Srbija Hrvatska vaterpolo Svjetsko prvenstvo

Srbija se oprostila od Svjetskog prvenstva: "Delfini" poraženi od Hrvatske

Reprezentacija Srbije izgubila od Hrvatske u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva.

Srbija Hrvatska vaterpolo Svjetsko prvenstvo Izvor: MN PRESS

Reprezentacija Srbije izgubila je od Hrvatske u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva u Mađarskoj! Konačan rezultat bio je 14:12 za ekipu Ivice Tucka, koja je kontrolisala rezultat od početka do kraja i mora se priznati - zasluženo izborila plasman među četiri najbolje ekipe na svijetu.

"Delfini" su od početka jurili rezultat, do poluvremena su uspijevali da odmah izjednače, a onda je Hrvatska u trećoj četvrtini golom Josipa Vrlića povela 8:5, na pet minuta do kraja treće četvrtine. Srbija je imala odgovor na to, jer je Dušan Mandić "vezao" tri gola, ali to nije učinilo "barakude" nervoznim.

U prelomnim momentima, Franko Lazić pogađao je jako bitne golove za Hrvatsku - prvi u momentu Mandićevog naleta (za 9:6), a potom i u posljednjoj sekundi napada svog tima, za 10:8.

Strahinja Rašović imao je odgovor na to, sjajno je lobovao dvojicu igrača Hrvatske i primakao Srbiju na 9:10, ali to su nažalost bili posljednji trzaji "delfina" u Budimpešti. Andrija Bašić kaznio je sredinom posljednje četvrtine još jedan kiks odbrane Srbije i postavio 13:10, nakon čega je postalo jasno ko će pobediti.

Srbija će sada u razigravanje za plasman od petog do osmog mjesta, dok će Hrvatska u polufinale, u kojem će igrati protiv pobjednika duela Španija - Crna Gora.

17:06

Poraz Srbije od Hrvatske - 12:14!

"Delfini" su završili učešće u četvrtfinalu Svetskog prvenstva i neće se boriti za medalje.

17:06

Mandić "šraubom" pogađa Popadića u glavu

Gotovo je...

17:04

Mandić pogađa za 12:14 - minut do kraja!

Još jedan gol najboljeg srpskog igrača - da li ima vremena za čudo u poslednjih 60 sekundi?

17:03

Loren Fatović lobovao Mitrovića - kraj?

Fatović je prvim golom u ovom četvrtfinalu verovatno otklonio dilemu oko toga ko će pobediti. Srbija potom nije iskoristila napad sa igračem više...

17:01

Gol za nadu! Marko Radulović pogađa za 11:13!

Prvi gol mladog Marka Radulovićča, na dva minuta i 19 sekundi do kraja utakmice.

Ima li vremena i načina naš tim da se vrati u meč?

16:58

Hrvatska na "plus 3" - sve teža situacija

Andrija Bašić dobio je prostor pred golom Srbije, iskoristio ga, i za još jedan gol približio Hrvatsku pobedi.

Četiri i po minuta pre kraja, sve teži posao pred "delfinima".

16:56

Ovo je previše primljenih golova - Hrvatska vodi 12:10

Marko Žuvela dao je drugi gol, sa distance, da održi vođstvo Hrvatske. Iako je poslednja četvrtina praktično tek počela, Srbija je već primila 12 golova. Utisak je - previše.

16:55

Opet Viktor Rašović - 10:11!

Srbija je šutem sa distance ponovo prišla na gol zaostatka, 10:11. Čeka nas drama do kraja!?

Još šest i po minuta do kraja.

16:54

Hrvatska opet vodi dva gola razlike

Luka Bukić, igrač Jadrana iz Splita, daje jedan od najvažnijih golova na utakmici!

Loptu je poslao u mrežu o stativu, za vođstvo Hrvatske 11:9, na sedam minuta do kraja.

16:50

Kraj treće četvrtine!

16:49

Bravo Strahinja! Opet je samo gol razlike!

Strahinja Rašović dao je sjajan gol, lob-udarcem preko Harkova i Popadića, dok selektor Hrvatske Ivica Tucak viče svojim igračima: "Stani!".

Počinje poslednji minut treće četvrtine.

16:48

Opet Franko Lazić, opet "plus 2" za Hrvatsku - 10:8

U poslednjim sekundima napada Hrvatske, posle odlične odbrane našeg tima, Franko Lazić je pogodio i postavio dva gola razlike za Hrvatsku. Šteta!

Još minut i po do poslednje četvrtine.

16:47

Srbija se vraća! Samo gol razlike!

