Agonija crno-bijelih se nastavlja, posebno peče opet loša igra

Uzalud sve, Partizan opet izgubio: Nova drama crno-bijelih, produžetak i poraz od Igokee Izvor: ABA liga/Igokea/Nenad Vuruna

Nije pomogla ni smjena Vlada Šćepanovića, Partizan je odigrao isto kao i u dosadašnjem toku sezone – bezidejno u napadu, na mahove u odbrani, sa gomilom izgubljenih lopti i propuštenih šansi. Crno-bijeli su ovaj meč završili sa čak 23 izgubljene lopte!

Cijele sezone crno-bijeli igraju bez ritma, pa je tako bilo i večeras, na kraju:

Igokea-Partizan 90:84 (26:21, 19:22, 14:12, 20:24, 11:5)

Igokea je poslije 91 sekunde ostala bez trenera Dragana Bajića i da nije toliko griješila, mogla je da pobijedi i ranije. Crno-bijele je toga spasao kapiten Novica Veličković, koji je u finišu četvrte četvrtine postigao koš za produžetak.

Crno-bijeli su u dodatnih pet minuta poveli, ali je Igokea uzvratila serijom 8:0.

Štaviše, djelovalo je da je Partizan na putu sigurnog poraza, ali ga je prvo u igru vratio Zagorac sjajnom mini-rolom, a onda i Gordić.

Naravno, crno-bijeli uopšte nisu lošiji tim od Igokee i mogli su da pobijede, ali nisu imali ideje u napadu i previše su griješili u odbrani.

Partizan mora pod hitno da riješi pitanje trenera, koji će morati da "zategne" ovaj tim, koji sada zaista djeluje obezglavljeno.

Crno-bijeli u ABA ligi sada imaju skor od 2/3, ovo im je drugi put da igraju produžetke, a u 10 utakmica, samo dva, eventualno tri puta nisu igrali neizvjesne završnice.

Gordić je meč završio sa 19 poena, a Zagorac sa 17 i oni su bili jedini "dvocifreni" u Partizanu. Miler-Mekintajer postigao je devet poena, uz šut iz igre 1/9, uz četiri skoka i četiri asistencije. Veličković je dodao osam poena i pet skokova.

Najefikasniji u Igokei bio je sjajni Džeki Karmajkl sa 27 poena. Antabija Voler postigao je 17, dok je sjajni Entoni Klemons završio utakmicu sa 14 poena, 11 asistencija i šest skokova.

Kompletan tok meča možete pročitati klikom na Razvoj događaja

22:08

Kraj!

90:84 (26:21, 19:22, 14:12, 20:24, 11:5)

22:06

Greške, greške, greške

1.22 Voler promašuje trojku, Partizan ima posed, ali pre toga tajm-aut. 88:82

Partizan ima 21 izgubljenu loptu!!

22:04

Pobeda sve dalje

2.15 Jošilo daje oba bacanja, to je serija 8:0 Igokee, koja posle ima i napad od 14 sekundi. Voler promašuje za tri, ali i dalje lopta za domaćina! Dugačak posed za Igokeu, i završava se koracima. 88:82

Faul u napadu Partizana

22:02

Serija grešaka

2.49 Voler pogađa trojku! Igokea ima +4 86:82, a onda nesportski faul dosuđen Gordiću!

22:00

"Klackalica"!

3.41 Gordić je fauliran pri šutu za tri, pogađa sva tri i Partizan opet vodi, ali Voler odmah vraća! 83:82

21:58

Opet je tvrdo

3.58 Prvi poen u nastavku postiže Igokea, Jovanović je dao jedno slobodno bacanje. 80:79

21:56

Počeo je produžetak

Promašio je Karmajkl šut, Dangubić je mogao samo da šutira sa pola terena, ali bez uspeha. Gledaćemo dodatnih pet minuta. Partizan će biti bez Tomasa, koji ima pet faulova.

Partizan može da iščupa produžetak

18,6'' Promašio je Gordić dodatno slobodno bacanje, pa je fauliran Atić, koji pogađa oba. 79:76

Još jedan tajm-aut za Partizan

21:47

Drama, Partizan može da izjednači

20'' Odbranila se Igokea, izašla je lopta iz obruča posle polaganja Pejdža. Promašio je Klemons, a onda Gordić pogađa uz faul! Kakva drama u Laktašima! 77:76

Igokea traži tajm-aut.

21:44

Igokea povela

1.18 Sad Karmajkl daje koš uz dodatno bacanje zbog faula Veličkovića. Pogađa Amerikanac i to je 77:74

Tajm-aut Lazića!

