobodna bacanja, zatim je pogodio i Ilić, pa se prednost Budućnosti istopila na dva poena. Biće novi tajm-aut, ovaj put ga je zatražio trener Podgoričana.

17:43

Serija gostiju u finišu prvog poluvremena, Bajić traži tajm-aut

19 - Imala je Igokea šansu da pređe u vođstvo, ali su gosti odbili napad. Ivanović pogađa trojku za "plus 5" (37:42) Budućnosti, sada je Bajić primoran da zatraži minut predaha.

17:40

Tajm-aut za Budućnost

17 - Mini serija Igokee 4:0. Odlična reakcija Evansa, koji pogađa, uz faul. Imaće i dodatno slobodno bacanje za izjednačenje, ali nakon tajm-auta Budućnosti.

17:35

OSAM izgubljenih lopti

15 - Igokea već ima osam izgubljenih lopti - Grin (na slici) i Kariniauskas po dvije, Rajt, Evans, Lešić i Stević po jednu. Šehović kažnjava novom trojkom, 30:33.

17:32

RAJT!

14 - Iz trećeg pokušaja, Rajt postiže prvu trojku i vraća stvari na početak, 30:30.

17:32

"Šetnja" Nikolića

14 - Centar Budućnosti Nikolić prošetao se kroz odbranu Igokee i lagano položio, 27:30.

17:31

Igokea iskoristila bonus

13 - Nakon nepuna tri minuta igre u drugoj četvrtini, Igokea je već iskoristila bonus.

17:27

Druga trojka Šehovića

13 - Drugi šut za tri poena nije uspio da pogodi, ali treći jeste. Druga trojka Šehovića za 25:26.

17:25

Koš-faul za Vona!

11 - Uzvraća i Von, ali dva poena plus slobodno bacanje. Neriješeno je, 23:23.

17:24

3+1 Šehovića!

11 - Pogodio je Šehović trojku, uz faul, te realizovao slobodno bacanje. Budućnost sada vodi 23:20.

17:24

Faul Lešića u napadu

11 - Druga četvrtina počinje faulom Lešića u fazi napada, Budućnost će imati priliku da povede.

17:22

Kraj prve četvrtine - 20:19

10 - Kočić nije uspio da pogodi "zicer", ostaje 20:19 na kraju prvog kvartala.

17:20

Drži se Igokea

10 - Posljednji minut prve četvrtine, Igokea i dalje vodi. Trenutno je 20:19, Lešić je promašio oba slobodna bacanja.

17:16

"Hokejaška" izmjena u Igokei

7 - Dobra serija gostiju natjerala je Dragana Bajića da zamijeni skoro kompletnu petorku. Četiri nova igrača su na terenu. Prvi poeni Kariniauskasa za 19:16.

17:15

Serija trojki

7 - Kobs (Budućnost) pogodio je prvi šut van linije 6,75, a zatim istom mjerom uzvraća Evans. Ipak, već u narednom napadu Bemfort je takođe upisao trojku.

17:13

Poeni iz tranzicije

6 - Odlična akcija Igokee i polaganje Grina. Na drugoj strani precizan je Nikolić, za 12:8.

17:11

Prekid serije

5 - Konačno su Podgoričani uspjeli prekinuti seriju domaćih, Kobs je pogodio oba slobodna bacanja za 10:6.

17:10

Sjajna finta Grina

4 - Već je 10:4, odličan početak Igokee i serija 8:0.

17:09

Novi penali

3 - Kobs je izgubio loptu, nakon čega je na drugoj strani fauliran Grin. Igokea ima "plus 4", 8:4 je rezultat, a šest od osam poena Aleksandrovčani su postigli iz slobodnih bacanja.

17:08

Prvo vođstvo Igokee

3 - Ilić je precizan sa linije penala, Igokea ima prvo vođstvo, 6:4.

17:07

Zakucavanje Gagića

3 - Na poene Bemfota, zakucavanjem uzvraća Gagić, ponovo je neriješeno (4:4).

17:04

Prvi poen(i) Gagića

2 - Đorđe Gagić sa linije penala postiže svoje prve poene u dresu Igokee, rezultat je 2:2.

17:02

Počeo je duel u Laktašima

1 - Prvi napad imala je Budućnost i odmah poentirala preko Božića, 0:2.

- petorka Igokee

- petorka Budućnosti

16:47

Prenos na Areni Sport 1

16:40

Zanimljivost

Budućnost je u seriji od tri pobjede nad Igokeom (96:70, 85:78, 81:59). Posljednji trijumf Aleksandrovčani su ostvarili prije dvije godine, pred domaćom publikom. Bilo je 98:94.