EHF Evropski kup: Izviđač i Sloboda eliminisani – Slovaci i Grci nepremostive prepreke

Dva predstavnika BiH u EHF Evropskom kupu večeras su završila svoje nastupe u ovom takmičenju.

izviđač i sloboda eliminisani iz evropskog kupa  Izvor: MONDO/Dragan Šutvić

Izviđač i Sloboda eliminisani su ove subote iz daljeg takmičenja u EHF Evropskom kupu.

Za Ljubušake je u drugom kolu nepremostiva prepreka bila slovačka Povaška Bistrica, dok su Tuzlaci nakon dvomeča morali da čestitaju igračima Olimpijakosa.

"Skauti" su u revanš meč u Ljubuškom ušli uz minus od devet golova iz prve utakmice (34:25), a može da se kaže da su u revanšu bili nadomak senzacije, s obzirom na to da su u pojedinim trenucima večeras bili u prednosti od sedam golova.

U prvom poluvremenu je bilo 12:5, 13:6 i 14:7, dok je u 46. minutu na semaforu bio ispisan rezultat 28:21.

Bili su domaći u igri i na ulasku u posljednjih sedam minuta utakmice (32:26), ali nakon što su Slovaci do ulaska u 58. minutu vezali tri gola za minus tri (32:29), postalo je jasno da će senzacija u Ljubuškom izostati.

Izvor: Promo/RK Sloboda Tuzla

Sloboda je u oba meča sa grčkim velikanom upisala poraze. Nakon 34:24 u Atini, večeras je u Tuzli bilo 19:27 za Grke, uz samo osam golova crveno-crnih u drugom poluvremenu.

U nedjelju će drugu utakmicu drugog kola EHF Evropskog kupa odigrati Borac m:tel, koji za rivala ima slovenačku Riko Ribnicu, a koja je u prvom meču deklasirala banjalučki tim reztultatom 40:19, pa će revanš u Boriku, zakazan za 18.00 časova, predstavljati praktično formalnost.

BiH će imati jednog predstavnika u trećoj rundi, a to je Gračanica koja je u prva dva kola eliminisala "kosovski" Kastrioti i azerbejdžanski Baki.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!