Split razbijen na "Pecari" : Šesta pobjeda šampiona BiH!

Košarkaši Širokog zabilježili su šestu pobjedu u Drugoj ABA ligi! Deklasirali su ekipu Splita na "Pecari" i prekinuli njen niz od četiri vezana trijumfa u svim takmičenjima.

Široki - Split, ABA liga 2, 11. kolo Izvor: Mondo/Stefan Stojanović

Šampion Bosne i Hercegovine pobijedio je nekadašnjeg trostrukog evropskog prvaka!

ŠIROKI - SPLIT 103:84 (31:13, 26:31, 25:19, 21:21)

Izabranici Hrvoja Vlašić su u prvoj četvrtini "raznijeli" Splićane, pošto su u prvih 10 minuta ostvarili plus od 18 koševa (31:13), da bi se potom, gosti koliko-toliko konsolidovali i smanjili prednost, pa se na poluvrijeme otišli sa rezultatom 57:44.

Treći period ponovo je pripao Širokobriježanima, pa se u posljednju četvrtinu ušlo sa prednošću domaćina od "plus 19", koju su sačuvali do kraja i nanijeli Splićanima šesti poraz ove sezone u drugom, po jačini, regionalnom takmičenju.

Fantastičnu partiju u domaćem taboru pružio je Goran Filipović, koji je u prvom poluvremenu ubacio 19, a ukupno 29 poena, Ivan Karačić se u trijumf ugradio sa 18 pogodaka, dok su dvocifren učinak još ostvarili Mateo Čolak (15), Mateo Drežnjak (13) i Josip Naletilić (10).

Na drugoj strani, kod dalmatinskog tima, Toni Perković je postigao 19, a Pavle Marčinković dva koša manje.

U narednom kolu, Širokobriježani će u srijedu ponovo biti domaćin i to ekipi Heliosa, dok će Dalmatinci dan kasnije gostovati beogradskom Dinamiku.