Valensija u Top 8? Ne tako brzo

Makabi napravio veliki korak ka plej-ofu pobjedom u "La Fonteti".

Valensija-Makabi-82-85 Izvor: MN PRESS

Panatinaikos je izgubio, ali Valensija je ponovo propustila šansu da mu se primakne i da se učvrsti u društvu timova koji će u plej-of!

Španski tim dočekao je u petak "Ponos Izraela" u potencijalno veoma važnom meču i ostao bez rješenja za smirene goste u završnici.

Valensija - Makabi 82:85 (19:18, 19:15, 23:25, 21:27)

Tim iz Tel Aviva obuzdao je raspoloženog centra domaćih Bojana Dubljevića (19 poena) i perfektnom egzekucijom u finišu utakmice ostao izjednačen sa CSKA, na visokom petom mjestu.

Poslije 25 kola, Makabi ima čak sedam pobjeda više od ekipa na "granici" Top 8 društva i biće senzacija ako ne uđe u doigravanje!

Sa druge strane, Valensija (12-13) je i dalje u otvorenoj trci za taj uspjeh, ali je i dalje na samo jednoj pobjedi više od timova raspoređenih od osme do 11. pozicije tabele (Himki, Olimpijakos, Fenerbahče).

Najzaslužniji za takvu situaciju večeras je bio odlični bek Makabija Tajler Dorsi (19 poena, 4/8 za tri), koji je u posljednja dva minuta radio prave stvari na polovini domaćina i sa Skotijem Vilbekinom (20 poena, 6/11 za tri) zadavao presudne udarce rivalu.

Dubljević se trudio da održi ekipu u egal borbi u posljednjih pet minuta, ubacio je trojku za 80:81 na početku 40, ali je Dorsi brzo odgovorio trojkom i "ovjerio" pobjedu.

Srpski šuter Vanja Marinković igrao je 17 minuta za Valensiju i ubacio šest poena.

Valensija: Kolom 10, Marinković 6, Ndur 12, Abalde 4, Laveri 11, Tobi 8, Motum, Dublević 19, San Emeterio 10, Sastre, Dornekamp 2, Ferando.

Makabi: Brajant 11, Vilbekin 20, Rejnolds 4, Kalojaro 5, Hanter 12, Koen, Avdija 10, Džekson 4, Dorsi 19, Koen, Stodemajer.

Valensija - Makabi Tel 82:85

Tabela: Efes 22-3, Real 19-6, Barselona 19-6, CSKA 17-8, Makabi 17-8, Panatinaikos 14-11, Valensija 12-13, Himki 11-14, Olimpijakos 11-14, Fenerbahče 11-14, Armani 11-14, Žalgiris 10-15, Zvezda 10-15, Alba 9-16, Baskonija 9-16, Asvel 9-16, Zenit 7-18, Bajern 7-18.

Pratite Mondo.ba na Facebooku, Instagramu i Twitteru. Aplikacija je dostupna za IOS i Android telefone.

Preuzimanje teksta, vijesti, fotografija i video snimaka dozvoljeno uz vidljivo navođenje izvora i linka ka MONDO portalu.