Poraz Partizana u Podgorici: Trinkijeri ISKLJUČEN, sudije "zvezde" derbija!

Šampion Crne Gore pobedio u "tvrdoj" utakmici, u kojoj su sudije bile u prvom planu u završnici.

Poraz Partizana u Podgorici: Trinkijeri ISKLJUČEN, sudije "zvezde" derbija! Izvor: mondo.me

Bio je to napet, po svim kriterijumima "tvrd" derbi i završen je jako važnom pobedom domaćina.

Na oduševljenje pune dvorane i uz veliku ljutnju Beograđana, konačan rezultat bio je:

Budućnost - Partizan 65:60 (12:19, 17:18, 22:15, 14:8)

Posle bolje igre crno-belih u prvom delu i njihove kontrole igre i rezultata (31:40 u 21. minutu), utakmica je ušla u fazu u kojoj se koš proslavljao kao gol i u kojoj je svaki poen natapan znojem. Tačnije i znojem i živcima.

Nervi su najviše popustili treneru gostiju Andrei Trinkijeriju, koji je isključen zbog druge tehničke greške, dvadesetak sekundi pre kraja, pri vođstvu domaćih 62:60.

Neposredno pre toga, Nikola Ivanović je "pokupio" svoj promašaj u reketu Partizana i postavio navedenih "plus 2", a Italijan je potom na tajm-autu na crtao akciju za Pejdža. Kada je igra krenula, Amerikanac je dobio loptu, ubacio trojku za preokret, ali ona nije bila priznata jer je prethodno dosuđen faul Vila Mozlija pri postavljanju bloka.

Trinkijeri je u tom trenutku potpuno izgubio živce, ušao u teren i sudije su ga kaznile odlaskom u svlačionicu. "Sramota!", vikao je Italijan dok se Skot Bamfort pripremao da iskoristi slobodno bacanje (za 63:60), posle kojih je ubacio još dva, da postavi konačan rezultat.

U sličnom dijalogu sa arbitrima Partizanov trener bio je u trećoj četvrtini, u kojoj je dobio tehničku zbog očiglednog, ali nedosuđenog prekršaja na centru crno-belih Mozliju. "Faul je kada sudija dosudi", moglo je da se pročita tada sa usana slovenačkog arbitra Damira Javora, tokom njegovog razgovora sa Italijanom.

Pored tih odluka, dramatične završnice i trijumfa kojim je Budućnost popravila svoj liderski skor na 7-1, u krcatoj "Morači" viđena su i dva fenomenalna zakucavanja Hasana Martina i Rašona Tomasa, zbog kojih se ne može reći da nije bilo jako lepih momenata utakmice.

Budućnost je šutirala trojke 3/15, Partizan 3/15.

Značaj derbija jeste prečesto "okovao" ruke igračima u oba tima, ali su i pored toga veoma dobre sekvence imali heroj pobede domaćih Ivanović, kapiten Partizana Novica Veličković, kao i Nemanja Gordić, koji je uoči utakmice dočekan lepom svečanošću.

Na parketu na kojem je 2018. postao šampion ABA lige i gde je dugi niz godina (u dva "mandata") igrao za šampiona Crne Gore, Gordić je dočekan uramljenim dresom, pozdravom predsednika domaćih Dragana Bokana i aplauzom dvorane u kojoj Partizan nije pobedio od 2014. godine.

Taj niz večeras je produžen na šest mečeva.

Budućnost: Kobs 14, Ivanović 12, Bamfort 8, Šehović 2, Martin 12, Ilić 4, Z. Nikolić, Kilpatrik, Božić, Popović 3, Mejers 6, D. Nikolić 4.

Partizan: Volden 2, Zagorac 7, Pejdž 5, Gordić 6, Jaramaz 3, Miletić 4, Veličković 11, Birčević, Janković 6, Tomas 8, Pejners, Mozli 8.

Krka - Igokea 76:75

Tabela: Budućnost 7-1, Primorska 6-2, Cedevita Olimpija 6-1, FMP 5-3, Partizan 5-3, Zvezda 4-3, Mornar 4-3, Krka 4-4, Cibona 3-5, Igokea 1-7, Mega 1-7, Zadar 0-7.

