Đoković Fric prenos uživo livestream

Novak Đoković pobijedio je Tejlora Frica i prošao u polufinale US open.

Đoković Fric prenos uživo livestream Izvor: Profimedia

Novak Đoković pobijedio Tejlora Frica (Amerika) i prošao u polufinale US opena - 6:1, 6:4, 6:4. Bio je ovo osmi okršaj srpskog i američkog tenisera, svih osam duela dobio je Novak. Izgubio je samo jedan set i to na Australijan openu 2021. godine kada se mučio sa povredom.

Rival u polufinalu biće mu Amerikanac, samo je pitanje hoće li to biti Fensis Tijafo ili Ben Šelton. Što se samog meča tiče, nije Srbin dao protivniku ni promil šanse za eventualno iznenađenje. Iako se vidno mučio u prva dva seta, posebno zbog velike vrućine i visoke temperature u Njujorku. Kontrolisao je dešavanja na terenu i rutinski riješio pitanje pobjednika.

Dešavanja sa meča pročitajte na MONDU klikom na karticu "RAZVOJ DOGAĐAJA".

22:25

KRAJ!

Gotovo je, Đoković je u polufinalu US opena - 6:1, 6:4 6:4!

22:18

5:4 - JOŠ JEDAN GEM!

Novak je na gem do pobede, smirio se, napravio brejk i poveo sa 5:4!

22:15

4:4 - BREJK, ĐOKOVIĆ OTERAO NAVIJAČA SA TRIBINA!

Brejk Frica - 4:4! Spasao je Novak dve brejk lopte, a kod treće je jedan navijač vikao da je aut, Novak nije išao na smeč, a Tejlor je osvojio gem. Đoković je oterao navijača sa tribina, vikao mu je da ide, što se i dogodilo!

22:05

4:3 - EVO GA BREJK!

Konačno, brejk u trećem setu, Novak vodi sa 4:3! Đoković je stegao pesnicu i podigao ruku u vis!

21:58

3:3 - SRBIN SE IZVUKAO I SVAĐA SE SA PUBLIKOM!

Imao je Fric dve brejk lopte, Đoković je našao rešenje, na drugoj je pogodio liniju posle forhenda i onda je usledio urlik - 3:3! U ovom gemu imao je i svađu sa publikom koja je u jednom momentu aplaudirala kada je promašio prvi servis. Konačno emocija i reakcija od strane Novaka u ovom meču!

Izvor: Printscreen/Eurosport

21:49

2:3 - BEZ ŠANSI ZA BREJK

Ne da se Fric, dobro servira u trećem setu i čuva svoj servis - 2:3.

21:46

2:2 - PODRŠKA ZA NOVAKA

Novak uzima drugi gem na svoj servis i dobija podršku sa tribina, čuje se "Nole, Nole" - 2:2!

21:41

1:2 - ČUVA SE FRIC

Ne daje Fric ni šansu za brejk Đokoviću, uzima još jedan gem na svoj servis - 1:2.

21:39

1:1 - GEM ZA ĐOKOVIĆA

Osvaja Đoković i svoj prvi gem u trećem setu - 1:1.

21:35

0:1 - GEM ZA FRICA

Treći set počeo je dobrim servisima Frica koji je uzeo gem na svoj servis - 0:1.

21:31

STATISTIKA DRUGOG SETA

U drugom setu Novak je značajno popravio prvi servis, sa 48 iz prvog došao je na 71 odsto u drugom setu i to je glavna razlika.

21:28

OTIŠLI SU SA TERENA

I Fric i Đoković otišli su sa terena posle drugog seta, obojica su zatražila pauzu za toalet.

21:25

6:4 - SET ZA ĐOKOVIĆA!

Đoković je osvojio i drugi set i na korak je do prolaska u polufinale US opena - 6:4!

21:21

5:4 - DRŽI SE AMERIKANAC

Set još nije gotov, Fric je osvojio gem - 5:4.

21:17

5:3 - SAVRŠEN GEM

Đoković je imao savršen gem, bez izgubljenog poena - 5:3!

21:13

4:3 - FRIC SMANJUJE

Fric je osvojio gem i smanjio minus - 4:3.

Izvor: FoNet/AP/Seth Wenig

21:10

4:2 - GEM ZA NOVAKA!

Novak je uspeo da osvoji još jedan gem na svoj servis - 4:2!

21:05

3:2 - FRIC SE SPASAO

Fric je našao prvi servis na brejk lopti za Đokovića i uspeo je da se izvuče - 3:2.

21:02

ŠTA NOVAK NOSI NA RUCI?

Jedan detalj tokom pauze u prvom setu mnogi su primetili - šta Novak nosi na ruci?

20:59

3:1 - MARATON ZA NOVAKA

Gem je trajao više od 10 minuta, Fric je imao tri brejk lopte, mučio se Novak, ali je na kraju uspeo da potvrdi brejk - 3:1.

20:52

NOVAK SVE ČEŠĆE ČUČI

Novak sve češće tokom poena čuči, deluje da ima neki problem...

20:47

2:1 - BREJK!

Đoković pravi prvi brejk u drugom setu, čim je stao prvi servis Frica, krenuli su problemi - 2:1!

20:43

1:1 - NOVAK SE IZVUKAO

Bilo je 0:30, Fric je imao priliku da dođe do brejka, ali je Novak uspeo da se izvuče. Osvojio je četiri poena zaredom i izjednačio - 1:1.

20:39

Posle izgubljenog prvog seta Fric je drugi set započeo bez izgubljenog poena - 0:1.

20:33

6:1 - SET ZA NOVAKA!

