Novi trijumf sarajevskih Spartansa, u Superboulu protiv Tuzlaka 20. juna

Sarajlije slavile u oba meča regularnog dijela sezone i završile na prvom mjestu.

sarajevo spartans - tuzla saltminers 40:12 3. kolo bh. liga američkog fudbala Izvor: MONDO/Bojan Jakovljević

Sarajevski Spartansi deklasirali su tuzlanski Saltminers 40:12 (26:0) u trećem kolu Bh. lige američkog fudbala, čime su potvrdili dominaciju na bh. terenima.

Za razliku od banjalučkih Rebelsa, koji su uspjeli pružiti dostojan otpor Sarajlijama, Tuzlaci nisu imali šanse. Furiozni Spartansi već u prvom poluvremenu poveli su 26:0 i bilo je jasno da gostima prijeti prava rezultatska katastrofa na pomoćnom terenu "Koševa".

Iako su utakmicu započeli Tuzlaci, nakon uspješne odbrane Spartanaca, već u prvom poluvremenu sarajevski tim pokazuje nadmoć, postižući poene čak četiri puta do kraja poluvremena.

U drugom poluvremenu se nastavila dominacija Sarajlija, koja je kulminirala dodavanjem Jasmina Salihovića prema Toniju Gotovcu koji je utakmicu završio sa tri postignuta tačdaunaa.

U napadu Spartansa istakli su se i Amar Brkan sa nekoliko uhvaćenih lopti, te Nermin Pašalić svojim prepoznatljivim prodorima. S druge strane odbrana je odlično uradila svoj posao predvođena Rahmanom El Sajedom i mladim Aldinom Mujezinovićem.

Sarajevo je završilo utakmicu presjecanjem Nedima Priluškića koji je loptu vratio za dodatne poene Spartansa.

U redovima Tuzlaka su se kao i uvijek posebno istakli trkači Samir Čaplja i Anes Suljić koji su svojim prodorima donijeli bodove "rudarima".

"Čestitamo našim momcima na odličnoj igri i maksimalnom zalaganju, a našim sportskim prijateljima i današnjim protivnicima se zahvaljujemo na borbenosti i prikazanoj vještini, te nadasve fer i korektnoj igri", poručili su iz Sarajeva.

Ovim trijumfom Sarajlije su regularni dio sezone okončale na prvom mjestu, sa dva trijumfa iz isto toliko mečeva, Tuzlaci imaju skor 1:1 (u meču prvog kola savladali Rebelse 34:26), dok su Banjalučani završili na začelju tabele, sa dva poraza.

Dakle, u borbi za šampionsku titulu, koja je na programu 20. juna, u bh. Superboulu boriće se Spartansi i Saltminersi.

Titulu osvojenu prošle godine brani sarajevski tim.