19:53

- kraj utakmice, pobeda Budućnosti -

Konačan rezultat je Budućnost - Partizan 65:60 (12:19, 17:18, 22:15, 14:8)

19:52

Bemfort opet na crti - 65:60

Budućnost sada ima značajnu prednost na 21 sekunde.

19:50

Trinkijeri je isključen!

Partizanov trener se glasno žalio na odluku sudija i zbog toga je ponovo kažnjen tehničkom!

To mu je druga, pa je zbog toga morao u svlačionicu. "SRAMOTA", ponavljao je dok je išao ka tunelu.

Bemfort je iskoristio penal, da postavi 63:60, na 22 sekunde pre kraja.

19:48

Pejdž je ubacio, ali je prethodno sviran faul u napadu!

Prošla je akcija koju je Italijan pozvao, Pejdž je dao trojku, ali ona nije priznata jer je Mozliju dosuđen faul.

Dok je Amerikanac postavljao blok, na njega je naleteo jedan igrač domaćih, a sudije su u tome videle ofanzivni prekršaj!

19:46

Ivanović promašuje, pa ipak pogađa - 62:60

Bek Budućnosti nije ubacio sa poludistance, ali je "pokupio" tu loptu i vratio je u obruč!

Još 28 sekundi do kraja.

Andrea Trinkijeri zove tajm-aut i čini se da je na njemu pozvao akciju za Markusa Pejdža.

19:45

Promašuju crno-beli!

Jaramaz nije poentuiraoo posle prodora, a Pejdž je promašio flouter.

Još 45 sekundi do kraja.

19:44

Serija grešaka Kobsa!

Najpre mu je Pejdž presekao dodavanje, a onda je napravio faul u napadu - na Jaramazu!

Još minut i 13 do kraja.

19:43

Pejdž krade loptu, Gordić promašuje trojku

Još minut i 20 do kraja.

19:43

Jaramaz izjednačuje, trojka za 60:60!

Gordić je utrčao pod koš, izlaznim dodavanjem našao Jaramaza, a on je ubacio jako, jako važan šut!

19:40

Greške na obe strane, još je 60:57

Zagorac pravi faul u napadu, a Martin potom gazi aut liniju u prodoru.

Još dva minuta do kraja.

19:38

Ivanović ubacuje tešku trojku - 58:57

Mozli je odigrao dobru odbranu, otežao šut beku domaćih, a on je i pored toga ubacio važnu trojku.

Na drugoj strani je Mozli poentirao posle ofanzivnog skoka, pa otišao na klupu. U igri je opet Veličković.

Još četiri minuta.

19:37

Jak Martinov faul, Mozli izjednačuje - 55:55

Partizanov centar krenuo je na zakucavanje preko direktnog rivala, pa je poslat na liniju penala.

Još tačno pet minuta do kraja.

19:36

Pogledajte sjajno Tomasovo zakucavanje

19:35

Martin ubacuje posle skoka, 55:54

Ivanović je promašio još jedan šut domaćih za tri, a Ilić je izborio ofanzivni skok, za pogotke centra.

Trinkijeri je pozvao tajm-aut u 35. minutu.

19:34

Koraci Martina, ostaje 53:54

U prva četiri minuta poslednje četvrtine rezultat je 2:2. Meč je postao još "tvrđiji" dok se bliži finiš.

19:32

Veoma dobra odbrana crno-belih od pikenrola!

Budućnost nije uspela ni da organizuje napad, a potom ni da ubaci loptu posle dobre reakcije Radeta Zagorca.

19:28

Borbeni Rašon Tomas! 53:54

U dva uzastopna napada uporni Amerikanac je krenuo na obruč i iznudio prekršaje. Prva dva penala nije iskoristio, druga dva jeste.

Partizan je ponovo poveo, na isteku 32. minuta.

19:26

Debitant Šon Kilpatrik

Američki šuter nakratko je debitovao u plavom dresu.

Šon Kilpatrik, debitant u dresu Budućnosti
Izvor: mondo.me

19:23

- kraj treće četvrtine, 51:52 -

19:23

Pejdž, pa Volden za novo vođstvo, 51:52

Markus Pejdž i Kori Volden vratili su Partizanu prednost uzastopnim pogocima.

