Srpska open dan 1 uživo prenos livestream

Kiša je ranije okončala prvi dan glavnog žrijeba turnira Srpska open.

Srpska open dan 1 uživo prenos livestream Izvor: Mondo/Stefan Stojanović

Završen je prvi dan glavnog žrijeba Srpska opena, a na terenima u Banjaluci danas je bilo jako zanimljivo.

Saznali smo sve učesnike glavnog dijela turnira Srpska opena, a od nekih smo se već i oprostili. Najveće iznenađenje napravio je francuski teniser Luka van Aše koji je u prvom kolu savladao Stena Vavrinku i zakazao duel sa Novakom Đokovićem u drugom kolu ovog turnira.

Kada je u pitanju prvi reket svijeta, on je danas trenirao na banjalučkoj šljaci nakon čega je održao i konferenciju za medije.

U prvom kolu poražen je i Japanac Taro Daniel koji je poražen od Aleksa Molčana sa 2:1 u setovima. I 34. teniser svijeta Grikspor okončao je svoj nastup u singl konkurenciji, a od njega je bio bolji Popirin sa 2:0 u setovima.ž

Pogledajte neke od današnjih detalja:

Srpski duel između Dušana Lajovića prekinut je pri rezultati 1:1 u setovima i vođstvu Lajovića od 2:0 u trećem odlučujućem setu. Ovaj meč će biti nastavljen sutra

Na teren je danas trebao još jedan srpski teniser Hamad Međedović, ali njegov duel sa Barerom će takođe biti odigran sutra.

Više dešavanja klikom na RAZVOJ DOGAĐAJA.

19:59

Kraj prvog dana

Bilo je to sve za danas, ostanite uz MONDO i sutra i pratite sva glavna dešavanja sa teniskih terena u Banjaluci uživo.

19:56

Odgođeno!

Preostali mečevi su odgođeni za sutra.

19:47

Još nema odluke o nastavku meča

Još nije poznato kada će ovaj meč biti nastavljen i kada će svoj susret odigrati Međedović i Barer.

18:18

Prekid meča

Prekinut je meč između Dušana Lajovića i Filipa Krajinovića pri rezultatu 1:1 u setovima i vođstvu Lajovića od 2:0 u trećem odlučujućem setu.

Pogledajte detalje sa tog meča.

18:00

Drugi set pripao Krajinoviću

Krajinović je izjednačio na 1:1 te ćemo gledati treći odlučujući set

17:53

Ipak pobjeda Molčana

Molčan je nakon preokreta savladao Danijela sa 2:1 (3:6, 7:5, 6:1)

17:48

Džumhur saznao protivnika

Najbolji bh. teniser Damir Džumhur u prvom kolu Srpska opena igraće protiv Lajam Broudija, koji je danas poražen od Hrvata Dine Prizmića, ali se u glavnom žrijebu našao kao "laki luzer".

17:25

Lajoviću prvi set

U toku je srpski derbi između Dušana Lajovića i Filipa Krajinovića, a prvi set pripao je Lajoviću rezultatom 6:2.

17:14

Molčanu drugi set

Alek Molčan osvojio je drugi set rezultatom 7:5 protiv Danijela.

16:53

Đoković održao pres konferenciju

16:40

Počeo srpski duel

Počeo je meč između Filipa Krajinovića i Dušana Lajovića.

16:38

Molčan se vratio u meč

Nakon što je Taro vodio sa 0:3 u drugom setu, Molčan je vezao četiri gema te sada vodi sa 4:3.

16:28

Poraz Vavrinke!

Sten Vavrinka poražen je od Luka van Ašea sa 2:1 u setovima te je za njega nastup na Srpska openu završen. Više detalja klikom na LINK.

16:14

Vavrinka u velikom problemu

Van Aše vodi sa 5:3 u trećem setu, Vavrinka servira za opstanak u meču.

