Poslije mjesec i po, konačno slavlje u Laktašima

Igokea protiv Mornara upisala treći ovosezonski trijumf u ABA ligi.

Treći ovosezonski, a drugi domaći trijumf, košarkaši Igokee upisali su večeras pred svojim navijačima u duelu sa Mornarom iz Bara.

U meču koji su obilježili brojni preokreti i vođstvo gostiju 0:11 na startu, tim Dragana Bajića uspio je konačno, nakon mjesec i po, da obraduje svoje navijače i slavi 98:91.

Prethodno su Aleksandrovčani na svom parketu slavili jedino u duelu sa Zadrom početkom novembra (79:71), dok su jedinu gostujuću pobjedu zabilježili u Zagrebu protiv Cibone (91:66).

IGOKEA - MORNAR 98:91 (28:29, 18:16, 26:27, 26:19)

Furiozno su Barani otvorili susret i poveli 11:0, a Aleksandrovčani su tek u trećem minutu ubacili prve poene (Rašan Von pogodio trojku). Zaigrao je tim Dragana Bajića zatim mnogo bolje, da bi na isteku petog minuta viđeno prvo izjednačenje (13:13), a zatim i prvo vođstvo Igokee (15:13).

Izuzetno efikasnih uvodnih 10 minuta meča okončano je minimalnim vođstvom crnogorskog tima 28:29, da bi u drugoj četvrtini viđen sporiji ritam i manje poena.

Drugi kvartal donio je poprilično izjednačenu igru.

Ekipe su se smjenjivali u vođstvu, da bi pred odlazak na odmor igrači Mornara preuzeli prednost i sačuvali je do 30 sekundi pred kraj, kada je trojkom Đorđe Simeunović vratio "klackalicu" na stranu Igokee.

Period bolje igre u trećoj četvrtini Igokea je uspjela da kruniše najvećom prednošću, 66:58 u 26. minutu. Majkl Grin razigrao se i bio je potpuno nezaustavljiv za odbranu Mornara. Amerikanac je odigrao najefikasniju utakmicu u ABA ligi, a drugo poluvrijeme bilo je perfektno za njega.

Ipak, u samo nekoliko minuta, prije svega preciznim hicima za tri poena, Mornar se vratio u meč, izjednačio na 70:70, da bi do isteka 30. minuta obje ekipe ubacile još po koš, tako da se na posljednji odmor otišlo s egalom 72:72.

Gosti su ušli bolje u odlučujuči kvartal, poveli četiri razlike, ali je sjajan u tim trenucima bio Von, koji je pogodio dalekometnu trojku, a onda i Darko Talić, koji je realizovao polaganje uz faul, te je Igokea uspjela da preokrene.

Dva i po minuta prije kraja "igosi" su prvi put na meču stekli dvocifrenu prednost, Barani su veoma brzo prepolovili zaostatak, ali ostalo je premalo vremena da se stvari "zakuvaju" u finišu.

Na kraju, Igokea je slavila 98:91.

Grin je na kraju bio najefikasniji sa 29 poena i devet asistencija, Von je dodao 22 poena, Gagić 17, Talić 11, a Simeunović devet.

U timu Mornara čak sedam igrača imalo je dvocifreni učinak, a prednjačili su Lens Heris sa 17 i Pulen sa poenom manje.

IGOKEA: Rajt 2, Simeunović 10, Talić 11, Lešić 5, Nikolić, Grin 27 (9 as), Von 22, Ilić 4 (9 sk, 5 ukr), Kočić, Gagić 17.

MORNAR: Pulen 16 (8 as), Heris 17, Nidem 11 (5 as), Šehović 10, Rejli-Ros, Begić 2, Vujošević, Voler 11, Markota, Vranješ, Bjelica 11, Luković 13 (8 sk).

Mega - FMP (21.00)

TABELA: Budućnost 9-3, Partizan 9-3, Cedevita Olimpija 9-3, FMP 8-4, Primorska 8-4, Mornar 7-6, Crvena zvezda 7-5, Igokea 3-10, Krka 4-8, Cibona 4-8, Zadar 3-9, Mega 2-10.

Pratite Mondo.ba na Facebooku, Instagramu i Twitteru. Aplikacija je dostupna za IOS i Android telefone.

Preuzimanje teksta, vijesti, fotografija i video snimaka dozvoljeno uz vidljivo navođenje izvora i linka ka MONDO portalu.