KUP REPUBLIKE SRPSKE: Leotar superiorno do finala i šanse da osvoji prvi trofej!

Rukometaši Leotara prvi su finalisti Kupa Republike Srpske.

kup rs: leotar - jedinstvo, polufinale Izvor: Youtube/Simic

Trebinjski tim je u polufinalnom dvoboju u Areni Gradiška deklasirao brčansko Jedinstvo rezultatom 34:25 (19:10).

Izabranici trenera Darka Tavrića su od samog starta pokazali Brčacima da nemaju šta da traže u ovom duelu i već u prvom poluvremenu su se odlijepili na dvocifrenu razliku i praktično riješili pitanje prolaska u finale mada je u posljednjem napadu Jedinstvo smanjilo na "minus devet".

U nastavku je hercegovačka ekipa je bez problema održavala razliku i više nego zasluženo stekla četvrtu priliku da se bori za trofej protiv boljeg iz drugog polufinalnog dvoboja u kojem se od 19.00 sastaju banjalučki Borac m:tel i Sloga iz Doboja.

Taj meč je okarakterisan kao "finale prije finala", ali sudeći po partiji Trebinjaca, nikome neće biti lako u nedjeljnoj utakmici koju će direktno prenositi Radio-televizija Republike Srpske.

Najzaslužniji za superioran prolazak Leotara u finale bili su Ajdin Smailbegović sa devet postignutih golova i Aleksandar Milojević sa pogotkom manje, dok je golman Trebinjaca Veselin Savović sakupio 17 odbrana.

U brčanskom taboru prvo ime utakmice bio je Stefan Petković sa 10 postignutih pogodaka. Dobru partiju pružio je i čuvar mreže Jedinstva Kasim Arnus, koji je imao devet uspješnih intervencija i čak se tri puta se upisao u strijelce.

Po završetku meča, upriličeno je svečano otvaranje završnog turnira Kupa RS.