Sigurna i ubedljiva pobeda crno-belih za sačuvano prvo mesto

Krka - Partizan 61:76 ABA liga Izvor: MN PRESS

Gubio je ranije Partizan u Novom Mestu, teško dobijao, a Krka je ove sezone kod kuće pobeđivala i šampiona Crvenu zvezdu i trenutno drugoplasiranu Budućnost, ali lider na tabeli je večeras pokazao silu i rutinski pobedio ekipu koja se bori za opstanak.

Posle 40 minuta igre: Krka - Partizan 61:76 (15:25, 12:22, 11:11, 23:18).

Partizan do kraja ligaškog dela igra protiv Mege kod kuće i Cibone u gostima i potrebna mu je jedna pobeda da bi obezbedio prednost domaćeg terena u plej-ofu.

Krka je ostala na šest pobeda, tako da Mega sutra protiv Igokee kod kuće može da je sustigne. Timu iz Novog Mesta neće biti lako, jer ga u poslednje dve utakmice čeka gostovanje Mornaru u Baru i duel sa Cedevita Olimpijom kod kuće. To su timovi koji se uz Crvenu zvezdu bore za plej-of.

Ne samo da je Partizan sigurno pobedio, već je i Andrea Trinkijeri ponovo raspodelio minutažu, a novajlija Brajan Angola je pokazao da može biti pravo pojačanje pred najvažnije utakmice u sezoni.

Najefikasniji večeras bio je Stefan Birčević sa 17 poena i pet skokova, dok je Markus Pejdž dodao 12. Angola je igrao 15 minuta i za to vreme imao je učinak od pet poena i pet skokova.

Koliko je raznovrsna igra Partizana pokazuje i činjenica da se večeras Kori Volden i Rade Zagorac nisu upisali u strelce, dok je Jaramaz postigao samo šest poena. Ništa od toga, naravno, nije važno, jer su crno-beli igrali timski i davali su koševe kada je trebalo.

Krka je povela 8:4, ali je Partizan napravio seriju 7:0, preokrenuo i do kraja utakmice više nije bio u zaostatku.

Malo su se crno-beli mučili sa šutom u prvoj četvrtini, ali je on kasnije proradio i uz sjajan skok više nije bilo problema sa Partizan.

Pogotovo je bio dobar skok gostiju, naročito u napadu. Krka jeste bila oslabljena, ali nije večeras mogla da parira raspoloženim gostima. Na poluvremenu je bilo 20 poena prednosti za Partizan, koji je rutinski "odradio" drugo poluvreme.

Jedina eventualna zamerka Andree Trinkijerija svojim igračima bila bi što su se ponovo opustili u finišu meča, ali to bi već bilo sitničarenje, jer je prvih 37 minuta bilo dovoljno za pobedu.

Krka: Kouzi 8p, 6as, 5sk, Jančar, Škedelj 6, Pašalić 9, Stipančev, Đapa 16, Fifolt 2, Balažič 10, Jošilo 10, Stergar, Ramljak.

Partizan: Angola 5p, 5sk, Volden, Zagorac, Pejdž 12, Makadu 8, Jaramaz 6, Veličković 2, Birčević 17p (6/7 iz igre, 4/5 za tri), 5sk, Janković 7p, 5sk, Tomas 7, Trifunović 6, Mozli 6.

Primorska - Cibona (20.00)
Crvena zvezda - Cedevita Olimpija (21.00)

Ponedeljak:

Budućnost - Mornar (18.00)

Tabela: Partizan 16/4, Budućnost 14/5, Crvena zvezda 14:5, Crvena zvezda 12/7, Cedevita Olimpija 12/7, Mornar 12/7, Primorska 11/8, FMP 10/9, Igokea 7/12, Krka 6/14, Cibona 6/13, Mega Bemaks 5/14, Zadar 4/15.

19:38

Sigurna pobeda Partizana!

Krka je malo smanjila prednost kada je Đapa ušao u ritam, ali slobodno se može reći da je Partizan lako pobedio. Andrea Trinkijeri će verovatno imati šta da zameri svojim igračima na opuštanju u finišu meča.

Krka - Partizan 61:76 (15:25, 12:22, 11:11, 23:18)

19:30

Pogledajte kako se Angola upisao u strelce u dresu Partizana

I to pošto je ukrao loptu i istrčao kontru. Deluje da će biti pravo pojačanje za završnicu sezone.

19:25

Pejdž u seriji, Partizan čuva prednost

Krka na kratko smanjuje prednost posle tri pogođena bacanja Balažiča, ali Pejdž odmah daje trojku za 63:43. Posle toga Kouzi daje trojku, a onda odmah Pejdž uzvraća. Pejdž je sve svoje poene večeras dao iza linije za tri poena - 4/6.

