Jokićevih "30 plus" nije bilo dovoljno, blistao i Dončić i isplatilo mu se

Denver poražen na gostovanju Oklahomi, Dalas slavio protiv Orlanda. Gudurić upisao skok za tri minuta, Marjanović "čuvao" klupu

Nikola-Jokic-32-poena-poraz-Denvera-od-Oklahome-101-113 Izvor: Tanjug/AP Photo/Sue Ogrocki

Nikola Jokić bio je izuzetno motivisan i precizan na gostovanju Denveru u Oklahomi u noći između petka i subote. Uprkos gotovo savršenoj partiji srpskog centra Nagetsi nisu uspjeli da upišu trijumf. Poraženi su rezultatom 113:101.

Jokić, koji je u prethodnom periodu izgubio kilograme, upisao je 32 poena (šut iz igre 12/15, šut za tri 1/2, slobodna bacanja 7/7), imao je i sedam skokova, pet asistencija, blokadu, ukradenu i dvije izgubljene lopte za 34 minuta provedenih parketu.

Jokić 32 poena
Izvor: YouTube/Denver Nuggets

Sjajno je poveo svoj tim, postigavši čak 11 poena od ukupno 17 Denvera u prvoj četvrtini, ali su domaćini, kako je meč odmicao pronašli načina da ga zaustave, pa je u posljednjoj dao samo četiri poena.

Kod Oklahome najefikasniji je bio Kris Pol sa 29 poena, a Stiven Adams upisao je 19 pogodaka uz 17 skokova.

Kod Denvera istakao se i Džamal Marej sa 21 poenom, a Vil Barton je postigao 16, uz devet uhvaćenih lopti.

Nagetsi su tako zabilježili 18. poraz ove sezone, uz 38 pobjeda i trenutno su drugi na tabeli Zapadne konferencije, sa pobjedom više od Los Anđeles Klipersa.

Prethodne noći gostovao je i Dalas, i to na Floridi, ekipi Orlanda, i trijumfalno se vraća kući. Mevsi su slavili 122:106, zahvaljujući još jednoj odličnoj partiji Luke Dončića.

Slovenac, koji je kao i Jokić nastupao nedavno na Ol star meču u Čikagu, okončao je duel u Amvej centru sa 33 postignuta poena, 10 skokova, osam asistencija, blokadom, ukradenom loptom, uz šest izgubljenih i omogućio svom timu da upiše 34. trijumf ove sezone.

Dončić 33 poena
Izvor: Youtube/NBA

Značajnu podršku pružio mu je Kristaps Porzingis sa 24 pogotka i 10 skokova, dok je Maksi Kleber završio meč sa 26 poena.

Srpski centar Boban Marjanović nije dobio priliku da zaigra na tom meču.

U ekipi Orlanda (skor 24-32) istakli su se Nikola Vučević sa 27 poena i 12 skokova i Ivan Furnije, koji je postigao 28 pogodaka.

I Marko Gudurić dobio je priliku da zaigra prethodne noći, ali samo "na kašičicu". On je u porazu Memfisa od Lejkersa (105:117) zabilježio samo jedan defanzivni skok za tri minuta provedena na parketu.

Kod Lejkersa "kolo su vodili" Lebron Džejms sa 32 poena i Entoni Dejvis, koji je uz 28 pogodaka imao i 13 skokova, dok je kod Memfisa najzapaženiju rolu imao Džoš Džekson sa 20 poena.

TABELE
ISTOČNA KONFERENCIJA: Milvoki 47-8, Toronto 41-15, Boston 39-16, Majami 35-20, Filadelfija 35-21, Indijana 33-23, Bruklin 25-29, Orlando 24-32, Vašington 20-34, Šarlot 19-36, Čikago 19-37, Detroit 19-39, Njujork 17-39, Atlanta 16-41, Klivlend 15-40.
ZAPADNA KONFERENCIJA: LA Lejkers 42-12, Denver 38-18, LA Klipers 37-18, Juta 36-19, Hjuston 35-20, Oklahoma 34-22, Dalas 34-22, Memfis 28-28, Portland 25-32, San Antonio 24-31, Nju Orleans 24-32, Sakramento 22-33, Finiks 22-34, Minesota 16-38, Golden Stejt 12-44.

Pratite Mondo.ba na Facebooku, Instagramu i Twitteru. Aplikacija je dostupna za IOS i Android telefone.

Preuzimanje teksta, vijesti, fotografija i video snimaka dozvoljeno uz vidljivo navođenje izvora i linka ka MONDO portalu.