"Zmajevi" idu na Evropsko prvenstvo! BiH savladala Crnu Goru u Morači

Autor Haris Krhalić

Bosna i Hercegovina izborila je plasman na Evropsko prvenstvo u Njemačkoj.

mirsad terzić Izvor: Promo/Rukometni savez BiH

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine plasirala se na Evropsko prvenstvo! "Zmajevi" su u Morači savladali Crnu Goru rezulatom 23:25 i sa druge pozicije u našoj grupi obezbijedili plasman na EURO, treći put uzastopno.

Crna Gora - BiH 23:25 (13:14)

Crna Gora je puno bolje otvorila utakmicu te su nakon 12 minuta igre imali četiri gola prednosti pri rezultati 6:2. Odgovor "zmajeva" uslijedio je u vidu serije od 5:0, pa je naša repreznetacija golom Panića povela 7:6.

Nakon toga igralo se gol za gol da bi golom Perića u posljednjim trenucima prvog dijela naš tim na odmor otišao sa vođstvom od jednog gola.

Drugo poluvrijeme otvaramo jako dobro te nakon nešto više od četiti minuta igre u nastavku „zmajevi“ stižu do vođstva 18:14.

U prvih deset minuta drugog poluvremena sjajan je bio i Benjamin Burić koji je prikupio pet odbrana u ovom periodu.

Nakon tog vođstva od četiri gola, "zmajevi" su napravili četiri-pet grešaka u napada što je omogućilo Crnogorcima da 17 minuta prije kraja priđu na gol zaostatka (18:19).

Na isteku 48. minuta "zmajevi" golom Perića ponovo bježe na +4 (18:22).

Na kraju je bilo +2 za "zmajeve"

Najefikasniji u našoj reprezentaciji bio je Mirko Herceg sa sedam golova. Marko Panić je postigao šest, Luka Perić pet dok su po dva gola postigli Adi Mehmedćehajić i Amir Muhović.

Kod Crne Gore Miloš Vujović i Luka Radović šest puta su se upisali u listu strijelaca.Treba dodati da će na EURO i Crna Gora, kao jedna od najbolje trećeplasiranih reprezentacija.