Sarajlije odbranile titulu: Spartansi ponovo najbolji u BiH! (FOTO)

Završena Bh. liga američkog fudbala pobjedom sarajevskog tima, ali težom nego što se očekivalo.

kaf spartans sarajevo šampioni bih u američkom fudbalu Izvor: Promo/KAF Spartans Spartans/Adi Šehu

Klub američkog fudbala Sarajevo Spartans je novi-stari šampion BiH.

Sarajlije su u bh. Superboulu uspjele da odbrane titulu trijumfom protiv Saltminersa iz Tuzle 20:14.

Ipak, bila je to napeta I neizvjesna utakmica do samog kraja, s obzirom da u Tuzlaci u posljednjim trenucima susreta imali napad za pobjedu, ali je uslijedilo sjajno hvatanje Aldina Mujezinovića, koji je osujetio napad gostiju i titula je ostala u Sarajevu.

Početak utakmice bio je u znaku Nermina Pašalića. Igrač Spartansa je poentirao u prvoj i drugoj četvrtini i činilo se da će domaćin doći do laganog trijumfa.

Ipak, gosti su se vrlo brzo probudili. Dino Bećirović upisao je tačdaun, pa se na poluvrijeme otišlo s rezultatom 14:8 za Spartanse.

Igralo se tvrdo u trećoj četvrtini, nisu viđeni poeni, da bi šest minuta prije kraja Samir Čaplja uspio da izjednači rezultat i donese pravu dramu u finišu.

Ali, preko sjajnog Pašalića Sarajlije su uspjele još jednom da poentiraju minut prije kraja, te dođu do 20:14.

Pokušali su Saltminersi "Hejl Meri" stići do trijumfa, ali je uslijedio već pomenuti "intersepšn" Mujezinovića, čime je odbranjena titula.