19:17

Nije se ništa promenilo u Sloveniji

Partizan sigurno čuva prednost. Rezultat pred poslednju četvrtinu je 58:38

19:13

Upisao se i Angola

"Urekli" smo Birčevića, pa je promašio za tri poena. Angola se upisao u strelce iz kontre, pošto je ukrao loptu. Partizan vodi 58:35

19:11

Birča nepogrešivi!

Birčević pogađa i četvrtu trojku! To je 4/4 za tri i 6/6 iz igre! Partizan vodi 56:35.

19:05

Krka konačno vezala dva napada

Krka posle skoro četiri minuta igre u trećoj četvrtini postiže poene, i to dve vezane trojke i prilaze na "-16", 49:33. Trinkijeri traži tajm-aut.

19:03

Malo poena u trećoj četvrtini

Posle dva minuta i 10 sekundi igre, Mozli zakucava za vođstvo Partizana 49:27. Pre toga smo gledali seriju grešaka na obe strane. Posle tri i po minuta igre u trećoj četvrtini, rezultat je 2:0 za goste.

18:49

Voda je mokra, vatra je vrela, Mozli "eli up"

18:46

Partizan siguran u prvih 20 minuta

Pašalić daje trojku i smanjuje zaostatak Krke na 20 poena - 47:27 za Partizan. Tajm-aut Trinkijerija 20 sekundi pre kraja, ali greši. Domaćin nije iskoristio poslednje četiri sekunde. Krka je povela 8:4.

Birčević iz igre šutira 4/4, od čega su tri trojke. Janković je postigao sedam poena, a četvorica igrača po šest. Partizan posle prvih 20 minuta ima 22 skoka, od čega devet u napadu. Najraspoloženiji u Krki je Marko Jošilo sa sedam poena.

Na kraju prvog poluvremena Partizan vodi 47:27.

18:40

Birča ne promašuje, debitovao i Angola

Birčević pogađa svoju treću trojku iz trećeg pokušaja, to je serija 16:0, za 21 poen prednosti, 43:22. Krka KONAČNO daje koš za 24:43, ali Trifunović odmah uzvraća, a Fifolt posle pravi faul u napadu. Jasno je vidljiva razlika u kvalitetu. Na teren je ušao i novajlija Brajan Angola.

18:36

Partizan dao četiri trojke bez odgovora

Pejdž i Birčević pogađaju dve trojke, to su četiri vezane trojke crno-belih, koji odlaze na 39:22. Krka potom pravi faul u napadu, a onda i u odbrani, Birčević je pogodio jedno slobodno bacanje, za seriju Partizana 13:0. Sada je 40:22.

18:31

Partizan samo "skače"

Crno-beli imaju devet promašenih trojki i devet ofanzivnih skokova! Duplo više nego Krka defanzivnih. Partizan ima ukupno 17 skokova za 13 minuta igre, dok je Krka stala na pet. Dugo se nije menjao rezultat, a onda Jošilo dao koš iz reketa za 22:27, to je serija od 7:0 Krke, koju seče Jaramaz sa dve vezane trojke. Ponovo je dvocifreno - 33:22.

18:25

Krka u drugoj deonici pronašla ritam, Trinkijeri mora da "seče"

Druga četvrtina počinje kontrom Partizana za vođstvo 27:15, Jošilo uzvraća trojkom "iz kornera", a onda Đapa daje koš za 20:27, tako da Andrea Trinkijeri mora da traži tajm-aut da bi presekao napadački ritam Krke.

18:22

Krka malo ublažila prednost Partizana na kraju prve četvrtine

Posle prvih 10 minuta, beogradski tim vodi 25:15. U poslednjem minutu smo videli dve atrakcije: "eli up" Zagorca i Mozlija, a onda je Pašalić pogodio trojku iz velike udaljenosti za kraj četvrtine.

18:19

Partizan već "dvocifren"!

Partizan u prvoj četvrtini ima čak pet ofanzivnih skokova, a 12 ukupno, dok u odbrani ne popušta od početka. Krka je izvela šest slobodnih bacanja do sada. Birčević pogađa trojku za prvo dvocifreno vođstvo večeras - 23:12. Vladimir Anzulović ponovo traži tajm-aut u prvom kvartalu.

18:12

Prva trojka Partizana za sigurnije vođstvo

Markus Pejdž daje prvu trojku za Partizan, iz šestog timskog pokušaja. Partizan vodi 16:10, Anzulović mora da traži tajm-aut.

18:10

Partizan pravi seriju 7:0 i stiže do vođstva

Tomas iz reketa donosi izjednačenje, a onda Nikola Jankovića daje koš i dodatno bacanje - to je serija od 7:0 Partizana, koji je poveo 11:8. Jošilo smanjuje, ali Janković uzvraća. "Tvrda" prva četvrtina.

18:07

Krka ima početno vođstvo

Dobre odbrane oba tima, ali je Krka efikasnija, pa je povela 8:4 posle četiri minuta igre.