Lana Pudar u posljednjoj trci ostala bez finala, ali svi treba da slave: Bravo djevojko!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Plivačica iz Mostara Lana Pudar završila sjajan nastup na Evropskom prvenstvu u malim bazenima u ruskom Kazanju!

lana pudar odličan nastup evropsko prvenstvo kazanj svjetski kup Izvor: FENA/Harun Muminović

Lana Pudar trkom na 50 metara delfin završila je nastup na Evropskom prvenstvu u Kazanju.

Umorna Lana koja je nekoliko časova prije toga plivala finale na duplo dužoj dionici završila je kao posljednja u svojoj grupi sa 26.40 i nije uspjela da izbori još jedno finale.

Uprkos tome nastup Lane Pudarna Evropskom prvenstvu bio je više nego uspješan, oborila je nekoliko rekorda, fantastično predstavljala BIH, a malo je nedostajalo, tačnije manje od pola sekunde da se domogne i medalje.

Već u svom prvom nastupu na Kazanju Lana Pudar napravila je ogroman uspjeh plasiravši se u finale na 200 metara delfin, da bi u finalu ostvarila najveći uspjeh bh. plivanja u seniorskoj konkurenciji, osvojivši peto mjesto.

U njenoj omiljenoj disciplini 100 metara delfin Lana je ponovo odlično plivala. Sa vremenom 58.32 zauzela je treće mjesto i izborila novo finale, a u njemu je napravila još bolji rezultat.

Iako je trku završila na šestoj poziciji sa vremenom 56.78 najmlađoj učesnici finala, 15-godišnjoj bh. plivačici, nedostajalo je manje od pola sekunde da se okiti srebrnom medaljom, pa i manje od sekunde ta zlatom!

Zaostatak za pobjednicom Sarom Sjerstrom bio je 94 stotinke,a za druoplasiranim, Anom Ntuntunaki i Anastasijom Škurdaj samo 43 stotinke.

Samo par sati poslije plivala je polufinale na 50 metara delfi, ali umor je učinio svoje i nije se domogla polufinala.

Nastup u Kazanju bio je sjajan, posebno kada se uzme u obzir da je samo par dana prije Evropskog prvenstva, u istom gradu plivala i Svjetski kup i napravila sjajne rezultate.

U finalu na 200 metara delfin postavila je državni rekord sa vremenom 2:08.21, na 50 metara delfin takođe je postavila rekord sa vremenom 26.15, a potom i sa 26.09 u finalu.

U svojoj omiljenoj disciplini 100 metara delfin Pudar je ispisala istoriju i osvojila prvu bronzanu medalju na Svjetskom kupu isplivavši ovu dionicu u vremenu 57.39.

Nakon svega Lani Pudar možemo da kažemo samo bravo djevojko!