Valensija iskoristila poraz Zvezde, traje borba za plej-of!

Imao je španski tim sigurno vođstvo, ali smo na kraju gledali dramu u Litvaniji.

Valensija-pobijedila-Zalgiris-ima-isto-pobjeda-kao-Zvezda-Evroliga-sportske-vijesti Izvor: MN PRESS

Košarkaši Valensije prekinuli su niz od dva vezana poraza pobijedivši večeras u gostima Žalgiris sa 86:82 (19:21, 28:27, 17:9, 22:25), posle prave drame.

"Narandžasti" su tako iskoristili poraz Crvene zvezde od Baskonije i izjednačili se sa njom po broju pobjeda.

Valensija je vodila sa 13 poena razlike, 72:59, u posljednjoj četvrtini, ali je Žalgiris u posljednjem minutu stigao na "minus dva" i na kraju nije uspio da dođe do preokreta.

Žalgiris je prišao serijom od 11:3 na samo pet zaostatka. To je konačno trojkom prekinuo večeras sjajni Lui Leberi, nakon čega je Jasikevičijus uzeo tajm-aut, dva minuta prije kraja.

Nije se Žalgiris predao, igrao je presing preko cijelog terena i napravio mini-seriju od 4:0, prišao na četiri poena "minusa", nakon čega je došao red na Ponsarnaua da "zove" tajm-aut.

Van Rosom je pogodio oba penala, a Žalgiris se onda okrenuo trojkama. Milaknis je iznudio bacanja, pogodio dva od tri. Nakon koša Abaldea, Kej-Si Rivers je postigao trojku za "minus pet", a onda i Ulanovas za 82:84, 10 sekundi prije kraja.

Ipak, Abalde je bio siguran sa linije za slobodna bacanja, a Žalgiris je u narednom napadu izgubio loptu, tako da je Valensija uspjela da zabilježi važnu pobjedu.

Najbolji u pobjedničkom timu bili su Lui Laberi sa 22 poena i pet skokova, kao i Kino Kolom sa 12 poena i devet asistencija. Vanja Marinković je šutirao samo tri puta i završio je meč sa četiri poena. Lider Valensije Bojan Dubljević nije imao svoje veče, pošto je utakmicu završio sa osam poena.

Zvezda i Valensija sada imaju po pet pobjeda, koliko imaju i Olimpijakos i Fenerbahče. Žalgiris je ostao pretposljednji sa tri pobjede. Ispred njih je Baskonija, sa pobjedom manje od Himkija i Milana.

Kasnije večeras igraju Milano i Asvel, koji ima četiri pobjede.

Real - Olimpijakos 93:77

Tabela: Efes 11-2, Real 10-3, Barselona 10-3, Makabi 8-4, Panatinaikos 8-5, CSKA 8-5, Armani 7-6, Himki 7-6, Baskonija 6-7, Asvel 6-7, Olimpijakos 5-8, Crvena zvezda 5-8, Fenerbahče 5-8, Valensija 5-8, Bajern 5-8, Alba 4-9, Žalgiris 3-10, Zenit 3-10.

Pratite Mondo.ba na Facebooku, Instagramu i Twitteru. Aplikacija je dostupna za IOS i Android telefone.

Preuzimanje teksta, vijesti, fotografija i video snimaka dozvoljeno uz vidljivo navođenje izvora i linka ka MONDO portalu.