21:43

N-E-R-E-Š-E-N-O

1.37 Odbranio se nekako Partizan, a onda Dangubić pogađa iz prodora, uz dodatno bacanje! 74:74

21:41

Drama, drama

2.31 Karmajkl daje koš i dodatno bacanje, a Zagorac uzvraća. 74:71

21:39

Igokea vratila prednost

3.20 Gordić je promašio dodatno bacanje, ostao je Partizan na pola koša prednosti, ali Karmajkla je ostao tri sekunde u reketu. Sad je Igokea u seriji grešaka, ali Klemons ispravlja i to je novi napad za Igokeu i Jošilo pogađa trojku 71:69! Tajm-aut za Lazića

21:36

Opet vodi Partizan

4.11 Klupa Partizana dobija tehničku grešku! Klemons promašuje bacanje, ali Igokea ima napad. Tomas krade loptu, a u napadu Gordić prodire, polaže i ima slobodno bacanje! Tajm-aut, prvi u drugom poluvremenu. 68:69

21:33

Opet smo na pola koša

4.45 Taman kad je Partizan prišao na pola koša, Karmajkl je dao koš, a Gordić napravio faul u napadu. To je 16 izgubljenih lopti Partizana! Ipak, i Klemons pravi faul u napadu, a Tomas pogađa iz reketa. Još malo manje od pet minuta, 68:67

21:31

Ulazimo u dramu

6.09 Dalibor Ilić je napravio nesportski faul na Zagorcu. Igrač Partizana mora napolje da dođe sebi. Gordić pogađa oba bacanja, a onda je Klemons faulirao Miku, a Gordić iz očaja uz zvuk sirene pogađa obruč. Ipak, bez koša. Karmajkl istrčava sam i zakucava, a Pejdž uzvraća 66:65

21:27

Kodi, pa Zagorac

7.31 Voler postiže koš za Igokeu bez odgovora sa druge strane, a onda Mika faulira Klemonsa, koji postiže drugo bacanje. Na drugoj strani nova trojka Partizana, Zagorac! 64:61.

21:25

Čuva Igokea prednost

8.38 Poslednja četvrtina počela je penalima Volera, a onda posle promašaja Fundića, Kodi daje trojku, njegov prvi šut iz igre – 61:58.

21:21

Domaćin je ipak manje grešio

Jošilo u skoku iz okreta daje koš. Imao je Partizan vremena za napad, ali je Miler-Mekintajer promašio, tako da je njegov šut iz igre sada 0/6. Igokea vodi 59:55 pred poslednju četvrtinu.

21:19

Dugo se igra završnica

19'' Partizan je dobar u ofanzivnom skoku, ako ništa drugo. Bio je kratak prekid jer su sudije pregledale snimak oko vremena šuta za crno-bele, koji ne postižu koš iz dva pokušaja. Ni Igokea nije uspešna, kao ni potom Partizan – mnogo, mnogo grešaka u poslednja dva minuta.

21:15

Kakva "klackalica"!

1.59 Sada Igokea koristi dva napada i vraća vođstvo 57:55

21:13

Vodi Partizan

3.25 Sada se igra koš za koš, posle početne suše, sada se koristi skoro svaki napad. 51:53

21:12

5.00 Na pola smo treće četvrtine, Partizan u ovoj deonici vodi 6:4. Za pet minuta igre. Malo tvrda igra, više greške na obe strane. Ipak, Mika pogađa i Partizan vodi 49:49.

21:09

Nerešeno!

6.34 Kakva serija grešaka na obe strane, konačno Igokea daje koš, ali Veličković uzvraća trojkom, 49:49

21:08

7.45 Posle trojke Gordića, Karmajkl je dao oba bacanja, tako da je Igokea povela sa pola koša. Usledili su bačeni napadi na obe strane, od čega dva puta Partizana…

21:05

9.07 Angola je počeo drugo poluvreme i već u prvom napadu Partizana promašio obruč i napravio faul u napadu. Crno-beli ipak brane, a onda Gordić daje trojku i gosti su poveli – 45:46

21:03

Počelo je drugo poluvreme

Ako je suditi po prvom poluvremenu, pobediće onaj tim koji bude manje grešio, odnosno igrao konstantnije.

20:53

Opet iste greške Partizana

Partizan je poveo sa penala posle isključenja Bajića i faulovima pri šutu, ali je Igokea uzvratila serijom 14:2. U drugoj četvrtini imala je dvocifrenu prednost, ali su se gosti trgnuli i boljom odbranom i zahvaljujući raspoloženom Zagorcu na kratko poveli.

Ipak, uprkos rezultatu, Partizan igra slabo, ima 11 izgubljenih lopti na poluvremenu, od čega čak devet u prvoj četvrtini. Zagorac je prvih 10 poena dao bez promašaja, a crno-beli ipak igraju na individualne akcije u napadu.

Očekuje nas velika borba u nastavku.

Zagorac je postigao 12 poena, Miler-Mekintajer i Pejdž po 6.

U Igokeai je Karmajkl dao 13 poena, a Klemons 11.

20:49

Koš prednosti na poluvremenu

Zagorac sad kvari utisak o svojoj igri pošto pravi faul u napadu. Mnogo bolja odbrana Partizana u poslednjem minutu, nateran je Pot na korake. Kodi kreće u napad za crno-bele 30 sekundi pre kraja – Trifunović promašuje sa sedam i po metara. Zagorac hvata ofanzivni skok, ali je požurio i dao je domaćinu šansu da krene u napad.

