Lajović "tipovao" iznenađenja, ali ne u svom slučaju: Srpski derbi protiv Krajinovića pripao Dušanu (FOTO)

Dušan Lajović izborio je plasman u drugo kolo Srpska opena u Banjaluci.

Dušan Lajović pobijedio Filipa Krajnovića na Srpska openu Izvor: Mondo/Slaven Petković

Nakon što je u ponedjeljak srpski derbi između Lajovića i Filipa Krajinovića prekinut zbog kiše pri rezultatu 1:1 u setovima i 2:0 u trećem setu, Dušan danas nije sačuvao brejk, ali je "ribrejkom" stigao do pobjede na banjalučkoj šljaci - 6:2, 4:6, 6:4.

Iako je ranije u utorak u razgovoru za MONDO najavio moguća iznenađenja prvenstveno zbog vremenskih (ne)prilika, ipak to nije dozvolio u svom duelu.

Taman kad je Krajinović napravio brejk i vratio se u meč, uslijedio je ribrejk Lajovića za pobjedu u meču koji je trajao dva sata i 12 minuta.

Teniser, koji je 70. na ATP listi, savladao je četiri stepenika slabije rangiranog Krajinovića i zakazao duel sa boljim iz meča između Hameda Međedovića iz Srbije i Francuza Gregora Barerea.