Zbog haosa u Bugojnu žestoka kazna za Iskru, sankcionisana i Vogošća!

Rukometni savez Bosne i Hercegovine novčano je sankcionisao bugojansku Iskru i Vogošću zbog incidenata pred kraj utakmice 24. kola Premijer lige BiH.

Rukomet incididenti RK Iskra - RK Vogošća kazne Izvor: Facebook/RK Vogošća

Vogošćani su verbalno i fizički napadnuti pred kraj utakmice u Bugojnu, kako od strane igrača, tako i rukovodstva i dijela navijača Iskre, koja je na kraju slavila minimalnu pobjedu rezultatom 26:25.

Bilten RS BiH objavio je u ponedjeljak i kazne za ove incidente u posljednjem minutu meča u Bugojnu.
Iskra je ukupno kažnjena sa 5.250 konvertibilnih maraka, dok je Vogošća sankcionisana sa 1.200 KM.

Rukometaši Iskre Lazar Janković, Ibro Jelačić i Arman Ljutić kažnjeni su novčano u skladu sa propozicijama, te suspendovani do okončanja postupka. Jednu utakmicu zabrane dobio je Emir Karadža, predstavnik bugojanske ekipe, kao i njegov kolega iz sarajevskog predgrađa Enid Tahirović.

Službeni predstavnik Vogošće Fetah Kadrić dobio je opomenu.

Komesar takmičenja Alija Hasić zahtijevao je u biltenu da Iskra u roku od 48 sati dostavi zapisnik koji je sačinila bugojanska policija, kao i dopunske izvještaje o posljednjem minutu meča.

Dio kazne Bugojancima odnosio se i na "skidanje" snimka duela sa "Jutjuba" u vrijednosti od 2.000 KM jer je prema propozicijama takmičenja jasno da mečevi moraju da budu vidljivi na društvenim mrežama.