Srbija Mađaraska Evropsko prvenstvo vaterpolo

Reprezentacija Srbije doživjela ubjedljiv poraz u utakmici grupne faze Evropskog prvenstva protiv Mađarske 7:16.

Srbija Mađaraska Evropsko prvenstvo vaterpolo Izvor: MN PRESS

Reprezentacija Srbije doživjela je težak poraz u meču protiv Mađarske (6:17) u grupnoj fazi Evropskog prvenstva u Splitu. Iako je Dejan Savić odveo ekipu bez niza nosilaca igre i iako su u sastavu samo trojica iz Tokija, nije se očekivalo da Srbija bude baš ovako nadigrana i razbijena u Dalmaciji.

Utakmica je bila ravnopravna samo u uvodnim minutima, tokom kojih je Strahinja Rašović odgovarao Mađarima na golove. Pri rezultatu 2:2, veliki rival Srbije počeo je seriju 7:0 i ona je završena tek u trećoj četvrtini. Poslije čitave druge četvrtine našeg tima bez gola, bilo je sasvim jasno ko će pobijediti i da će Kristijan Manherc sa četiri i Akoš Konarik sa tri gola voditi Mađarsku do rutinskog trijumfa.

Sljedeći meč naš tim igraće u petak protiv Slovenije, a izuzev u slučaju potpune senzacije i poraza igraće u osmini finala, dok će Mađari direktno u finale.

Strijelci za Srbiju u utakmici za zaborav bili su Radomir Drašović, Strahinja Rašović (po dva gola), Đorđe Vučinić, Luka Pljevančić i Ognjen Stojanović (po jedan)

19:59

Golovi Srbije u finišu

Đorđe Vučinić i Ognjen Stojanović pokušavaju da golovima ublaže poraz u završnim minutima. Trenutno je 7:15, posle još jednog Manhercovog gola.

19:55

Mađari ne popuštaju - 13:5

Radomir Drašović je koliko-toliko ublažio minus Srbije (5:13), ali je odmah stigao odgovor - pogotak Gergelija Burijana. Kao i često večeras, Mađarska je ponovo realizovala igrača više.

Još četiri i po minuta do kraja.

19:51

Mađari i 4/4 otvaraju golom

Daniel Anđal pogodio je za velikih "plus 8" za Mađarsku, 12:4. Potpuni podbačaj"delfina" u utakmici koja je trebala da bude derbi. Naš tim je šutnuo 21 put ka mađarskom golu i dao samo četiri gola.

19:46

Strahinja Rašović ne koristi otvoreni šut, Mađari kažnjavaju

Ne posustaju Mađari i vode 11:4 golom Anđala. Strahinja Rašović imao je pre toga šansu da smanji razliku na pet golova, ali Mađarska to nije dopustila.

Kraj treće četvrtine.

19:43

Mađari ne daju Srbiji nadu

Srbija je dala dva gola, prišla na 4:9, ali Konarik ne dozvoljava našem timu da se nada. Dao je treći gol večeras, za 10:5 za Mađarsku.

Još dva minuta do kraja treće četvrtine.

19:42

4:9! Prvi gol Pljevančića

Mladi srpski vaterpolista Luka Pljevančić smanjio je zastatak našeg tima za 4:9 i pamtiće ovaj trenutak, jer mu je ovo prvi gol za Srbiju na velikim takmičenjima. Još tri minuta do kraja treće četvrtine.

19:40

Konačno! Srbija daje gol za 3:9

Prvi pogodak "delfina" još od prve četvrtine. Dao ga je Radomir Drašović, za svoj upis na Evropskom prvenstvu.

19:39

I ovo je ušlo - 9:2 za Mađare!

Silard Janšik, kapiten Mađarske, postavio je ogromnih "plus 7" za Mađarsku. Martinović je bio isključen, a Rističević je imao loptu na ruci, ali je nije zadržao na putu ka golu.

Srbija pred debaklom u Splitu, dok je treća četvrtina na polovini.

19:36

Nema kraja seriji Mađara

Akoš Konarik nastavio je seriju Mađara i postavio rezultat 8:2! Serija rivala sada je 6:0 i traje još od prve četvrtine.

Pogodio je u prvom minutu treće deonice.

19:29

Srbija u velikom problemu!

Kristijan Manherc sada koristi i peterac, da donese Mađarskoj 7:2 pola minuta pre poluvremena. To je bio njegov treći gol u ovoj četvrtini!

19:28

I dalje raste prednost Mađarske

Traju problemi "delfina", a Mađarska vodi 6:2 u finišu druge četvrtine. I Adam Nađ je iskoristio šansu sa igračem više da postavi "plus 4" za velikog rivala Srbije.

Na drugoj strani, Dušan Mandić i Viktor Rašović su pogađali prečku, ali ne i metu.

19:21

Mađari korist igrača više - imaju "plus 3"

Kristijan Manherc šutirao je snažno, pogodio za 4:2 i iskoristio to što je Srbija imala igrača manje u polju. Dva napada kasnije iskoristio je ukradenu loptu Mađara i loš organizovan napad Srbije, da postavi 5:2.

19:12

Mađari treći put vode - 3:2

Gergeli Burijan poentirao je posle kontre, minut i po pre kraja prve četvrtine. Bila je to velika šansa pred golom Srbije, koja od početka utakmice stiže zaostatak za Mađarima.

19:10

Ponovo Strahinja Rašović - sada iz penala!

Drugi put na utakmici srpski as postiže gol - i opet za izjednačene. Sada je to učinio iz peterca koji je iznudio Sava Ranđelović.

19:09

Šteta... Mađari vode 2:1

Molnar je vratio prednost Mađarskoj, 2:1. Nadjačao je Strahinju Rašovića, na tri minuta do kraja prve četvrtine.

19:07

Prvi gol postižu Mađari, Rašović izjednačuje - 1:1

Konarik je doneo prednost Mađarima 1:0, ali je Strahinja Rašović odlično reagovao i u četvrtom minutu "upisao" naš tim u ovoj derbiju.

18:57

Himne su otpevane, počinje utakmica!

16:46

Za Srbiju na Evropskom prvenstvu nastupaju ovi igrači:

• Dimtrije Strajo Rističević (Panatinaikos)