SUDIJA, ŠTA RADIŠ!? Novak je pobjesnio poslije prigovora: Zbog jednog peškira i SVAĐE sve krenulo nizbrdo!

Sudija iz Francuske je krajnje nepotrebno opomenuo Novaka Đokovića protiv Tomija Pola.

Novak Đoković se svađa sa sudijom na Australijan openu Izvor: Eurosport/Screenshot

Srpski teniser Novak Đoković vodio je 5:1 i servirao za osvajanje prvog seta protiv Tomija Pola u polufinalu Australijan opena, međutim od "djusa" je sve krenulo nizbrdo. Glavni sudija Damijen Domusoa opomenuo je Đokovića zbog preokračenja vremena pošto je Srbin otišao da se obriše peškirom, pa je nakon toga počela rasprava koja je značajno poremetila srpskog tenisera i izbacila ga iz ritma.

Đoković je pobjesnio na sudiju zato što je uključio štopericu za mjerenje vremena prije nego što se obrisao peškirom, pa srpski teniser nije mogao da vjeruje da Damijen Domusoa nema razumijevanja za ovakve stvari.

Pokušao je Novak Đoković da objasni da peškir koji mora da uzme svaki put stoji predaleko od njega, zbog čega se inače žalio i Rafael Nadal, a čini se da ga je ova rasprava toliko umorila da je "zaboravio na tenis". Obuzeo ga je bijes i užasno je odigrao do kraja gema, vezavši čak osam izgubljenih poena. To je bio možda i njegov najgori tenis na čitavom turniru, a bilo je trenutaka i kada ga je povreda mučila i nije toliko griješio.

Čini se da je sudija Domusoa na taj način učinio uslugu Tomiju Polu pošto je Amerikanac dobio naredna četiri gema i izjednačio rezultat, pa smo dobili neočekivanu dramu u "već viđenom" dobijenom setu za Novaka Đokovića.

Srećom, Đoković se vratio i dobio set 7:5 uprkos ogromnom broju grešaka.