Partizan je ovo čekao devet godina: Prvi je i tu će i ostati!

Uspela je ekipa Andree Trinkijerija i da prebaci "stotku" i na najbolji način obezbedi čelnu poziciju pred plej-of ABA lige.

Partizan je ovo čekao devet godina: Prvi je i tu će i ostati! Izvor: MN PRESS

Partizan je osigurao prvo mesto u regularnom delu ABA lige! Sada više nema dileme i navijači crno-belih mogu da se diče. Prvi put od 2011. godine, Partizan je uspeo da osigura tu poziciju kolo pre kraja trijumfom nad Megom.

PARTIZAN - MEGA 102:88 (24:22, 19:20, 32:24, 27:22)

Meč u beogradskoj "Štark areni" doneo je pravi šuterski obračun koji je pripao domaćinu. Crno-beli su ubacili čak 15 trojki i uz odličan procenat šuta sa distance (52%) uspeli da slome živahnu ekipu Dejana Milojevića.

Ovaj, 17. po redu trijumf u ABA ligi doneo je miran san pred put u Zagreb na meč protiv Cibone u petak, pa će sav fokus moći da bude prebačen na četvrtfinalne utakmice Evrokupa protiv UNIKS-a iz Kazanja.

Mega je bila žilav rival tokom najvećeg dela meča. Raspoloženost u napadu je činila da tokom prvog poluvremena ne dozvole Partizanu osetniju i teško dostižnu prednost.

Prvu dvocifrenu razliku crno-beli su napravili tek sredinom treće četvrtine, kada su trojkama Markusa Pejdža i Nemanje Gordića uspeli da donesu veću sigurnost svom timu. Uspevala je u par navrata Mega da se vrati na dva-tri poseda zaostatka, ali ne i da zapravo ugrozi pobedu ekipe Andree Trinkijerija.

U poslednjih par minuta su gosti u potpunosti stali, kada je postalo jasno da neće moći do iznenađenja, pa su crno-beli preko Brajana Angole, Uroša Trifunovića i Vila Mozlija uspeli i da prebace "stotku" furioznom završnicom.

Domaćin je zaista bio raspoložen, imali su 52% šuta iz igre (33/64) i ubacili 20 od 23 šuta sa linije penala. Nije ni Meginih 12 trojki iz 24 pokušaja bilo "za bacanje", ali kvalitet crno-belih je na kraju ipak prevladao.

Partizan je tako obezbedio čelno mesto u regularnom delu sezone ABA lige i tu će i ostati i posle 22. kola. U polufinalu će imati prednost domaćeg terena, a za ime rivala u tim mečevima u poslednjem kolu će se najviše pitati Mornar iz Bara.

Ali o tom potom, crno-beli sada mogu na miru da proslave još jedan uspeh u tekućoj sezoni.

PARTIZAN:
Angola 16 poena (7 sk), Gordić 16 (6 as), Pejdž 16, Makadu 13, Mozli 12, Jaramaz 12 (6 sk), Janković 8, Trifunović 7, Tomas 2, Veličković bez poena.

MEGA:
Peri 21 poen (8 as), Simonović 17 (5 sk), Ašćerić 16, Cerovina 12, Mišković 10, Atić 7, Paunić 3, Mesiček 2, Tanasković bez poena.

22:56

KRAJ - 102:88

Partizan je na kraju upisao sigurnu pobedu, 17. u sezoni.

Opširnije klikom na *UVODNA VEST*

22:50

Angola "lomi" Megu

Vezao je Brajan Angola čak sedam poena i "sam" napravio seriju 7:0.

Njome Partizan stiže do 95:82 na 02:30 do kraja meča i sada stvari postaju dosta jasnije.

22:48

Još tri i po minuta do kraja - 88:82

Mega se i dalje drži. Uspevaju da ostanu u korak sa crno-belima, a ostaje da vidimo šta nam nosi završnica meča.

Hoće li ovo Partizan "prelomiti" ili će Mega učiniti meč još uzbudljivijim?

22:42

Kakav alej-up, Gordić za Makadua!

22:37

Mega je i dalje tu... 79:74

Žilavi su igrači Mege. Partizan je posle lepog alej-upa Makadua, a onda i njegovog zakucavanja, uspeo da se vrati na +11, ali Peri i Simonović prave mini-seriju 6:0 i vraćaju Megu u rezultatski priključak.

Još 07:33 do kraja meča.

22:29

KRAJ TREĆE ČETVRTINE - 75:66

Kakva poenterska četvrtina. Malo je ritma bilo i mnogo "seckanja", ali to nije sprečilo Partizan da ubaci čak 32 poena!

Nije ni čudo, kada su samo u ovoj deonici ubacili šest od svojih 14 trojki!

Ipak, maratonska četvrtina koja je trajala 25 minuta donosi +9 domaćima pred poslednjih 10 minuta košarke.

22:21

Partizan "lomi" Megu - 69:58

Još tri minuta su ostala do kraja treće deonice, a Partizan pravi seriju 11:3 kojom stiže do 11 poena prednosti.

Peri je ubacio novu trojku, ali je to učinio i Pejdž, koji posle "dva plus jedan" Mozlija daje crno-belima veću razliku.

Da li su ovo prelomni trenuci meča?

22:17

Kakvo šutersko veče dva tima - 63:55

Već smo pisali o raspoloženim šuterima, a sada su dva tima ponovo "razmenila" trojke. Prvo je Markus Pejdž ubacio svoju četvrtu na meču, da bi Ašćerić odmah u narednom napadu odgovorio svojom trojkom.

