bosna i hercegovina - španija evropsko prvenstvo u rukometu 2022

Bosna i Hercegovina i drugi uzastopni šampionat Evrope završava bez ijednog boda.

bosna i hercegovina - španija evropsko prvenstvo u rukometu 2022 Izvor: Promo/Rukometni savez BiH

Bila je BiH na pragu velike senzacija, vodila na poluvremenu 14:12, odigrala fenomenalnih 50 minuta protiv favorizovane Španije, ali su aktuelni šampioni Evrope u posljednjih 10 minuta "dodali" gas in a kraju slavili 28:24.

"Zmajevi" su tako i drugo uzastopno evropsko prvenstvo završili bez osvojenog boda, ali svakako da partija protiv Španije može da raduje selektora Ivicu Obrvana i sve u taboru bh. tima.

BIH - ŠPANIJA 24:28 (14:12)

Od samog starta meča vidjelo se da su "zmajevi" raspoloženi. Imali su rezultatski egal punih 50 minuta, na momente čak i tri gola prednosti i činilo se da bismo mogli vidjeti najveće iznenađenje na ovogodišnjem EURU.

Ipak, nakon mnogo muke, Španija je zabilježila 15. uzastopnu pobjedu na prvenstvu Evrope.

STRIJELCI

Ivan Karačić sa šest golova bio je najefikasniji u taboru "zmajeva", dok su Mirko Herceg i Josip Perić dodali po četiri. Nikola Prce u svom posljednjem nastupu u dresu BiH dao je tri gola. Agustin Kasado Marselo sa sedam golova predvodio je Španiju, dok je Hoze Marija Markez Koloma dodao četiri.

Koliko je bh. tim odigrao dobro najbolje govori podatak da je Španija tek u 52. minutu prvi put stigla do dva gola prednosti. Dva minuta kasnije, nakon serije 4:0 i do "plus tri" i to su bili odlučujući trenuci meča.

Punih pet minuta "zmajevi" su bili bez gola, a nakon ovakve "crne rupe", protiv najbolje selekcije Starog kontinenta nije bilo povratka.

Benjamin Burić sa 10 odbrana proglašen je za igrača utakmice.

Detalje meča pronađite u sekciji RAZVOJ DOGAĐAJA.

Standings provided by SofaScore LiveScore

19:33

KRAJ

24:28

19:32

60' - Sančez-Migaljon 24:28

Najveća prednost Španije.

19:31

59' - Sve je gotovo

Markez pogađa uz faul i iskljućenje, na manje od dva minuta do kraja BiH ima tri gola zaostatka i igrača manje. Isključen je Vranješ.

19:29

58' - Herceg smanjuje na 24:26

Španci sada imaju igrača manje.

19:27

57' - 23:26

Pokušala je BiH bez golmana, ali Kasado kupi loptu i postiže svoj sedmi gol.

19:27

56' - Hamidović je isključen

19:24

55' - Hamidović prekida post

Nakon više od pet minuta, konačno gol za BiH - 23:25.

19:21

54' - Sedmerac pogađa Markez Koloma

Serija Španije 4:0, 22:25.

19:20

52' - Dva gola prednosti sada za Španiju

"Ispao" je Hamidović, Gurbindo prvi put na meču donosi dva gola prednosti "furiji" - 22:24.

Izvor: MARTIN DIVISEK/EPA

19:19

51' - Četvrta promašena kontra za Špance

Sančez-Migaljon pogađa stativu.

19:17

50' - Dva gola sa igračem manje

Kasado pogađa dva puta uzastopno, 22:23.

19:16

49' - Vukšić

Pogodak sa desnog krila, 22:21.

19:15

49 - Konačno isključenje i za Špance

Prvo isključenje za Španiju, na 11 minuta prije kraja meča. Sančez-Migaljon moraće na prinudnu pauzu.

19:14

48' - Figeras vraća egal

BiH je kompletna.

19:14

47' - Konačno kontra - Draganić!

Sjajna odbrana Burića i pas za Draganića, 21:20 vodi BiH!

19:13

46' - Bojić je "skinuo" sedmerac

Veliki promašaj Vranješa, kontra Španaca, sedmerac i isključenje Keškića - Bojić brani šut Garsije!

19:10

45' - Serija Španije

Garsija, treći uzastopni gol aktuelnih šampiona Evrope - neriješeno je 20:20. Obrvan mora da traži minut predaha.

19:09

44' - Sančez-Migaljon

Novi gol Španije, ponovo BiH ima samo gol prednosti na 15 minuta do kraja meča.

19:08

44' - Margez 20:18

19:07

43' - Projektil Hercega!

Ponovo "zmajevi" imaju tri gola prednosti. Herceg je postigao vrhunski gol, 20:17.

19:05

41' - Vranješ!

Ponovo je "plus dva" za BiH - Vranješ je strijelac.

19:04

40' - Burić sjajno brani!

U situaciji jedan na jedan, Španci su bili blizu izjednačenja, ali Benjamin je odlično odbranio.

19:03

39' - Figueras za 18:17

19:03

38' - Herceg prekida mini-seriju Španaca

Ponovo BiH ima dva gola prednosti. Herceg je pogodio nakon dva uzastopna gola Španije.

