"Igrali smo kao jedan, borili se i zasluženo slavili": Vladimir Vranješ nakon važne pobjede "zmajeva"

Banjalučanin se u pobjedu Bosne i Hercegovine ugradio sa četiri postignuta pogotka.

BiH - Austrija 27:21, izjava Vladimir Vranješ Izvor: Anadolija/Elman Omic

Rukometaši BiH savladali su Austriju (27:21) i zadržali šanse za plasman na Evropsko prvenstvo 2022. godine u Mađarskoj i Slovačkoj.

Jedan od heroja pobjede "zmajeva" na debiju novog selektora Ivice Obrvana bio je i Banjalučanin Vladimir Vranješ, koji je u izjavi za Rukometni savez BiH istakao dobru pripremu i skautiranje Austrijanaca.

"imali smo sedmicu da se pripremimo, dobro ih skautirali i borili se stvarno svih 60 minuta. Početkom prvog poluvremena kontrolisali smo utakmicu, drugi dio prvog poluvremena smo izgubili par lopti, oni se vratili u utakmicu i poveli, ali do kraja smo poveli sa jednim golom razlike. U drugom poluvremenu smo kontrolisali utakmicu, borili se, nismo odustajali, borili se za svaku loptu i na kraju zasluženo pobijedili sa šest razlike. Mislim da smo mogli ostvariti i ubjedljiviju pobjedu i biti sigurni u ovim međusobnim dvobojima, ali eto čestitao bih ekipi, igrali smo svi ko jedan, borili se i na kraju zasluženo pobijedili", rekao je Vranješ.

As Meškov Bresta se složio sa konstatacijom da BiH igra bolje protiv jačih reprezentacija.

"Ja sam evo 12 godina u reprezentaciji i uvijek smo se na teži način vadili da bi išli na prvenstvo, tako je i ovaj put. Protiv Estonije smo prokockali ono...mislim trebali smo pobijediti, ali evo pokazali smo kad smo tu, kad smo glavama, kad znamo ko šta radi da smo jedna jako kvalitetna ekipa koja svakog može da pobijedi. Pobijedili smo jednu jaku Austriju koja stvarno igra dobar rukomet i pokazali smo da se možemo nositi sa svim ekipama u Evropi", zaključio je Vranješ.