Srbija pobijedila 18:3 u Splitu! Furiozan početak "delfina" na Evropskom prvenstvu

Ubjedljiv trijumf srpske reprezentacije na početku kontinentalnog prvenstva u Dalmaciji.

vaterpolisti srbije pobijedili izrael na evropskom prvenstvu  Izvor: MN PRESS

Vaterpolo reprezentacija Srbije pobedom protiv Izraela 18:3 počela je učešće na Evropskom prvenstvu u Splitu. Ekipa Dejana Savića slavila je očekivano ubedljivo i tako otvorila učešće na kontinentalnom turniru, na koji je stigla sa velikim problemima i sa samo trojicom igrača koji su prošlog ljeta osvojili zlato na Olimpijskim igrama u Tokiju. Ipak, selektor je pred početak turnira govorio o medalji i obavezi da se odgovori zahtjevu grba Srbije.

Najbolji strelci protiv Izraela bili su Marko Radulović i Radomir Drašović, sa po četiri gola. Oporavljeni Dušan Mandić dao je tri, Ognjen Stojanović, Petar Velkić i Stahinja Rašović po dva, a jedan gol dao je Viktor Rašović.

Bio je to dobar trening za "delfine" koji će sljedeći meč odigrati u srijedu od 19 časova, u velikom derbiju grupne faze protiv Mađarske, koji ipak neće biti odlučujući, već uvod u spektakl koji se čeka u eliminacijama. Potom će u petak, 2. septembra Savićev tim završiti uvodnu rundu utakmicom protiv Slovenije i posvetiti se nokaut fazi. Plasman u četvrtfinale izboriće pobjednik grupe, dok će drugoplasirani i trećeplasirani u doigravanje.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!