Đoković je dobio prvi set sa 6:1! Zaista neverovatno kako je ovo uspeo, pošto je očigledn oda se muči, ubacio je samo 48 odsto prvog servisa, ali je uprkos svemu tome dao rivalu samo jedan gem. Zato je šampion...

20:28

5:1 - BREJK!

Još jedan brejk, Đoković vodi sa 5:1 i nadomak je osvajanja prvog seta!

20:23

4:1 - KONAČNO!

Prekinuta je serija brejkova, Đoković je uspeo da osvoji gem na svoj servis i da uveća prednost u prvom setu - 4:1!

20:18

3:1 - OPET BREJK!

Treći brejk u četiri odigrana gema - 3:1 za Novaka! Igraju skoro pola sata, ali nema ritma. Previše grešaka, problemi sa servisima... Primera radi Koko Gof je u prethodnom meču za 21 minut dobila prvi set.

20:07

Novi brejk, Đoković se muči sa prvim servisom, ubacio je samo 4 od 14, praktično je "pogurao" Frica i vratio ga u set - 2:1!

20:02

2:0 - BREJK!

Posle brejk lopte koju je spasao u prvom, Novak je u drugom gemu napravio brejk, iskoristio je drugu šansu - 2:0!

19:56

1:0 - POČELO JE!

Meč je počeo, Novak je osvojio prvi gem - 1:0. Novak je spasao i brejk loptu, nije ga tako dobro služio prvi servis.

Interesantno je da je krov delimično zatvoren, ne u potpunosti, tako da ima i sunčevih zraka, doduše na tribinama. Sam teren je u hladu, bar za sada.

19:49

"ZADOVOLJSTVO I PRIVILEGIJA"

"Tejlor igra sjajno na turniru, potvrdio je da mu je mesto među 10 najboljih. Servira odlično, probaću da igram svoju igru. Za mene je zadovoljstvo i privilegija da igram ovakve mečeve, zato ustajem svakog jutra, treniram i spremam se, baš za ovakve duele", poručio je Novak pred izlazak na teren.

19:47

IGRAČI SU NA TERENU

Đoković i Fric su na terenu, zagrevanje je u toku. Glavni sudija je Demijen Dumosua.

19:43

ZASTAVA JUGOSLAVIJE

Na tribinama je i zastava Jugoslavije.

19:41

VRUĆINA U NJUJORKU

Trenutna temperatura u Njujorku je 32 stepena celzijusa. Jasno je da će na betonu biti vrelo...

19:31

KOKO "ZABORAVILA" NA SUNARODNIKA

Posle pobede protiv Ostapenko Koko Gof uzela je mikrofon i najavila meč koji sledi, duel između Đokovića i Frica. Uradila je to isto i pre nekoliko dana, ali je ovog puta prilikom najave u potpunosti zaboravila da spomene ime svog sunarodnika. Samo je pričala o Srbinu.

"Uzeću mikrofon. Sledeći meč igra čovek koji će biti broj jedan posle ovog turnira, osvajač 23 grend slem titule - Novak Đoković", izgovorila je Koko.

19:23

NOVAK USKORO NA TERENU!

Koko Gof pobedila je Jelenu Ostapenko sa 6:0, 6:2 i posle ovog duela na stadion "Artur Eš" izlaze Đoković i Fric. Amerikanka će pre toga dati intervju na terenu, onda će doći do kratke pauze i Srbin bi na teren trebalo oko 19.45 po našem vremenu.

18:39

GOF DOBILA PRVI SET

Pre meča Đoković - Fric na terenu su Koko Gof i Jelena Ostapenko. Amerikanka je dobila prvi set sa čak 6:0, a Letonka je pre dva dana izbacila prvu teniserku sveta Igu Švjontek, koja će od ponedeljka pasti na drugo mesto baš zbog tog poraza.

18:17

NOVAKA "NAMEŠTAJU" U NJUJORKU?

Nekadašnji prvi teniser sveta Amerikanac Endi Rodik tvrdi da su Novaka i Frica namerno stavili u dnevni termin, jer ti uslovi više odgovaraju Fricu.

Izvor: Profimedia

17:47

NOVAKOV PUT DO FRICA

Na putu do četvrtfinala Đoković je izgubio dva seta i to od sunarodnika Lasla Đerea. Ovako je izgledao njegov put:

1. kolo Đoković - Aleksandar Miler 6:0, 6:2, 6:3
2. kolo Đoković - Bernabe Zapata Miraljes 6:4, 6:1, 6:1
3. kolo Đoković - Laslo Đere 4:6, 4:6, 6:1, 6:1, 6:3
4. kolo Đoković - Gojo 6:2, 7:5, 6:4

17:30

FRICOV PUT DO NOVAKA

Fric je do duela sa Novakom došao sa četiri rutinske pobede od po tri seta.

1. kolo Fric - Stiv Džonson 6:2, 6:1, 6:2

2. kolo Fric - Huan Pablo Variljas 6:1, 6:2, 6:2

3. kolo Fric - Jakub Menšik 6:1, 6:2, 6:0

4. kolo Fric - Striker 7:6 (7:2), 6:4, 6:4

17:11

AMERIKANAC I U POLUFINALU

Novak će pokušati da spreči američko polufinale. Pobednika duela Đoković/Fric čeka neko od Amerikanaca - Frensis Tijafo ili Ben Šelton.

16:51

SEDAM POBEDA

U sedam dosadašnjih duela Novak je ostvario sedam pobeda. Izgubio je samo jedan set i to na Australijan openu 2021. godine kada se mučio sa povredom. Poslednji put igrali su pre nekoliko nedelja u Sinsinatiju gde je Novak dobio sa 6:0, 6:4.