Strašni Kalates i PAO srušili CSKA u moskovskom trileru! Efes kolo vodi

Za to vreme, Efes lako izašao na kraj sa Himkijem i popeo se na prvo mesto na tabeli.

Evroliga 17. kolo rezultati Izvor: MN PRESS

Jedna od najboljih utakmica Evrolige ove sezone odigrana je u Moskvi, a u meču koji je doneo brojna uzbuđenja trijumfovali su gosti iz Atine.

CSKA MOSKVA - PANATINAIKOS 102:106 (22:17, 23:32, 24:20, 20:20, 13:17)

"Zeleni" su meču punom preokreta upisali 10. pobedu u Evroligi, a na tom putu su ih predvodili strašni Nik Kalates sa 22 poena i čak 17 asistencija i Konstantinos Mitoglu sa 25 poena i 16 skokova!

Uzbudljiva utakmica u Moskvi mogla je lako da bude rešena unutar regularnih 40 minuta, ali je CSKA propustio priliku da tako nešto i učini.

Imali su Moskovljani i šest poena prednost na nešto više od minuta do kraja susreta, ali su trojke Džonsona i Kalatesa, uz pogodak Papapetrua doneli izjednačenje.

Greška u napadu CSKA ostavila je Grcima 1.9 sekundi da stignu do preokreta, međutim, promašen šut iz ugla značio je dodatnih pet minuta koje je Panatinaikos bolje iskoristio.

Ponovo su Džonson i Kalates pogađali sa distance kada je bilo najvažnije. Kalates je potom stavio i tačku na ovaj meč sigurnim izvođenjem slobodnih bacanja, kada je svom timu u poslednjem minutu produžetka doneo velikih sedam poena prednosti.

Panatinaikos je tako napokon upisao pobedu posle dva uzastopna poraza, od Makabija i Real Madrida, dok je CSKA prekinuo svoj uspon na tabeli, nakon tri vezana trijumfa.

CSKA MOSKVA: Džejms 30 poena, Heket 24, Hajns 14, Strelnijeks 9, Kurbanov 8, Voroncevič 7, Fojgtman 5, Bolomboj 3, Hilijard 2, Antonov, Bejker i Kufos bez poena.

PANATINAIKOS: Mitoglu 25 poena (16 sk), Kalates 22 (17 as), Papapetru 14, Fredet 13, Tomas 12, Vajli 6, Džonson 6, Papajanis 4, Rajs 2, Kortez Braun bez poena.

U međuvremenu, Efes je na svom parketu lako izašao na kraj sa Himkijem - 101:82.

Vasilije Micić je ostvario učinak od 11 poena, četiri skoka i tri asistencije, a domaće su ka rutinskoj pobedi sa po 20 poena vodili Tibor Plajs i Šejn Larkin.

Gosti iz moskovskog predgrađa su se držali u prvom poluvremenu, kada su posle 20 minuta zaostajali samo četiri poena, međutim, naredna deonica u kojoj su domaći slavili 30:18 sve je rešila.

U timu Himkija, Stefan Jović je zabeležio 10 poena i šest asistencija. Ovim trijumfom, Efes je postao jedini tim sa 14 pobeda u prvih 17 kola i tako je zaposeo čelnu poziciju Evrolige posle prve polovine regularnog dela sezone.

EFES: Plajs 20 poena (10 sk), Larkin 20, Singlton 13, Simon 12, Micić 11, Boboa 9, Merman 6, Anderson 5, Tunčer 4, Šanli 1, Piters i Balbaj bez poena.

HIMKI: Evans 15, Kramer 13, Gil 12, Jerebko 12, Buker 10, Jović 10 (6 as), Bertans 5, Karasev 3, Tima 2, Monija bez poena.

Baskonija - Barselona 76:74

TABELA: Efes 14-3, Real Madrid 14-3, Barselona 13-4, Makabi 11-6, CSKA 11-6, Panatinaikos 10-7, Olimpija Milano 9-8, Crvena zvezda 8-9, Himki 8-9, Valensija 8-9, Asvel 8-9, Baskonija 7-10, Olimpijakos 6-11, Fenerbahče 6-11, Bajern 6-11, Žalgiris 5-12, Alba 5-12, Zenit 4-13.