Kodi pravi faul, četiri sekunde pre kraja, Pot pogađa oba bacanja, a onda Kodi promašuje. Kraj poluvremena.

45:43

20:44

Opet je nerešeno, stisle su se odbrane

1.08 Serija promašaja na obe strane, sada se igraju dobre odbrane, ali Karmajkl pronalazi rupu i daje lake poene, opet je nerešeno, 43:43.

20:42

Imamo dragu u Laktašima!

1.51 Zagorac polaže i daje koš za svoj 10. poen, pošto je Janković odradio sjajan posao. Zagorac bez promašaja. Igra se koš za koš, 41:43

20:40

Nerešeno!

3.01 Miler-Mekintajer je fauliran pri šutu za tri, pogađa sva tri, a onda Zagorac krade loptu, pa daje trojku, nerešeno! 39:39

Tajm-aut Igokee.

20:38

Stao je opet Partizan

3.51 Stefan Pot daje dva poena, a posle propuštenog napada, Gordić faulira Karmajkla pri šutu. Posle poena i dodatnog bacanja je 39:33. Definitivno je stao napad Paritzana…

20:36

Pola koša razlike u Laktašima

4.36 Tomas je prikucao promašaj Jankovića i to je 11 poena Partizana iz ofanzivnih skokova. 34:33. Vodila je Igokea i 10 razlike

20:34

Propušta Partizan prilike

5.30 Fundić je dao jedno od dva slobodna bacanja, a onda Janković pravi faul u napadu. Srećom po Partizan, Gordić je presekao loptu i poslao Zagorca samog u kontru. 34:31

20:32

Stao je Partzanov nalet

6.13 Klemons daje koš, a onda Pejdž još jednom pogađa dno mrežice van linije za tri poena, 33:29. Jošilo promašuje za tri, a onda i Veličković. Ipak, ofanzivni skok Zagorca, ali uzalud, jer Veličković opet promašuje za tri. Bio je to lep nalet Partizana, videćemo kako se stvari dalje razvijaju.

20:28

Mini-serija Partizana, prišao je na pet poena zaostatka

7.37 Gordić je nekako iščupao poene, a onda je u narednom napadu Dalibor Ilić napravio svoj treći faul, da bi posle toga Pejdž dao trojku i privukao Partizan na 31:26.

To je tajm-aut Igokee.

20:26

Slabo, slabo, slabo

8.55 Partizan je drugu četvrtinu počeo još jednom izgubljenom loptom, a onda je Klemons dao trojku. Pošto je Veličković promašio trojku, Pejdž je faulirao Volera na šutu za tri. Amerikanac je pogodio dva od tri i to je 31:21.

20:23

Igokea čuva prednost, Partizan jako loše izgleda

Posle trojke Atića, Igokea stiže do maksimalnih 26:18, ali Gordić pogađa trojku u poslednjoj sekundi i primiče Partizan na podnošljivih 26:21. Ponavljamo, crno-beli imaju čak OSAM izgubljenih lopti u prvoj četvrtini.

20:20

Partizan na kratko izjednačio

2.23 Konačno to prekida Zagorac, koji je pogodio trojku posle ofanzivnog skoka. 16:14, potom Tomas daje oba penala i to je nerešeno, ali samo do sledećeg napada 18:16.

Partizan ima već SEDAM izgubljenih lopti

20:17

Opet loša igra Paritzana

3.29 Posle tajm-auta Partizana, Mika pravi faul u napadu, peti promašeni napad Partizana, posle čega Klemons prvi put dovodi Igokeu u vođstvo. Na drugoj strani, Janković daje lak koš, ali to izjednačenje kratko traje. Posle novog vođstva domaćih, Dangubić pravi korake.

Kakav neiznuđeni festival grešaka gostiju. Sada je 16:11

Igokea je u seriji 14:2

20:13

Nerešeno!

5.27 Klemons postiže trojku i Igokea prilazi na 7:9, potom Trifunović promašuje trojku i to su četiri vezana propuštena napada, a Fundić je doneo izjednačenje 9:9. Milivoje Lazić traži tajm-aut.

Serija domaćih 7:0.

20:11

Dve vezane atrakcije!

6.53 Karmajkl je dao koš, a Posle toga su Miler-Mekintajer i Dangubić napravili eli-up, a posle toga je Atić sjajno blokirao Miku. 2:9

20:08

Penali donose Partizanu prednost

8.00 Uroš Trifunović je postigao oba bacanja posle isključenja Dragana Bajića. U potonjem napadu Miler-Mekintajer je iz očaja šutirao za tri, ali je fauliran i dao je sva tri bacanja – 0:7

20:06

Bajić odmah isključen

Partizan je poveo, a trener Igokee Dragan Bajić dobio tehničku grešku, a onda i isključujuću! Prošao je samo 91 sekund od početka meča.