"Odbrana" koju Nagetsi igraju ovog avgusta u "Diznilendu" bila je poput "luna parka" za Jutu večeras. Posle produžetaka, videli smo "garbage time" košarku u završnici druge utakmice serije. Sledeća - petak, 22.

Spektakularna, pa neprijatna utakmica: Denver podsetio da je najgora odbrana NBA lige! Izvor: Pool/Getty Images North America

Prvi je rešen u produžetku i Nagetsima je doneo vođstvoDžezu novog apsolutnog rekordera, a zvaničnom prezenteru Šarlot Hornetsa otkaz.

Ako je spektakularno prava reč za utakmicu odigranu pre 48 sati, ova druga u seriji između Denvera i Jute bila je - NEPRIJATNA!

Treća je u petak, takođe u 22 časa, uz direktan prenos na TV Arenasport.

Ove srede uveče, onih 13 razlike s poluvremena za slabije plasirani tim bila je samo najava "garbage time" košarke u završnici. Na kraju treće deonice bilo je 27, a potom i 31 razlike za šeste nosioce na Zapadu.

Do kraja, odrađivanje posla i izjednačenje - 105:124 (25:27, 23:34, 29:43, 28:20). A, to nije bilo najgore što će se dogoditi ekipi Majkla Malouna večeras...

Donovan Mičel ubacio je 57 poena preksinoć. Večeras, do pauze, šest, a onda 18 za treću četvrtinu. "Džezerima" je malo nedostajao da postignu 50 u tih 12 minuta igre.

Nikola Jokić igrao je izvanredno u prvom poluvremenu, postigao 15 poena za 17 minuta na parketu, šutirao 7/14 iz igre, pokupio šest skokova, podelio tri asistencije, ali ostao bez ozbiljne podrške u napadu - osim tokom jedne "lude" sekvence Majkla Portera Džuniora sa starta druge četvrtine.

Ostali kao da nisu došli u dvoranu.

Sve suprotno moglo se reći za bekove Jute i to one koji nisu "plašili" pred start meča. Džordan Klarkson ubacio je četiri trojke i otišao na pauzu kao prvi strelac meča, sa 16 poena. Pratio ga je Rojson O'Nil sa dve trojke iz dva šuta u finišu poluvremena, pa već ima duplo više poena nego na otvaranju serije. Tada je imao tri.

P. S. Džamal Marej prve i jedine poene za 24 minuta igre večeras postigao je sredinom druge deonice.

Izvor: Ashley Landis/Pool AP

Što se tiče odsutnih i povređenih, ništa se nije promenilo u odnosu na dramu od pre 48 sati. Majkl Maloun i dalje ne može da računa na Vila Bartona i Garija Herisa, dok u postavi trenera Kvina Sandersa ni večeras nema Majkla Konlija.

On je dan pre početka plej-ofa napustio "Diznilend" kako bi prisustvovao rođenju sina i automatski "precrtao" sebe s prve tri utakmice sa rivalom iz Kolorada, zbog strogih protokola i obaveznih karantina u doba pandemije. "Džezeri" su od ranije znali da neće imati Bojana Bogdanovića, zbog povrede koju je zadobio na treninzima pred nastavak sezone.

Rezultati

Ranije večeras, Toronto je povećao na 2:0 u seriji sa Bruklinom pobedom od 104:99 u veoma gruboj utakmici. Ponovo je prvi strelac šampiona bio omaleni Frend Vanvlit sa 24 poena, koliko je imao i Norman Pauel.

Ovo je greška Gareta Templa, koja je rešila duel.

Rezultati prve runde:

Istok

(1) Milvoki - (8) Orlando 0:1 (petak, 0.00)
(4) Indijana - (5) Majami 0:1 (četvrtak, 19.00)

(3) Boston - (6) Filadelfija 1:0 (četvrtak, 0.30)
(2) Toronto - (7) Bruklin 2:0 (petak. 19.30)

Zapad

(1) LA Lejkers - (8) Portland 0:1 (petak, 3.00)
(4) Hjuston - (5) Oklahoma 1:0 (četvrtak, 21.30)

(3) Denver - (6) Juta 1:0 (u toku)
(2) LA Klipers - (7) Dalas 1:0 (četvrtak, 3.00)

Ne postoji bolji način da popunite vreme do početka od prvog dela "gala" najave plej-ofa, koju je sastavio naš kolumnista Vlada Ćuk, kao i "ekspertize" učinka Vlada Divca na mestu generalnog menadžera Sakramento Kingsa, koju potpisuje autor MONDO košarkaškog podkasta "Šesta lična", Miloš Jovanović.

0:31

Strelci vredni pomena...

Milsapa tu opet nema - pet poena, dva skoka!

Izvor: rezultati.com

0:28

Maloun baca peškir...

Izvor: Kim Klement/Pool Photo via AP

Na pet minuta do kraja, Maloun je bacio peškir u ring i povukao Jokića sa parketa, a potom i ostale startere.

Kvin je odgovorio izvođenjem Mičela i Inglsa, a potom i Gobera, koji se dobro zabavio u finišu.

Jokić večeras 28 poena, 11 skokova i šest asistencija, "Spida" Mičel do poluvremena šest, od poluvremena 24 poena, uz 11 asistencija.

Na terenu je Bol Bol, sin pokojnog Manutea Bola.

0:07

Stanite, prekinite... gotovi su!

Izvor: YouTube screenshot

Da mogu, Nagetsi bi već sada pobegli u hotelske sobe, ali ih čeka još deset minuta golgote u drugoj utakmici serije.

Maloun je pozvao tajm-aut spasa posle zakucavanja Klarksona za 31 razlike.

Na semaforu - 79:100.

0:03

Trojka broj 19!

Mičel. Njegova peta, za 24. poen na meču.

