Težak poraz "osica" u finalu Svesrpskog kupa: Trofej pripao ekipi Železničara

Autor Haris Krhalić

Rukometašice Borca su u finalu Svesrpskog kupa poražene od ekipe Železničara rezultatom 21:37.

Borac Železničar Svesrpski kup Izvor: Mondo/Slaven Petković

U finalu drugog izdanja Svesrpskog kupa za žene rukometašice Borca su doživjele poraz od ekipe Železničara rezultatom 21:37. Rukometašice iz Inđije su bile dominantne tokom cijelog meča i na kraju zasluženo stigle do trofeja.

Borac – Železničar 21:37 (11:23)

U uvodnih 10 minuta rukometašice Borca su držale u egalu, ali nakon toga došlo je do pada u igri "osica". Prednost ekipe Železničara je rasla iz minute u minutu, ponajviše zahvaljujući tehničkim pogreškama Banjalučanki. Na poluvrijeme se otišlo sa prednošću ekipe iz Inđije od 12 golova.

Drugo poluvrijeme nije donijelo značajnije promjene. Ponovo su crveno-plave dame napravile mnogo tehničkih pogrešaka dok su rukometašice Železničara nastavile sa čvrstom igrom u odbrani na koju rukometašice Borca nisu imale odgovor. Na kraju je bilo +16 za aktulene šampionke Srbije.

U ekipi Železničara Jovana Vasiljković imala 10 odbrana. Una Obrenović i Dunja Tabak su postigle po devet golova, dok su Milica Ignjatović i Jovana Jovanović postigle po četiri gola.

U redovima ekipe Borca Milana Railić postigla je sedam dok se Božana Ćutković pet puta upisala u listu strijelaca.

Podsjećamo, u prošlogodišnjom izdanju ovog takmičenja "osice" su poražene u finalu poslije produžetaka od ekipe Jagodine (33:30).