Srpkinje se držale 18 minuta, pa pale protiv Rusije: Ništa od senzacije i prvog mjesta u grupi!

Srpske rukometašice izgubile od olimpijskih vicešampionki.

Srpkinje se držale 18 minuta, pa pale protiv Rusije: Ništa od senzacije i prvog mjesta u grupi! Izvor: MONDO/Stefan Stojanović/Profimedia/MNpress

Reprezentativke Srbije prošle su u drugu fazu Svjetskog prvenstva kao drugoplasirane u grupi, sa dva prenesena boda. To je epilog njihovog meča protiv Rusije, u kojoj su ubjedljivo izgubile od olimpijskih vicešampionki - 21:32 (9:15).

Iako su srpske rukometašice hrabro ušle u duel protiv velikog favorita i iako su nakratko imale prednost 9:8, od tog 19. minuta krenula je velika ofanziva Ruskinja, u kojoj su praktično "prelomile" meč serijom 6:0. Bila je to samo najava dominacije tog tima u drugom dijelu.

Srpske rukometašice igraće u drugoj fazi u grupi sa Francuskom, Slovenijom i Crnom Gorom, a sve utakmice biće odigrane u španskom Granoljersu.

U novoformiranoj Grupi I ima šest timova, a plasman u četvrtfinale izboriće dvije prvoplasirane. I prije početka takmičenja, ta dva mjesta zauzeli su najveći favoriti - Francuska i Rusija, sa po četiri osvojena poena. Slijede iz Slovenija i Srbija sa po dva, dok su praktično bez šanse za plasman Poljska i Crna Gora, koje nemaju nijedan bod poslije prve runde.

Srbija će u drugoj fazi početi učešće u četvrtak, utakmicom protiv Crne Gore. Dva dana kasnije, u subotu će rival srpskog tima moćna Francuska, a kraj ove runde biće u ponedjeljak, kada igraju Srbija - Slovenija, a istog dana je i veliki derbi, Rusija - Francuska.

21:57

Kraj meča, ubjedljiv poraz Srbije

Konačan rezultat je Rusija - Srbija 32:21 .

21:45

Dok se bliži kraj, Ruskinje vode "plus 10"

U 52. minutu rivalke imaju dvocifrenu prednost i djeluje da bi ovdje samo čudo moglo da spriječi poraz srpskog tima.

21:40

Nije dobro - povrijedila se Jovana Kovačević

Svakako teža vijest od poraza večeras će biti povreda Jovane Kovačević, zbog koje nije mogla da nastavi. Ostaje vjera da će biti u stanju da nastupa u nastavku Svjetskog prvenstva.

Izvor: Profimedia

21:26

Ruskinje sve kontrolišu i u nastavku

I u situaciji sa dvije igračice više, srpske rukometašice su primile gol u 37. minutu. Favorit ima mirnu prednost, 20:11, a prethodno je strijelac za Srbiju bila Tamara Radojević.

21:05

Šteta, Ruskinje su stisnule gas

Favorit je zato favorit. Na minut i po do poluvremena, Ruskinje su preokrenule i sada imaju mirnu prednost 14:9. Velika serija olimpijskih vicešampionki  6:0...

20:53

Srbija vodi! Stamenić!

Debitantkinja za Srbiju na velikom takmičenju Aleksandra Stamenić dovela je srpski tim u prednost - poslije serije 3:0 srpskih djevojaka!

U toku je 19. minut a rezultat je 9:8 za Srpkinje!

20:44

Loša vijest - crveni karton za Mariju!

Srbija je i dalje u otvorenom meču (5:4 za Ruskinje), Anđela Janjušević odlična je na obje strane, a Marija Petrović je nažalost isključena u pokušaju da se izvuče iz zagrljaja rivalke.

Udarila je laktom u toj borbi i više se neće vraćati. A tek je 10. minut!

20:38

Čvrst početak srpskog tima!

Petrović je dala gol za 2:2 u 6. minutu - ogromna borba u Španiji i dugi napadi Ruskinja.

20:30

Biće teško!

"Mislim da smo obavili dobar posao i ispunili ciljeve koje smo zacrtali. Predstoji nam utakmica sa Rusijom, znamo da čitava prva postava igra za CSKA iz Moskve, učesnika Lige šampiona. Znamo da nas čeka teška utakmica, moramo da napravimo još manje grešaka u napadu, da podignemo nivo realizacije u napadu kod šuteva i da ponovimo igru u odbrani protiv Poljske", rekao je selektor Bregar u najavi meča.