Srbija ispala sa Svjetskog prvenstva: Odbojkaši stali daleko od medalje, Argentinci ih "počistili" i poslali kući!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Poraz reprezentacije Srbije u osmini finala Svetskog prvenstva

Odbojkaši Srbije ispali sa Svjetskog prvenstva Izvor: MN PRESS

Reprezentacija Srbije eliminisana je u osmini finala Svetskog prvenstva, u duelu protiv Argentine (23:25, 21:25 i 23:25).

Iako su u grupnoj fazi odigrali praktično perfektno i nisu izgubili ni set, srpski odbojkaši su u prvoj utakmici eliminacija naišli na bronzani tim sa Olimpijskih igara u Tokiju i on je pokazao kvalitet, dok je srpski tim podbacio kada je bilo najvažnije.

Srbija je tako poslije zauzimanja četvrtog mjesta na prošlom Svjetskom prvenstvu 2018. ponovo napravila korak unazad i iako se očekivalo da dobre igre iz uvodne runde nadogradi, ona je zapravo potpuno stala.

U duelu protiv Argentinaca srpski tim je imao potpunu kontrolu igre do završnice prva dva seta, kada je protivnik izjednačavao, pa preuzimao inicijativu i osvajao setove. Napunjeni tim samopouzdanjem, Argentinci su u trećem setu "leteli" po terenu, dok se odbojkašima Srbije stegla ruka i izuzev kratkog trzaja Uroša Kovačevića u završnici, nije bilo te vatre koja bi probudila srpski tim i povela ga u veliki preokret.