Dobojlije "melju" sve redom, Izviđač "pao" u Živinicama

Sloga zabilježila devetu uzastopnu pobjedu, u derbiju kola Konjuh porazio "skaute".

Deveta uzastopna pobjeda rukometaša Sloge iz Doboja Rukomet Premijer liga BiH 10. kolo rezultati Izvor: Promo/RK Sloga

Sjajni rukometaši Sloge zabilježili su devetu uzastopnu pobjedu u Premijer ligi BIH i vratili se na čelo tabele.

Dobojlije su na domaćem terenu bile uspješnije od Maglaja i slavile 31:26, čime je produžena impresivna serija trijumfa, te su uz Borac m:tel i dalje neporaženi u domaćem prvenstvu.

Domaćinu su predsnost od četiri gola stekli u prvom poluvremenu (14:10), da bi vođstvo dodatno uvećali u nastavku za očekivano slavlje protiv Maglaja, koji je ostao u donjem dijelu tabele.

U derbiju kola, u izuzetno uzbudljivom meču, Konjuh je u Živinicama porazio Izviđač 26:25, te tako "skautima" nanio drugi ovosezonski poraz.

U duelu Krivaje i Gračanice nije bilo pobjednika (28:28), dok je Iskra bila za gol uspješnija od Vogošće 24:23.