19:02

37' - Samo gol prednosti za "zmajeve"

Brz kontranapad Španije, ponovo je Sole precizan. Topi se prednost BiH, sada je 17:16.

19:00

36' - Figueras postiže prvi gol

Sada je 17:15. Promjena na golu Španaca.

18:59

35' - Sjajan gol Španaca, pa "bomba" Perića

Igra se brzo, gol za gol. Markez je odlično pogodio, ali uzvraća Perić ubrzo zatim. Rezultat je 17:14.

18:57

34' - Sole, pa opet Karačić

Sole je smanjio na 15:13, ali Karačić opet uzvraća i precizno pogađa za 16:13. Najraspoloženiji igrač u taboru BiH.

18:56

32' - Tri gola prednosti!

Karačić pogađa, BiH ima maksimalnih "plus tri" - 15:12.

18:54

31' - Počelo je drugo poluvrijeme

18:39

30' - Sjajni Herceg, 14:12 na poluvremenu!

Fenomenalno poluvrijeme i sjajan gol na kraju prvih 30 minuta. Herceg je strijelac za 14:12.

18:38

Burić - sedam odbrana!

18:35

28' - Karačić za 13:12!

Još jednom Karačić, četvrti gol trenutno najboljeg strijelca BiH.

18:34

27' - Novi sedmerac za Španiju

12:12 je, četvrti gol Kasada, ovaj put iz sedmerca. Koriste igrača više Španci na najbolji način.

18:33

27' - Kasado pogađa, isključen je Herceg

Uz faul je Kasado postigao treći gol, a pritom ga je Herceg odgurnio i zaradio isključenje. BiH će dva minuta igrati sa igračem manje.

18:31

25' - Ponovo je "plus dva"

Burić, 12:10.

18:30

24' - Arinjo prekida post

Par minuta je Španija bila bez gola, ali sada Arinjo pogađa za 11:10.

18:28

22' - Prvi sedmerac - promašaj!

Odriozola ne uspijeva da pogodi sa sedam metara, prečka je saveznik BiH, ali biće ponovo lopta za Španiju.

18:27

21' - Draganić, BiH vodi 11:9!

Draganić, fenomenalan gol. BIH prvi put ima dva gola prednosti - Rivera je prinuđen da zatraži tajm-aut. Razbranio se i Burić, ima već pet odbrana.

18:26

21' - Karačić - sjajan gol

I Karačić je stigao do trećeg gola. Imaće BiH priliku za dva gola prednosti

18:25

20' - Loš napad BiH

Spetljali su se bh. reprezentativci, izgubili loptu, što je ekspresno iskoristio Makeda i izjednačio na 9:9.

18:24

19' - Karačić!

Ne popušta BiH. Još jednom Karačić, za 9:8.

18:22

17' - Uzvraćaju Španci (8:8)

Ponvoo Odriozola, tri šuta - tri gola.

18:21

16' - Prce je raspoložen

Novi gol Prcea, 8:7 vodi BiH.

18:20

15' - 7:7

Dva brza gola, prvo perić za 7:6, a onda na drugoj strani Odriozola ne griješi.

18:18

13' - Drugi gol Prcea

Ne daju se "zmajevi", Prce postiže drugi gol. Igra se konstantno gol za gol. Sada je 6:6.

18:18

12' - Španci vode 6:5

Odriozola je strijelac.

18:16

12' - Prvi gol Karačića

Ponovo je egal, Ivan Karačić je postigao svoj prvi gol.

18:16

11' - Nova kontra Španaca

Kadaso je ponovo "oči u oči" sa Benjaminom Burićem, Španija vodi 4:5.

18:14

8' - Gol za gol

Uzvraćaju Španci, Arinjo postiže prvi gol s krila, 4:4.

18:13

8' - Ponovo Perić!

Odličan je Josip Perić na startu susreta, šutira 2/2 i BiH ponovo ima gol prednosti.

18:12

7' - Perić!

Sjajna solo-akcija Perića, 3:3.

18:11

6' - Španci ponovo vode

Makeda je realizovao brz kontranapad i Španci ponovo vode - 2:3.

18:10

5' - Burić za 2:2

Dobra akcija "zmajeva", Perić je proigrao Senjamina Burića za 2:2.

18:08

3' - S gola na gol!

Pokušala je BiH bez golmana da završi akciju, ali se to nije isplatilo. Čuvar mreže španskog gola Ernandez odbranio je šut nakon bloka, a onda pogodio s gola na gol. Trenutno je 1:2.

18:06

2' - Prvo isključenje

Vranješ je isključen na dva minuta. Španci to odmah koriste i preko Kasada stižu do 1:1.

18:04

2' - PRCE!

Prvi gol na meču postiže iskusni Nikola Prce - BiH vodi 1:0!

18:03

1' - Počela je utakmica

Španci će imati prvi napad.

17:46

Sudije

Slovenački arbitri Bojan Lah i David Sok sudiće večerašnji duel.

17:44

Raspored današnjih mečeva

17:35

DOBRE VIJESTI ZA "ZMAJEVE"

Ibrahim Haseljić, Luka Perić i pomoćni trener Toni Čolina dobili su negativne nalaze PCR testova, ali neće biti u mogućnosti da budu sa ekipom u duelu sa Španijom.

Ipak, dobra vijest je što će moći da se vrate sa ekipom u BiH po završetku Evropskog prvenstva!