Usledilo je nekoliko loših napada na obe strane i Voldenovo klizanje u poslednjim sekundama treće četvrtine.

19:19

Tehnička za Trinkijerija i Javorovo "objašnjenje"

Mozli je izborio ofanzivni skok i šutirao pod očiglednim, ali ipak nedosuđenim faulom.

Trinkijeri se bunio i dobio tehničku, a sudija Damir Javor mu je prišao i rekao: "Faul je kad se svira".

19:17

Nikolić promašuje, Tomas ubacuje - 48:48

Krilni centar Budućnosti Danilo Nikolić promašio je još dva slobodna bacanja pri rezultatu 48:46. Na drugoj strani Rašon Tomas je ubacio oba penala, za izjednačenje,

Počeo je 28. minut.

19:15

Ovako je Hasan Martin "otvorio" drugi deo meča

19:14

Snažno zakucavanje Tomasa - 46:46!

Gordić je promašio, Mozli je ofanzivnim skokom izborio napad, a Tomas je kao čekićem ubacio loptu kroz obruč!

19:13

Budućnost agresivnija - 46:44

Hasan Martin ponovo je našao prostor posle pikenrola i iznudio prekršaj, u 26. minutu.

19:12

Važni poeni Jankovića, a onda i Nikolića - 44:44

Partizanov centar poentirao je iz reketa na asistenciju Pejdža, a Danilo Nikolić je na drugoj strani pogodio posle prodora, uz prekršaj.

19:09

Ivanović izjednačuje, Trinkijeri reaguje - 42:42

Plejmejker Budućnosti pogodio je posle prodora, dodatno "pojačao" bučnu atmosferu u dvorani, a trener crno-belih je pozvao tajm-aut u 24. minutu.

Kao i u drugoj četvrtini, Budućnost bolje kreće posle pauze.

19:08

Budućnost na "minus 2", 40:42

Janković faulira Šehovića u borbi za defanzivni skok, a kapiten Podgoričana sa linije penala vraća svoj tim na posed zaostatka.

19:04

Budućnost u mini seriji - 36:40

Kobs je faulirao uz pogodak (greškom Miletića), postavio 34:40, a crno-beli su za minut i po nastavka iskoristili bonus.

Jaramaz je potom napravio prekršaj na Kobsu, pri šutu za tri poena. U toku je 22. minut.

19:00

Ovako je večeras u "Morači".

Izvor: MONDO/D. J.

18:58

Veličković sjajan u Podgorici - 31:40

Kapiten crno-belih ubacio je i prvu trojku, svoj 11. poen, u 21. minutu.

18:58

Susret bivših saigrača, Kecmana i Vraneša

Dušan Kecman i Slavko Vraneš igrali su zajedno u jednoj od najboljih sezona u Partizanovoj istoriji, 2009/10, i zajedno su nastupili na Fajnal-foru Evrolige.

Večeras su se sreli u "Morači", gde je Kecman stigao kao tim menadžer crno-belih.

Izvor: MN PRESS Izvor: mondo.me

18:52

18:46

- poluvreme -

BUDUĆNOST: Kobs 6, Ivanović 5, Bamfort 5, Martin 6, Ilić 2, Popović 3, Mejers 2. Timski: 9/20 za dva, 2/9 za tri, 5/8 sl. bacanja, 17 skokova (11-6), 6 asistencija, 5 izgubljenih lopti.

PARTIZAN: Zagorac 7, Pejdž 3, Gordić 4, Miletić 4, Veličković 8, Janković 4, Tomas 2, Mozli 5. Timski: 15/21 za dva, 1/12 za tri, 4/5 za tri, 18 skokova (14-4), 8 asistencija, 3 ukradene, 3 izgubljene lopte.

18:43

Snažan prodor Gordića - 29:37

Partizan je odbio još jedan nalet Budućnosti pred poluvreme.

Novica Veličković i Nemanja Gordić u napadu su konkretizovali dobru odbranu Beograđana, koji šutiraju za dva sjajnih 15/21.