16:12

Danijel juri ka pobjedi

Nakon 6:3 u prvom setu, Taro Danijel vodi sa 3:0 u drugom te je na pragu pobjede.

15:58

Japanac Taro Danijel vodi 1:0 u setovima

Japanski teniser Taro Danijel poveo je sa 1:0 u setovima protiv Aleksa Molčana. Japancu je prvi set pripao rezultatom 6:3.

15:38

Van Aš izjednačio na 1:1

Van Aš nakon loše igre u prvom setu i furioznog starta Vavrinke, uspio je da izjednači na 1:1 nakon što je osvojio drugi set nakon taj-brejka.

15:04

Novi uspjeh Prizmića

Mladi Hrvat Dino Prizmić plasirao se u glavni žrijeb! Sa dva trijumfa, 342. teniser svijeta izborio se kroz kvalifikacije i nastupiće među najboljim igračima banjalučkog ATP turnira.

14:59

Na tribinama i gradonačelnik Banjaluke

Tribine Centralnog terena polako se popunjavaju, a među gledaocima je i prvi čovjek Banjaluke. Gradonačelnik Draško Stanivuković prati duel Stena Vavrinke i Luke Van Ašea.

Nakon furioznog prvog seta, koji je Švajcarac riješio u svoju korist 6:1, mnogo više uzbuđenja viđeno je u drugom setu. Mladi Francuz dobro se drži i trenutno vodi 4:3.

14:56

Albot treći kvalifikant u glavnom žrijebu

Radu Albot igraće u glavnom žrijebu Srpska opena, nakon što je sa dva puta po 6:3 u finalu kvalifikacija porazio Dimitra Kuzmanova.

13:58

Vavrinka krenuo furiozno

Novak Đoković danas će saznati rivala u 2. kolu Srpska opena. Počeo je duel Luke Van Ašea i Stena Vavrinke, a iskusni Švajcarac mnogo bolje otvorio je susret i poveo sa 5:0. Prvi set riješio je u svoju korist 6:1 i na set je od meča sa Novakom.

13:25

Popirin ide u drugo kolo

Nevjerovatan meč Popirina i Grikspora!

Nakon dva sata i 12 minuta, konačno je završen duel, i to bez ijednog brejka. Popirin je izašao kao pobjednik u oba taj-brejka (7:6, 7:6), te zakazao duel sa pobjednikom dvoboja Aleks Molčan - Taro Danijel.

Izvor: Mondo/Slaven Petković

13:12

I Imer uspješan u kvalifikacijama

Elijas Imer takođe će biti učesnik glavnog žrijeba Srpska opena. Iako je Italijan Frančesko Maestreli odlično otvorio meč, poveo 3:0 u prvom setu, Šveđanin je uspio da preokrene i slavi 7:5, a onda trijumfuje i u drugom setu 6:4 i kao pobjednik izađe iz finala kvalifikacija.

12:53

Traje Novakov trening

12:48

Dobrodošlica za Noleta u Banjaluci

12:44

Šelbaih u glavnom žrijebu

Jordanac Abdulah Šelbaih plasirao se u glavni žrijeb Srpska opena.

Nakon eliminacije prošlogodišnjeg pobjednika Srpska open čelendžera Fabijana Marošana u polufinalu, u finalu kvalifikacija Šelbaih je u dva seta savladao Lukasa Klajna iz Slovačke (6:4, 6:2).

12:24

Đoković osjetio šljaku

U toku je prvi trening Novaka Đokovića u Banjaluci.

11:52

Grikspor - Popirin na Centralnom terenu

U toku je prvi set dvoboja Grikspor - Popirin, a trenutno se vodi velika borba i rezultat je izjednačen - 4:4 u gemovima.

10:59

Stigao branilac trofeja

U Banjaluku je doputovao i Andrej Rubljov, koji na Srpska open stiže poslije osvojenog mastersa u Monte Karlu.