Iz Novog Pazara se vidi opstanak: Veliki trijumf tuzlanske Slobode!

Autor mondo.ba/Fena

Pobjeda zlata vrijedna.

Novi Pazar - Sloboda 74:78 Druga ABA liga 19. kolo Izvor: Druga ABA liga/KK Novi Pazar/Senad Župljanin

U susretu 19. kola Druge ABA lige, večeras je u Novom Pazaru ekipa Slobode iz Tuzle pobijedila istoimeni domaći tim rezultatom 78:74 (17:16, 26:26, 15:18, 20:14).

Skoro cijeli susret vodila se velika i izjednačena borba. Rezultat se često mijenjao u korist jedne ili druge ekipe.

Domaći su najveću prednost imali na početku susreta (12:18), a Tuzlaci su ipak prvo poluvrijeme riješili u svoju korist s 43:42, zahvaljujući vrlo dobroj igri Meknajta koji je u ovom dijelu utakmice postigao 16 poena uz pet skokova. Na drugoj strani odlično je igrao Todorović koji je postigao 17 poena.

Gosti su u 25. minuti poveli s pet poena razlike (48:53), no minutu i po prije kraja treće četvrtine Brunčević je preokrenuo rezultat u korist domaće ekipe (57:55) i tada je uslijedio višeminutni prekid zbog problema s osvjetljenjem u dvorani.

Pretkraj treće dionice Novi Pazar je poveo 60:55, nakon čega je uslijedila serija tuzlanskih košarkaša (0:12), i poslije velike borbe uspjeli su sačuvati prednost i doći do zlata vrijedne pobjede, iako su domaćini u posljednjoj minuti došli na svega 74:75, ali ne i do potpunog preokreta, zahvaljujući pogocima Meknajta i Čampare.

Sloboda sada ima 26 bodova (skor 7-12) kao i Novi Pazar (bolji međusobni skor Tuzlaka) i beogradski Dinamik, te s velikom šansom za opstanak na Jadranu ulaze u posljednja tri kola.

U ekipi Novog Pazara najefikasniji su bili Todorović sa 20 i Brunčević sa 17 poena.

Za Slobodu Meknajt je postigao 27, a Tomašević i Čampara po 11 poena.

Široki - MZT (19.00)

TABELA: Borac (+1) 17-2, MZT 12-6, Široki 10-8, Rogaška 10-8, Helios (+1) 9-10, Sutjeska 9-9, Split 9-9, Lovćen 8-10, Dinamik (+1) 7-12, Novi Pazar 7-11, Spars (+1) 6-13, Sloboda 6-12.

Pratite Mondo.ba na Facebooku, Instagramu i Twitteru. Aplikacija je dostupna za IOS i Android telefone.

Preuzimanje teksta, vijesti, fotografija i video snimaka dozvoljeno uz vidljivo navođenje izvora i linka ka MONDO portalu.