Minut kasnije Pejdž ubacuje i PETU trojku na meču i Milojević mora da traži tajm aut.

Posle 26 minuta utakmice, Partizan šutira 12/23 za tri, dok je Mega na 8/18.

22:07

Razmenjuju trojke kao poklone - 52:50

Dakle Janković je prvi pogodio trojku, onda je Cerovina bio fauliran pri šutu za tri, te je pogodio sva tri bacanja.

Angola pogađa trojku u sledećem napadu Partizana, da bi Peri odmah uzvratio istom merom.

Rezultat je 49:50 posle polaganja Perija, da bi Ognjen Jaramaz ubacio 10. trojku Partizana za 52:50! Neverovatni su i jedni i drugi na šutu sa distance.

22:04

Otvaranje poluvremena trojkom!

Meč je nastavljen, a odmah trojka u prvom napadu i to za domaće. Nikola Janković je pogodio za 46:42.

22:00

Bilo je ludo u Ljubljani...

Tamo je Cedevita Olimpija savladala Budućnost!

Pobeda uz zvuk sirene koja donosi dramu!

21:51

Zakucavanje Marka Simonovića!

Evo i jednog detalja iz druge četvrtine kada je košarkaš Mege iskoristio svoju priliku.

21:48

POLUVREME 43:42

Minimalna prednost za crno-bele posle 20 minuta igre. Dobro je Mega odgovorila u drugoj četvrtini posle onog malo sporijeg starta.

Dinamična utakmica u kojoj su oba tima šuterski raspoloženi, a Partizan nije uspeo da se "odlepi" u meri u kojoj su želeli.

Crno-beli imaju 7/17 za tri, Mega u još boljem procentu - 6/13!

21:42

18' - Čvrsta igra Mege - 40:41

Nema lakih poena u ovim trenucima ni za jedne ni za druge, a Megina odbrana deluje rešena da malo oštrije nastupa protiv Partizanovih ofanzivaca.

Ipak, posle jednog faula u takvoj situaciji, Ognjen Jaramaz pogađa bacanja, dok Cerovina koristi skok u napadu da donese minimalnu prednost Megi.

21:35

15' - Nova trojka Simonovića - 36:32

I jedni i drugi su večeras raspoloženi pri šutu za tri poena, a sada Marko Simonović pogađa svoju drugu na meču.

Već smo videli četiri trojke u drugoj četvrtini, po dve na obe strane - Angola i Pejdž za Partizan, a Peri i Simonović za Megu.

Na kraju Makadu posle solo prodora uspeva da pogodi iz reketa za četiri poena prednosti.

21:28

Luka Ašćerić je raspoložen

Prva dva minuta druge četvrtine videla su po dva poena na obe strane.

Gordić je "otvorio" četvrtinu, da bi onda Luka Ašćerić posle lepog "step beka" pogodio sa poludistance. Već je na sedam poena na ovom meču, deluje raspoloženo.

21:22

Pejdž prekida seriju Mege, prva četvrtina 24:22

Imao je Partizan +9, ali je Mega preko Simonovića, Ašćerića i Paunića napravila seriju 7-0.

Pejdž je drugom trojkom na meču to prekinuo, da bi uzvratio Ašćerić istom merom i to nas dovodi do dva poena prednosti za crno-bele posle prvih 10 minuta.

Malo je traljavo odigrala odbrana Partizana u poslednjih par minuta, a Mega to koristi.

21:17

8' - Trifunović, pa Mozli za "plus 9"

Ima sada Partizan 21:12 rezultat u svoju korist.

Pogodio je Mišković sva tri slobodna bacanja posle onog tajm auta, ali su onda Gordić i Trifunović pogađali za tri, da bi Mozli u narednom napadu zakucavanjem doneo maksimalnu prednost na ovom meču.

21:11

5' - Milojević traži tajm aut - 13:9

Malo su se stvari sada otvorile. Jedna trojka Marka Simonovića u košu crno-belih, onda i par uspešnih pokušaja Nikole Jankovića u reketu na drugoj strani.

A onda Markus Pejdž "cepa mrežicu" za tri i Partizan stiže do +4.

21:08

3' - Tehnička Trinkijeriju - 6:5

Otvorila je Mega meč trojkom Miškovića u prvom napadu, ali potom Jaramaz pogađa i za dva i za tri i okreće rezultat.

Nekoliko dobrih odbrana crno-belih na početku, ne uspevaju gosti da izgrade konkretnije napade.

I onda, posle jedne tranzicije Jaramaza u kojoj nije uspeo da pogodi polaganje, Italijan burno reaguje kod sudija i dobija tehničku grešku. Peri nakon toga pogađa bacanje za 6:4.

21:01

Počela je utakmica

Ovo su startne petorke dva tima.

PARTIZAN: Angola, Jaramaz, Janković, Tomas, Trifunović.

MEGA: Mišković, Peri, Atić, Simonović, Mesiček.

20:45

Neće biti mnogo publike...

Evo kako stvari stoje u "Štark areni" na oko 15 minuta do početka utakmice.

Izvor: MONDO/Pavle Knežević

20:14

Dobrodošli u MONDO live

Budite sa nama, večeras pratimo meč Partizana i Mege u okviru 21. kola ABA lige.

Susret počinje u 21.00.

UKRATKO

• Partizan je u seriji od sedam pobeda u svim takmičenjima, tokom koje su osvojili i Kup Radivoja Koraća.
  • Mega trenutno ima skor 6-14 u ABA ligi i dalje se nalazi u borbi za opstanak.