Odbojkašice BIH idu na Evropsko prvenstvo!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

"Zmajice" počistile selekciju Grčke koja do ovog meča nije izgubila niti jedan set!

Ženska odbojkaška reprezentacija BIH ide na Evropsko prvenstvo!

Bh. odbojkašice savladale su Grčku u Solunu rezultatom 3:0 i tako izborile drugi uzastopni nastup na Evropskom prvenstvu.

Uspjeh BIH utoliko je veći jer su Grkinje do ovog meča imale sve četiri pobjede, i to bez izgubljenog seta, a onda su ih bh. odbojkašice „počistile“.

Prvi set protekao je u egalu, ali nakon 16:16 selekcija BIH je bila ta koja je držala ritam i na kraju prvog seta slavila 25:21.

U drugom setu odlučujući je bio period u kojem su „zmajice“ stigle do 19:14, pa su Grkinje imale težak zadatak da se vrate u ovaj set. Uspjele su da smanje na 24:22, ali onda je Jovana Biberdžić pentirala za 25:22.

Treći set protekao je u serijama jednih i drugi pa je bilo smjena u vođstvu, ali nakon što je BIH povela 21:16, nagovještena je definitivna pobjeda. BIH je iskoristila drugu od pet set-lopti i na krjau slavila sa 25:20, odnosno 3:0 u setovima.