18:41

Veliki doprinos Veličkovića - 29:35

Odlično igra Partizanov kapiten i pravi probleme Budućnosti u svim segmentima. Ubacio je svoj osmi poen, da primora Mijovića na još jedan tajm-aut.

"Ubi nas Veličković!", povikao je trener Podgoričana na svoje igrače, nakon što je Rade Zagorac iznudio prekršaj pri šutu za tri poena.

18:36

Mozli prikucava - 27:30!

Volden je promašio, a snažni centar bio na mestu za ofanzivni skok i "putbek" zakucavanje, kojim donosi ekipi novu prednost od tri poena. U toku je 17. minut, a Partizanov plej Kori Volden prolazi kroz probleme, jer sad ima tri lične greške.

18:32

Crno-beli čuvaju "plus" - 23:27

Odlični potezi Novice Veličkovića - asistencija ka Jankoviću, pa pogodak posle kojeg su domaći reagovali tajm-autom.

18:29

Budućnost izjednačuje, Popović za 23:23

Petar Popović je ušao na teren i pogodio šut iz daljine da još jednom poravna rezultat.

Rezultat u drugoj četvrtini posle četiri minuta je 11:4.

18:27

Gordić prodire, 21:23

Plejmejker crno-belih utrčao je u reket domaćih i lepo poentirao na "drugi" obruč, da vrati vođstvo u 14. minutu.

18:25

Aleksa Ilić "prikucava" izjednačenje

Eksplozivni krilni centar vratio je u koš Ivanovićev promašaj, za ekspresno izjednačenje domaćih - 19:19.

18:23

Nikola Ivanović reaguje - 17:19

Plejmejker Budućnosti realizovao je prodor, pa ubacio trojku preko Tomasa. Trinkijeri je odmah pozvao tajm-aut, u 11. minutu.

18:22

- kraj prve četvrtine -

18:20

Rašon Tomas postavlja 12:19

Amerikanac nastavlja seriju crno-belih košem iz reketa, na kraju prve deonice.

18:18

Prva trojka - Markus Pejdž! 11:17

Posle nekoliko "tvrdih" minuta, američki šuter ubacuje iz daljine, sa dosad najvećih "plus 6" crno-belih, u devetom minutu.

18:14

Ovakav doček je dobio Nemanja Gordić

18:11

Serija crno-belih, odlični Miletić - 10:12

Mladi Dušan Miletić ponovo je starter i upravo je postigao prve poene. Zagorac je asistirao, a centar je zakucao. Potom je ponetirao i posle ofanzivnog skoka.

U toku je 6. minut.

18:06

Budućnost reaguje, Zagorac vraća - 5:6

Skot Bemfort ubacuje trojku za vođstvo Podgoričana, u trećem minutu (5:4), a Zagorac odgovara hicem sa poludistance.

18:04

Dobar početak Partizana, 0:4

Zagorac i Veličković realizovali su prva dva napada Beograđana i doveli ih u prvo vođstvo, za minut igre.

17:59

Startne petorke...

Budućnost: Kobs, Bemfort, Božić, Nikolić, Hasan

Partizan: Volden, Jaramaz, Zagorac, Veličković, Miletić

17:56

Kilpatrik u timu Budućnosti

U sastavu Budućnosti je i Šon Kilkpatrik, američki šuter koji se nedeljama dovodio u vezu sa Partizanom (čak se i lično nudio crno-belima), ali je ipak odabrao Podgoricu. Član je šampiona Crne Gore od ponedeljka.

17:54

Oni će suditi derbi

Arbitri večerašnjeg meča biće Saša Pukl, Damir Javor i Milan Nedović. Sva trojica su iz Slovenije.

17:50

Aplauz i dres za Gordića

Nemanja Gordić, Partizanov plejmejker, dobio je pre utakmice lepu svečanost u svoju čast.

Predsednik Budućnosti Dragan Bokan pozdravio ga je u ime domaćih i uz aplauz dvorane mu uručio dres, u znak zahvalnosti za sve što je iskusni plejmejker uradio u plavom dresu.

Podsetimo, Gordić je bio jedan od lidera šampionskog sastava Budućnosti iz sezone 2017/18, a za Podgoričane je u dva mandata igrao ukupno osam godina.