Ivana Vuleta SKOČILA NAJVIŠE OVE SEZONE, A OSTALA BEZ MEDALJE: Loše veče za Srbiju, a nadali su se zlatu!

Ivana Vuleta polako hvata zalet za atletsku sezonu, a Armin Sinančević je u velikom padu forme.

Loš nastup Ivane Vulete na Dijamantskoj ligi Izvor: Profimedia

Nije dobro Srbija prošla na mitingu Dijamatnske lige u Firenci. Umjesto medalja, srpski takmičari ostali su na začelju. Ivana Vuleta bila je šesta u skoku udalj sa skokom od 6.42 metra koji je ostvarila u četvrtoj i petoj seriji. Iako je to za najbolju srpsku atletičarku bio najbolji rezzultat sezone, nije ona bila ni blizu postolja.

Prvo mjesto osvojila je Larisa Japičino sa skokom od 6,79 u prvoj seroiji, druga je bila Tara Dejvis Vudhol iz Amerike sa 6,74, a treća Marina Bek-Romančuk iz Ukrajine sa 6,59.

Drugi predstavnik Srbije na ovom takmičenju Armin Sinančevič nije dobro prošao. Nastavio je sa lošom formom koju je prikazao na Evropskom prvenstvu u dvorani, kada je zbog prestupa ostao bez plasmana. Sada je u prva tri bacanja dva puta prestupio i samo jednom je uspio da upiše rezultat.

Ipak, sa 19,53 metra bio je ubjedljivo posljednji. Prvoplasirani je bio domaći takmičar Leonardo Fabri sa rezultatom sezone 21,73, drugo mjesto je uzeo Tom Volš sa 21,69, dok je bronzu uzeo Tomaš Stanek sa 21,64 u pretposljednjoj seriji.