Jokić i Marej rekli "ne danas!": Denver se vratio iz mrtvih fantastičnim preokretom u posljednjih sedam minuta

Autor Pavle Knežević

Klipersi su vodili od 1. do 42. minuta, ali uzalud - Jokić ključnom trojkom donio prvo vođstvo Denveru i to je bilo dovoljno

Denver-Klipers-111-105-NBA-plej-of-polufinale-Zapad-Nikola-Jokic-Dzamal-Marej-kosarka Izvor: Guliver, Michael Reaves/Getty Images North America

LA Klipersi su vodili od prvog do 42. minuta, u drugom poluvremenu i sa 15 razlike, ali to im nije bilo dovoljno Denver Nagetsi su pod vođstvom Nikole Jokića i Džamala Mareja smogli snage da preokrenu.

Poslije uzbudljivih 48 minuta, Denver je "preživio" polufinale Zapada i pobijedio 111:105. Klipersi sada vode u seriji 3:2.

Jokić je utakmicu završio sa 22 poena i 14 skokova, a Marej sa 26 poena.

Denver ove sezone pokazuje da izvlači najbolje iz sebe kada je na ivici ponora. Jokić i Marej su lideri ovog tima, ali mora se pomenuti i veteran Pol Milsap. Ovaj krilni centar ne može da "proizvodi" brojke kao nekad, sinoć je pokrenuo svoj tim, postigavši 14 od svojih 17 poena u četvrtoj četvrtini.

"Svi nas otpisuju. To nam se sviđa", rekao je trener Majk Maloun poslije utakmice.

Ovo je Denveru bila četvrta (!) eliminaciona utakmica u samo dvije runde plej-ofa ove sezone, što je najviše još od 1994. Nagetsi su u prvom kolu gubili od Jute 3:1, ali su preokrenuli.

Sinoć su ponovo pokazali šta sve mogu, "letjeli" su po terenu, igrali "u meso", pogađali šta je trebalo.

Denver je u prvom poluvremenu gubio 16, a 9:42 prije kraja treće četvrtine i 15, 61:46, a onda je Milsap krenuo u četvrtoj. Iz igre je u tom kvartalu šutirao 4/5, a sa penala 5/6. To je bilo dovoljno da se pokrene i "teška artiljerija".

Kada se uključio i vodeći dvojac, desio se i preokret. Jokić je na asistenciju Mareja postigao trojku 7:06 prije kraja utakmice i time Denveru donio 89:88, prvo vođstvo na meču!

Jokić pogađa trojku za preokret
Izvor: YouTube/NBH

Onda se "probudio" i Majkl Porter mlađi i pogodio daleku trojku 71 sekundu prije kraja, kojom je praktično riješio meč.

"Ruki" je poslije četvrte utakmice kritikovao trenera i rekao da želi veću ulogu, a danas je pokazao da se ne plaši.

Što se tiče Klipersa, za mnoge najbolji igrač lige Kavaj Lenard završio je utakmicu sa 36 poena, devet skokova, četiri asistencije i tri ukradene lopte, dok je Pol Džordž dodao 26 poena.