Fudbal se vratio navijačima: Braunšvajg i 500 srećnika slavili DEVET golova i eliminaciju bundesligaša!

Goleada, ali i iznenađenje na startu njemačkog kupa.

Braunšvajg - Herta 5:4 njemački kup DFB Pokal 500 gledalaca gledalo goleadu Izvor: Martin Rose/Getty Images Europe

Njemački kup, tzv. DFB Pokal, počeo je iznenađujućom pobjedom Ajntrahta iz Branušvajga protiv bundesligaša Herte iz Berlina.

Na stadionu u Braunšvajgu postignuto je devet pogodaka, drugoligaš je slavio 5:4, a pravoj goleadi prisustvovalo je 500 srećnika - navijača kojim je bio dozvoljen ulaz na tribine.

Imali su domaće pristalice mnogo razloga za zadovoljstvo, što zbog povratka na stadion, što zbog sjajnog izdanja svojih miljenika, koji su uspjeli da eliminišu favorizovanog prvoligaša i izbore plasman u šesnaestinu finala nacionalnog kup takmičenja.

Briljirao je poljski internacionalac Martin Kobilanski, koji uprkos činjenici da je promašio penal, ekspresno je reagovao i iz drugog pokušaja postigao gol, a onda u nastavku još dva, kompletiravši het-trik.

Izvor: Martin Rose/Getty Images Europe

Mnogo drame viđeno je tokom svih 90 minuta. Domaći su poveli, gosti preokrenuli, nakon čega su fudbaleri Ajntrahta ponovo vratili prednost na svoju stranu, koju su uspjeli da sačuvaju.

U finišu je viđena prava drama, kada je tim iz Berlina smanjio rezultat na 5:4, ali snage za izjednačenje nije imao.

U drugom večerašnjem meču nije bilo iznenađenja.

Majnc je, istina uz mnogo problema, uspio da savlada četvrtoligaša Havelzea 5:1, ali mnogo teže nego što to rezultat pokazuje - postigli su gosti čak četiri gola u posljednjih 15-ak minuta meča.

Bundesligaš je imao gol zaostatka, ali je uspio da preokrene i u finišu dođe do ubjedljivog trijumfa.

Preostalih 30 utakmica prve runde biće odigrano tokom vikenda.