Mandić je odmah postigao i drugi gol, a onda je Rašović iznudio kazneni udarac, pa je Mandić trećim golom u nizu postavio 8:9! Mnogo se lakše diše nego kad je bilo "minus 3"!

Još dva minuta do kraja treće četvrtine.

16:45

Šteta, Hrvatska odmah vraća "plus 3" - 9:6

Šteta! Franko Lazić je odmah "presekao" Srbiju posle Mandićevog gola.

16:43

Tajm-aut Dejana Savića i gol Mandića!

Sada je 8:6 za Hvatsku! Upisao se srpski "bombarder" Dušan Mandić odmah posle pauze na kojoj je Savić pozvao igrače da se smire i saberu!

16:40

Hrvatska se odlepljuje - Vrlić za velikih "plus 3"!

Ponovo Josip Vrlić - Hrvatska vodi 8:5 i konstantno koristi greške u odbrani reprezentacije Srbije.

Ostalo je pet minuta do kraja treće četvrtine, ali Srbija mora da se uskoro trgne inače će meč otići u nepovrat.

16:39

Hrvatska povećava prednost

Ivan Krapić prvi put donosi Hrvatskoj dva gola prednosti (7:5), a odlično čuvani Dušan Mandić ne uspeva da postigne gol ni iz četiri pokušaja. Još pet minuta do kraja treće četvrtine.

16:37

Opet je Hrvatska na "plus 1"

I šesti put Hrvatska vodi - Ante Vukićević je pogodio za 6:5! Sedam minuta do kraja treće četvrtine, Srbija opet kreće po izjednačenje.

16:34

Bravo Gavrile, 5:5!

Izborio je Subotić igrača više, iskoristio odmah tu situaciju i izjednačio na 5:5! Njegov četvrti gol na debitantskom nastupu na velikom turniru za Srbiju. Bravo!

Dao je gol u prvom napadu u trećoj četvrtini.

16:30

Poluvreme!

Hrvatska vodi 5:4 posle dve odigrane četvrtine!

16:26

Hrvatska i peti put vodi - Josip Vrlić

Radomir Drašović nije uspeo da sa centarske pozicije sačuva gol Srbije od Josipa Vrlića. Okrenuo se hrvatski veteran i postavio rezultat 5:4 na semaforu.

16:25

Kakva četvrtina! Jakšić opet izjednačuje - 4:4!

Poslednjih minuta padaju golovi u svakom napadu! NIkola Jakšić je iskoristio savršeno dodavanje Nikole Lukića i opet je nerešeno.

16:24

Opet Hrvatska vodi - 4:3!

Konstantin Harkov iskoristio je kazneni udarac da i četvrti put dovede Hrvatsku u vođstvo. Još tri minuta do poluvremena, a ruski vaterpolista sa hrvatskim pasošem je još jednom dokazao da je u odličnoj formi na ovom Svetskom prvenstvu.

16:22

Srbija odgovara - Jakšić za 3:3!

Treći put na ovom meču Srbija izjednačuje! Opet su bili "pokriveni" i Dušan Mandić i Strahinja Rašović na spoljnim pozicijama, a sada je taj prostor iskoristio Nikola Jakšić, da ponovo poravna rezultat, na tri i po minuta do kraja.

16:20

Nova prednost Hrvatske, 3:2!

Jerko Marinić Kragić pogodio je sa spoljne pozicija, savladavši kapitena Srbije Branislava Mitrovića. Imao je naš golman loptu praktično na ruci, ali nije uspeo da odbrani snažan udarac. Još četiri i po minuta do poluvremena

16:18

Srbija odmah izjednačuje - 2:2!

Nemanja Vico! Dobio je savršenu loptu od Save Ranđelovića, okrenuo se okružen trojicom zakasnelih čuvara i lako pogodio. Njegov šesti gol na ovom Svetskom prvenstvu.

16:15

Srbija opet gubi, 2:1 za Hrvatsku

"Delfini" su se branili sa igračem manje, a Marko Žuvela je iskoristio tu situaciju i opet doveo svoj tim u prednost. Drugi put na meču

16:11

Nerešeno! Srbija je izjednačila - 1:1!

Viktor Rašović se podigao na šut, savršeno pogodio desni ugao i stisnuo pesnicu u znak slavlja! Minut i po pre kraja prve četvrtine, rezultat je nerešen.

16:09

Hrvatska vodi 1:0

"Baraike" su iskoristile prednost dva igrača više i poveli. Strelac je bio Jerko Kragnić - 0:1.

16:05

Čvrsta odbrana Hrvatske!

Srpska reprezentacija imala je igrača više, ali nije iskoristila dva napada - najpre Drašovićev šut, a potom je neuspešno pokušao da proigra Vica.