MZT u vrhu, Sparsi usamljeni na dnu, očekivan poraz Slobode

Košarkaši sarajevskog Sparsa upisali 12. poraz u Drugoj ABA ligi, dok je tuzlanski tim doživio ubjedljiv neuspjeh protiv lidera.

MZT Skopje savladao je na svom parketu Spars rezultatom 73:64 u premijernom meču 13. kola Druge ABA lige.

Spars je tako i nakon 13. zola “zakovan” za dno tabele sa samo jednim trijumfom, onim nad Lovćenom početkom decembra.

Na drugoj strani makedonska ekipa se izjednačila po broju bodova sa Borcem iz Čačka, koji ima i utakmicu manje.

Početak utakmice nije nagovještavao ovakav ishod, jer su gosti iz Sarajeva poveli 23:14, međutim preokretom u drugoj četvrtini MZT je stigao do prednosti 38:32.

Sparsi su najbliže novom izjednačenju bili u 27. minutu kada je bilo 48:46, ali od tog trenutka domaći su u potpunosti preuzeli kontrolu, pa je najmanji zaostatak sparsa bio “minus šest” – 66:60.

MZT je na kraju upisao desetu pobjedu za sam vrh tabele, dok Sarajlijama predstoji grčevita biorba za opstanak.

Najefikasniji u timu MZT-a bili su Stojanovski sa 17 i Mornar sa 16 poena, dok su kod Sparsa najraspoloženiji bili Kamenjaš sa 11 i Buza sa deset.

Očekivan neuspjeh, 10. u sezoni, doživjeli su košarkaši Slobode u gostima protiv lidera Borca.

Tim iz Čačka slavio je ubjedljivo, 99:69, te tako ostao usamljen na čelu tabele sa samo jednim porazom u dosadašnjih 13 kola.

Nemanja Todorović sa 15 poena predvodio je pobjednički sastav, dok su dvocifren učinak ostvarili i Nikola Kočović (13 poena), Ivan Gavrilović (13) i Radovan Đoković (12).

Kod Tuzlaka Robert Rikić ubacio je 15 poena, a jedan skok nedostajao mu je za dabl-dabl učinak. Volter Greg dodao je 14, a Sani Čampara 13 poena.

Treći bh. predstavnik, Široki, sutra od 18 časova ugostiće Rogašku.

Split - Novi Pazar

TABELA: Borac 12-1, MZT 10-3, Sutjeska 8-5, Rogaška (-1) 8-4, Helios 7-6, Široki (-1) 7-5, Dinamik 6-7, Lovćen 5-8, Split (-1) 5-7, Novi Pazar (-1) 4-8, Sloboda 3-10, Spars 1-12.