KAKVA DRAMA: Ivana je treća u Evropi! Nema kraja nizu medalja srpske šampionke - ovog puta BRONZA!

Ivana Vuleta osvojila bronzu na Evropskom prvenstvu u dvorani u Istanbulu.

Ivana Španović Vuleta Izvor: Profimedia

Najbolja srpska atletičarka Ivana Španović Vuleta osvojila je bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu, sa skokom 6,91. U posljednjoj seriji ju je prestigla Italijanka Larisa Japikino sa 6,97, dok je nova evropska šampionka Britanka Jazmin Sojers, koja je poletjela do čak sedam metara.

Poslije tri zlata na evropskim dvoranskim prvenstvima, Ivana Srbiji ovog puta donosi bronzu, u danu kada je istu medalju osvojio i sjajni Elzan Bibić. Bravo za oboje!

Ivana Vuleta bila je prva sa skokom 6,70 do četvrte serije, kada ju je prestigla Njemica Malajka Mihambo sa 6,83. Srpkinja je uspjela da nadmaši taj rezultat, skočivši do 6,91, ali je u međuvremenu fenomenalna Britanka Jazmin Sojers skočila impresivnih sedam metara u šestoj seriji. Tu je postalo jasno ko će osvojiti zlato, a Ivani je ostala žestoka borba za drugo mjesto.

Imala je srpska atletičarka srebro do posljednje serije, a onda je neposredno prije nje skakala danas veoma inspirisana Italijanka Larisa Japikino, koja je u ovom finalu tri puta popravljala svoj najbolji rezultat sezone. Trećim je osvojila srebro i postavila novi nacionalni rekord skokom od čak 6,97.

Ivana je pokušala da posljednjim skokom nadmaši taj rezultat, ali nije uspjela i tu je bio kraj borbe za medalje.