To znači da je dao 18 u trećoj. Rezultat 79:104.

Snajderov tim ulazi u četvrtu sa 19/33 van linije 7,24.

WOW!

23:56

Posle produžetka - "garbage time" na pomolu

Izvor: Tanjug, Ashley Landis/Pool AP

Juta ne ume da stane, a i nema razloga, jer je Denverova avgustovska "odbrana" došla na naplatu večeras.

Klarkson i O'Nil posle tri četvrtine već imaju 31 poen zbirno, a kada je Mičel pogodio četvrtu trojku u toj deonici, pa položio preko nezaunteresovanog Mareja, razlika se popela na 24 poena.

Juta je ubacila već 18 trojki (!?), pa ni ovih 74:98 na ulasku u poslednji minut treće - ne deluje tooooliko loše!

23:48

Novo poluvreme, stara priča!

Jokić i Porter Džunior nastavili su da se odupiru naizgled neminovnom, čekajući da se još neko uključi u igru, ali i da prestane rafal Jute sa distance - međutim, stvari su postale samo još gore.

Razgoropadio se Mičel i ubacio tri trojke za pet minuta igre u trećoj deonici, pogodio je i Ingls, pa je rezultat u jednom trenutku iznosio alarmantnih 62:81.

Maloun nije paničio tada i sačekao je da vidi šta će biti odgovor njegove petorke, a odgovor je bio 21. Jokićev poen na meču i trojka Krejga, zbog koje je tajm-aut pozvala suprotna klupa.

Snajderu je posle onih 19, razlika od 13 poena bila dovoljan razlog za reakciju.

23:16

Zaboravili smo na ovu "rampu"...

23:15

13 razlike na poluvremenu!

Izvor: Kim Klement/POOL USA Today Sports

Delovalo je da košarkaši Denvera nisu ni primetili da je druga četvrtina proletela pored njih i da pred treću imaju 13 poena zaostatka.

Prvo poluvreme zatvorio je Gober prikucavanjem lopte u obruč posle jednog od retkih promašaja bekovske postave sa distance.

Nagetsi su se gledali međusobno, a onda polako krenuli ka svlačionici - 48:61!

23:12

Jokić "seče", ali Juta "cepa" mrežice!

Duga dvojka iz "popa", pa leđna tehnika za Gobera.

Jokić je na onu ličnu u napadu odgovorio onako kako treba - poenima u napadu. Sada ih ima 15, uz šest skokova, ali je prednost rivala uvećana iz prostog razloga što su odgovor bile samo i isključivo trojke.

Prvu je dao O'Nil, potom je Klarkson ubacio već ČETVRTU na meču i postao prvi strelac meča, a onda je O'Nil dodao još jednu. Dva od dva ovog rezerviste, već je postigao duplo više poena nego na otvaranju serije, kada je imao tri.

Juta na "plus 11", minut do kraja druge četvrtine.

23:06

Uspeo je!

Gober je u drugoj ili trećoj akciji Denvera na utakmici pao "kao pokošen" u duelu sa Jokićem, ali su se sudije napravile da nisu videle i poštedele ga tehničke greške.

Međutim, kada su na 42:42 u drugoj četvrtini dva gorostasa trčala jedan uz drugog, a Srbin bez ikakve poterbe "overio" Francuza ramenom - Goberu nije trebalo reći drugi put.

Trznuo je rukama u vis, promenio pravac i dobio ono što je želeo. Mada je poštenije reći da je Jokić dobio ono što je tražio - faul u napadu.

(možda je trenutak da pomenemo da Klarkson ima tri ubačene trojke i već 14 poena)

22:56

Evo ga Džamal!

Lep "eurostep" Kanađanina i prvi poeni na meču posle 19 minuta košarke.

Kada je i Milsap "uneo" čuvara u obruč za 41:39 i seriju 8:2, Snajder je morao malo da "ohladi" ovu petorku Denvera.

Tajm-aut i savršena prilika za reprizu Porterovog "kucanja".

22:53

Dodajte još dva za Džuniora...

Deset od 12 poena Nagetsa u drugoj četvrtini postigao je 208 centimetara visoki MPJ.

22:52

Porter Džunior!

Da ovaj dečko igra odbranu, igrao bi i Ol-star.

Ovako, trener Maloun morao je da mu pokaže mesto na dnu klupe u "klač" završnici prvog meča, jer je Snajder koristio svaki njegov sekund na terenu da pokaže koliko neće ili ne želi da igra odbranu.

Napad hoće - trojka preko ruke, trojka preko ruke, KUCANJE!

Osam poena u nizu Majkla Portera Džuniora, Juti je ponovo ostalo samo dva razlike - 37:35, 7:30 do poluvremena.

22:48

Kraj prve, Mareja još nema!

U razmenu vatre uključio se i veteran Džordan Klarkson, koji je igrom u prvoj utakmici naterao Edina Avdića da "pusti glas" uživo u prenosu na TV Arenasport.

Ovog puta "izlomio" je čoveka za sedmi poen već.

Dva za Džez na kraju prve deonice - 25:27. Valjda će Džamal Marej stići za drugu...

22:38

Denver 18, Jokić 11!

Tajm-aut je zatražio Snajder u strahu da bi Jokara mogao da nastavi ovako...

Posle osam minuta igre, Juta ima 20, Denver 18, a Jokić 11 poena.

Plus četiri skoka. I asistenciju. Šut iz igre - 5/7.

Samo tako nastavi, majstore!

22:36

"Spori Džo" je još vruć!

Ingsu je dugo bilo potrebno da "zagreje" levu ruku u prvoj utakmici, pridružio se "Spidi" Mičelu tek u nastavku i umalo "prelomio" u korist svog tima.

Ove srede uveče ušao je "vruć" od starta.