Odlična atmosfera u Boriku: Rukometaši Borca savladali Krivaju (FOTO/VIDEO)

Autor Haris Krhalić

Rukometaši Borca uz veliku podršku navijača stigli do nove pobjede.

RK Borac RK Krivaja Premijer liga BiH Izvor: Promo/RK Borac m:tel

Rukometaši Borca su, u okviru 20. kola Premijer lige BiH, savladali ekipu Krivaje rezultatom 27:22. Ovaj meč je odigran u dvorani Borik, a crveno-plavi su tokom cijele utakmice imali veliku podršku domaće publike.

Borac – Krivaja 27:22 (12:10)

Nakon uvodnih osam minuta Borac je poveo sa 3:2, a trener gostiju je reagovao tajm-autom. Gosti stižu do izjednačenja u 10. minutu nakon čega je uslijedila serija Borca od 5:0. Luka Perić pogodio je za 8:3, a post Krivaje prekinuo je Eldar Mehić u 19. minutu.
Treba dodati kako je Berin Brkić u prvih 18 minuta meča prikupio osam odbrana.

U 20. minutu bilo je 9:4, da bi nakon toga Krivaja u četiri minuta prišla na samo gol zaostatka (9:8).

Do kraja prvog dijela gosti su zadržali priključak za crveno-plavima, a na pauzu se otišlo sa rezultatom 12:10 za Banjalučane.

Borac drugo poluvrijeme otvara sa dva gola Petrovića da bi u 35. minutu Kalamanda pogodio za 16:11, a nakon toga i za 17:11.

U 44. minutu Draganić pogađa za 19:13 i novih šest golova prednosti. U 49. minutu bilo je +8 za Banjalučane (22:14).

Pogledajte

00:07
Lešinari navijanje u Boriku
Izvor: PROMO/RK Borac

Do kraja meča Banjalučani nisu dopustili iznenađenje te su zasluženo stigli do pobjede.

U redovima Borca Luka Perić i Ognjen Kalamanda su postigli po sedam golova, dok je Berin Brkić imao 13 odbrana.  Na drugoj strani, Slavko Previšić postigao je osam golova.