Završen 16. "Gambit Banjaluka grand prix": Učestvovala 72 takmičara iz sedam gradova

Bio je ovo prvi u mini-seriji od šest turnira.

završen turnir gambita  Izvor: Gambit/promo

U Banjaluci je proteklog vikenda održan 16. šahovski turnir za djecu "GAMBIT Banjaluka grand prix", a riječ je o prvom u mini seriji od šest turnira za 2023. godinu.

Nastupila su, kako je istaknuto iz kluba 72 takmičara iz Banjaluke, Jajca, Cazina, Doboj-Istoka, Teslića, Bijeljine i Foče, a titulu je osvojio Ahmed Kekić sa osam poena.

Srebro je pripalo domaćem takmičaru, članu banjalučkog Gambita Petru Gaziću sa sedam poena, dok je treće mjesto osvojio Omer Jahić, koji je takođe osvojio sedam poena ali slabijim dodatnim kriterijumima.

Izvor: Gambit/promo

Pravo nastupa su imali takmičari do 18 godina starosti (rođeni nakon 1.1.2005. godine) iz škole šaha "Gambit" Banjaluka, grupe top i kraljica, te pozvani gostujući takmičari iz drugih gradova i opština.

Odigrano je ukupno devet kola po "švajcarskom sistemu" uz tempo igre od osam minuta po igraču za cijelu partiju + 4 sekunde za svaki odigran potez.

Pogledajte kako izgleda konačna tabela!

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!